Nasze sukcesy


Justyna Mistrzem Polski

Na odbywających się w dniach 9 – 10 czerwca 2018 roku w Krakowie XXV Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce formą błysnęła nasza uczennica Justyna Mardaus.  Na stadionie lekkoatletycznym AWF Kraków Justyna została MISTRZYNIĄ POLSKI w biegu na 100 metrów uzyskując rewelacyjny czas 15,58 sek. Znakomicie spisali się również chłopcy, którzy startowali w swoich kategoriach sprawnościowych: Jakub Koźlak zdobył srebrny medal w biegu na 400 metrów, a Rafał Bochenek zdobył 2 brązowe medale w biegach na 100 i 400 metrów. Serdecznie gratulujemy sportowcom. Opiekunem trenerem sportowców jest Bogdan Łętocha.


 

III miejsce Marty Kwinta

Uczennica klasy III gimnazjum - Marta Kwinta zdobyła III miejsce w Konkursie plastycznym pn. „Przypowieści biblijne – skarbnica mądrości” zorganizowany przez Wydział Katechetyczny Archidiecezji Krakowskiej. Praca uczennicy pod kierunkiem pana katechety, przedstawiała ilustrację wybranej przypowieści ewangelicznej. Gratulujemy talentu.


Kamil Sałach w kadrze Polski

Zachęcamy do lektury wywiadu z Kamilem Sałachem - uczniem naszego Ośrodka, który ukazał się w Dzienniku Polskim.

 http://www.dziennikpolski24.pl/…/kamil-salach-ma-pasje-i-t…/


I - miejsce Gabrysi Stoch w Konkursie Plastycznym

17 kwietnia 2018 roku uczennica klasy III B Szkoły Podstawowej naszego Ośrodka - Gabriela Stoch - odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca (kategoria klas I-III), w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „W trosce o czyste powietrze” , zorganizowanym przez Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce. Honorowy patronat nad konkursem objął: Burmistrz Miasta Rabka Zdrój, Prezes Uzdrowiska Rabka S. A. oraz Dyrektor Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy odbyło się w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Rabce Zdrój. Warto również dodać, iż w kategorii „Najciekawsze Prace”, znajduje się praca naszej uczennicy Małgorzaty Kwinty.
O Konkursie pisali również: http://www.gmina.rabka.pl/…/W-trosce-o-czyste-powie…/idn:250


Kamil Sałach - MVP Turnieju

W dniach 23 - 25.03.2018 roku w Krakowie był rozgrywany turniej w piłce nożnej „ SPRAWNI – RAZEM”. Zawody miały rangę Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Halowej. Startowały reprezentację 6 województw wyłonione w eliminacjach regionalnych. Reprezentacja Małopolski zdobyła 2 miejsce i srebny medal. Podstawowym zawodnikiem tej drużyny był nasz uczeń KAMIL SAŁACH, który poza zdobyciem srebnego medalu został wybrany przez trenerów za NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA TURNIEJU. Gratulację!!! Reprezentacja Polski” Sprawni – Razem przygotowuję się do udziału w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w Szwecji w sierpniu 2018 roku. Turniej był jednym z etapów przygotowań tej imprezy, który nasz uczeń Kamil Sałach ma wziąć udział w tak bardzo ważnej dużej imprezie. Kamil stał się ważną postacią w Reprezentacji Polskiej, za którego mocno trzymamy kciuki na Mistrzostwach Świata w Szwecji!!


W okresie przedświątecznym uczniowie SOSW brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: „Świąteczne drzewko” zorganizowane przez Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce.

Wielu uczniów bardzo zaangażowało się w ten konkurs i wraz całymi rodzinami stworzyli piękne prace.
W kategorii - uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej : I miejsce zdobył Wiktor da Silva Casta klasa V (Opiekun: p. Małgorzata Kubiczek-Różycka)

W kategorii - uczniowie klas II-III gimnazjum i ponadgimnazjalne- II miejsce zdobył Piotr Maślak klasa III SSP ( Opiekun: p. Jagienka Czepiel)

Pozostali uczniowie, biorący udział w konkursie, oraz ich opiekunowie, otrzymali dyplomy i podziękowania. Nagrodzonym uczniom i rodzicom GRATULUJEMY!!!

 

Dziękujemy Zespołowi Szkół Uzdrowiskowych w Rabce za organizację konkursu, za rok na pewno Was nie zawiedziemy!


   Konkurs „Mój kudłaty przyjaciel”

Wielką popularnością cieszył się w naszym Ośrodku konkurs „Mój kudłaty przyjaciel” zorganizowany przez Dyrekcję i Nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Poczty Polskiej w Skawinie. Z przyjemnością zawiadamiamy, że Amelia Kołodziejczyk uczennica II klasy Szkoły Podstawowej zdobyła II miejsce (praca wykonana pod opieką pani Anety Żądło). Wyróżnienie otrzymały prace następujących uczniów:

- Julia Gabryś (III klasa Szkoła Podstawowa, praca pod opieką pani Ewy Skrzypek), Wojciech Kasprzyk (VII klasa Szkoła Podstawowa, praca wykonana pod opieką pani Agnieszki Pisarskiej), Natalia Pieronkiewicz (II klasa Gimnazjum, praca pod opieką pani Jolanty Janik), Nikola Piskorz (III klasa Gimnazjum, praca pod opieką pani Jolanty Janik), Adama Hajduk (III klasa Szkoła Przysposabiająca do Pracy, praca pod opieką pani Jolanty Janik).

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!!!! Życzymy kolejnych sukcesów!


Ogólnopolski konkurs plastyczny „Słowem Malowane”

 

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Myślenicach bardzo zaangażowali się w tworzenie obrazów na ogólnopolski konkurs plastyczny „Słowem Malowane” zorganizowany przez Oranżerię Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Praca miała stanowić ilustrację do fragmentu bądź całego tekstu wybranego utworu Wandy Chotomskiej - popularnej wśród dzieci i młodzieży pisarki i poetki. Różnorodność jej dzieł stała się inspiracją do twórczej pracy naszych uczniów. Wielką radość sprawiła nam informacja, że Małgorzata Kwinta uczennica III klasy Gimnazjum została laureatem tego ogólnopolskiego konkursu. Prace wykonała została pod opieką Pani Moniki Paszkowskiej. Gratulujemy sukcesu!


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „A to Polska właśnie…”

Uczniowie wraz z całymi rodzinami przygotowywali różnorodne prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „A to Polska właśnie…” realizowany w ramach Projektu "A to Polska właśnie…" kampania edukacyjna z udziałem niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z powiatu włodawskiego dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” koordynowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Lepsze Jutro” we Włodawie. Głównym organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie. Cieszymy się, że następujący uczniowie Ośrodka zostali laureatami konkursu:

 • Szymon Kaleta – I miejsce –  III klasa Gimnazjum – praca pod opieką taty ucznia Pana Piotra Kalety i pani Małgorzaty Kubiczek-Różyckiej
 • Oliwia Koral – I miejsce – V klasa Szkoły Podstawowej- praca pod opieką pani Małgorzaty Kubiczek-Różyckiej
 • Damian Ćwierz – II miejsce – III klasa Szkoły Przysposabiającej do Pracy praca pod opieką pani Małgorzaty Kubiczek-Różyckiej
 • Karolina Krzykawska – II miejsce – III klasa Szkoły Przysposabiającej do Pracy praca pod opieką pani Beaty Wnuk.
Wielkie gratulacje dla zwycięzców!!!!


Gala Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Motywacje 2017”

8 grudnia 2017 roku odbyła się uroczysta Gala Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Motywacje 2017” pod patronatem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser – Duda, zorganizowane przez Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie oraz Stowarzyszenie Przyszłość. Gala wręczenia nagród odbyła się w siedzibie Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Wśród laureatów przeglądu znaleźli się uczniowie naszego Ośrodka, którzy zdobyli wiele nagród i wyróżnień.

W kategorii TEATR:

  II miejsce zespół teatralny „Pod Lipką” - za szerzenie postawy pro ekologicznej nie tylko na własnym terenie pokazanej w przedstawieniu „Chory komin”, SOSW w Myślenicach,

W kategorii PRACA LITERACKO - PLASTYCZNA W JĘZYKU ANGIELSKIM

Uczniowie powyżej 15-tu lat:   

 • I miejsce, Małgorzata Paździor,                  
 • II miejsce, Damian Golonka,    
 • wyróżnienia: Konrad Spórna, Karolina Sitarz, Łukasz Mardyła,

W kategorii PRACA LITERACKA W JĘZYKU POLSKIM:

Szkoła Podstawowa:        II miejsce, Dominika Buła,

Gimnazjum:           II miejsce, Nikola Piskorz,

W kategorii FOTOGRAFIA:

Gimnazjum:           

 • III miejsce, Marta Kwinta,
 • wyróżnienie: Natalia Pieronkiewicz, 

Szkoła Przysposabiająca do Pracy: 

 • I miejsce, Ewelina Łukasik

W kategorii FLORYSTYKA

Szkoła podstawowa: 

 • III miejsce, "MOJA JESIEŃ", Wiktor da Silva Costa,

Szkoła Przysposabiająca do Pracy:

 • wyróżnienia:       "POWOJNIK", Karolina Krzykawska
 •             "CYNIA", Zuzanna Gierek,

W kategorii PLASTYKA

 •    klasy I - III :                         III miejsce Patrycja Kołodziejczyk,
 •    klasy VII i Gimnazjum:        III miejsce, Małgorzata Kwinta,
 • klasy Szkoły Przyspasabiającej do Pracy:
 • II miejsce, Adam Hajduk,
 • klasy ZSZ:         wyróżnienie:    Natalia Niedojad,

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Relację z tego wydarzenia można zobaczyć http://krakow.tvp.pl/…/europejski-tydzien-autyzmu-przeglad-…


Wyróżnienie dla Eweliny Łukasik

 

Praca uczennicy Eweliny Łukasik wykonana pod opieką Pani Moniki Paszkowskiej zdobyła wyróżnienie w regionalnym konkursie plastycznym "Uzależnienia niszczą marzenia" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Niepełnosprawnych "Dać Szansę" w Wadowicach.

Konkurs realizowany był przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Gratulacje Ewelinko i życzymy dalszych sukcesów.


Medal dla nauczyciela Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Myślenicach.

W środę 18 października 2017 roku w Sali Obrad im. Stanisława Wyspiańskiego Rady Miasta Krakowa odbyły się uroczyste spotkania z okazji Dnia Edukacji Narodowej Mamy zaszczyt poinformować, że nauczycielka Naszego Ośrodka Pani Alicja Łatas otrzymała z rąk Pani Barbary Nowak Małopolskiego Kuratora Oświaty Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!