Współpraca międzynarodowa

Od 1997 roku nasza szkoła współpracuje z Ośrodkiem Kształcenia Zawodowego Młodzieży niepełnosprawnej w Husum w Niemczech.

Corocznie organizujemy wymianę młodzieży pomiędzy naszymi Ośrodkami. Wymiana nauczycieli i uczniów ma niezwykłe wartości integracyjne, kształcące i poznawcze. Daje możliwość wymiany doświadczeń pedagogicznych w zakresie kształcenia zawodowego młodzieży niepełnosprawnej, sprzyja usamodzielnieniu zawodowemu i społecznemu uczniów oraz poznaniu kultur i obyczajów naszych krajów.


Wycieczka do Husum

W dniach 7 - 13 maja 2017 r. uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do zaprzyjaźnionego Ośrodka Kształcenia Zawodowego Młodzieży Niepełnosprawnej - TSBW w Husum w Niemczech. Po uroczystym powitaniu przez Dyrektora i przedstawicielkę Samorządu Uczniowskiego młodzież zwiedzała szkołę i warsztaty zawodowe. W następnych dniach uczniowie poznawali urocze zakątki Husum i całego regionu Schleswig-Holstein. W Hansa Park wszyscy wesoło bawili się na karuzelach i kolejkach. W Sankt Peter-Ording był czas na relaks i zabawy w słonej wodzie. Niezapomnianym przeżyciem było zwiedzanie Flensburga i rejs statkiem. Ogromne zainteresowanie młodzieży wzbudziło poznawanie fauny i flory Morza Północnego w Oceanarium w Tonning. Uczniowie brali udział różnorodnych zajęciach z młodzieżą niemiecką np. w meczu piłki nożnej, turnieju koszykówki czy dyskotece, dzięki czemu nawiązali nowe znajomości i przyjaźnie. Dziękujemy bardzo za gościnę i zapraszamy do Myślenic za rok.

Projekt "Wymiany międzynarodowej uczniów" dofinansowała Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży. 


Wizyta Przyjaciół z Husum

W dniach 14 - 19 czerwca 2016 r. gościliśmy uczniów i ich opiekunów z zaprzyjaźnionej szkoły TSBW w Husum z Niemiec. Naszym przyjaciołom pokazaliśmy piękne zakątki Ziemi Myślenickiej i Małopolski. Byliśmy z nimi na spływie Dunajcem, w Kopalni Soli w Wieliczce i w Krakowie. Uczestniczyliśmy w spotkaniu ze Starostą Powiatu Myślenickiego p. Józefem Tomalem. Niezapomnianym przeżyciem było dla wszystkich wspólne kibicowanie reprezentantom Polski i Niemiec w meczu Mistrzostw Europy. Nawiązaliśmy nowe znajomości i przyjaźnie. Do zobaczenia za rok w Husum.

Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży