Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Myślenicach
Archiwum - 2012/13
28.06.2013 Uroczyste zakończenie roku szkolnego   I już mamy wakacje! Dzisiaj po raz ostatni uczniowie przyszli do szkoły. Na sali gimnastycznej Pani Dyrektor wraz z wychowawcami klas uroczyście wręczyła świadectwa i nagrody dla ajlepszych uczniów,Były również kwiaty i podziękowania dla nauczycieli i dyrekcji Ośrodka. Uroczystość uświetnił występ uczniów z programem Teatru Ekologicznego pt. "Śmieciuchy - Dowcipniuchy". Zdjęcia z uroczystości w galerii. 

18.06.2013 Spotkanie integracyjne na Zarabiu 


 

 18. 06. 2013 roku uczestniczyliśmy w XIV Spotkaniu Integracyjnym w Myślenicach  organizowanym przez Starostwo Powiatowe, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach oraz Domy Pomocy Społecznej powiatu myślenickiego. Na spotkaniu, które odbyło się na Zarabiu czekało na nas wiele atrakcji i dobrej zabawy. Mogliśmy odkryć nasze talenty w konkursie plastycznym i uczestniczyć w zabawach tanecznych. Wiele radości dostarczyły nam przejażdżki konne oraz wyprawy historycznymi pojazdami militarnymi. Pogoda dopisała więc dobrej zabawie nie było końca. Zapraszamy do galerii. 


18.06.2013 Wycieczka do Inwałdu - Park Miniatur - Świat Marzeń 

 W dniu 18.06.2013 roku wychowankowie internatu uczestniczyli w wycieczce do Inwałdu. Głównym celem naszej wycieczki było zwiedzanie parku miniatur. Czekało tam na nas wiele atrakcji i wspólnej zabawy. Mogliśmy poznać i zobaczyć najważniejsze zabytki z całego świata. Przepiękna sceneria i wykonane z najdrobniejszym szczególe eksponaty zapierały nam dech w piersiach. Podziwialiśmy między innymi zabytki takie jak: miniaturę Tatr, Zamku Królewskiego w Warszawie, Watykan, Koloseum, Panteon, Wieżę Eiffla, Operę w Sydney, Mur Chiński, Piramidy i wiele, wiele innych. Dodatkową atrakcją była wizyta w domu strachu i zwiedzanie piramidy egipskiej, przejażdżki na autodromie, diabelskie koło, jazda na ślizgach i zielony labirynt. Wszystkim bardzo się podobało a wycieczka dostarczyła wiele emocji i radości. Na fotoreportaż z wyjazdu zapraszamy do galerii.


14.06.2013 
Pożegnanie absolwentów klas III

...To już jest koniec, nie ma już nic, jesteśmy wolni, możemy iść...

Dla uczniów klasy III zawodowej rok szkolny 2012/13 jest zakończeniem edukacji w naszej placówce. Pożegnali się z pedagogami i młodszymi kolegami wierszem i piosenką. Atmosfera panująca w tym dniu była wyjątkowo wzruszająca. Dopiero w tym momencie uświadomili sobie, że to naprawdę ostatnie chwile z nami. Jeszcze tylko egzamin zawodowy i staną przed trudem dorosłego życia. Z całego serca życzymy im powodzenia i szczęścia na tej trudnej drodze. Reportaż z pożegnania w galerii.

12.06.2013 Wojewódzki Konkurs "Bezpieczna Droga"
 12 czerwca 2013 roku uczennica klasy III a Gimnazjum Mariola Kasperczyk i uczeń klasy III b Gimnazjum Jakub Urbanik pod opieką  pana mgr inż. Marka Cząstka  wyjechali do Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie na  coroczny Wojewódzki Konkurs „Bezpieczna Droga”. Konkurs składał się z dwóch części.  W części pierwszej (teoretycznej) uczniowie odpowiadali na pytania ze znajomości przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych, a w części drugiej (praktycznej) sprawdzali swoje umiejętności  w jeździe rowerem po torze przeszkód. Nasza zawodniczka po ciężkiej walce zajęła  8 miejsce. Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu odebrali dyplomy i wspaniałe nagrody. Zdjęcia do obejrzenia w galerii.


10.06.2013 Dzień Rodziny
 
W dniu 7 czerwca 2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej przygotowali niespodziankę z okazji obchodów Dnia Rodziny w naszej Szkole. Uczniowie klasy I, IV, V i VI Szkoły Podstawowej zaprezentowali Swoim rodzicom wiersze, piosenki oraz krótki pokaz tańca. Rodzice bardzo dumni z zaciekawieniem oglądali występy swoich dzieci.
Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć w galerii.


06.06.2013 Rajd Harcerzy na Luboń Wielki
 
W dniu 6 czerwca 2013 roku harcerze i harcerki z naszego Ośrodka wzięli udział w Rajdzie na Luboń Wielki (1022m n.p.m.). Był to Rajd jubileuszowy zorganizowany z okazji 55-lecia istnienia „ Nieprzetartego Szlaku ”. 55 lat temu instruktorzy, którzy chcieli przenieść harcerstwo do środowiska niepełnosprawnych wyszli na Luboń Wielki zimą. Wtedy też została wymyślona nazwa i zapoczątkowana idea harcerstwa niepełnosprawnych.Nasi harcerze wyruszyli szlakiem z Naprawy na Luboń. Po wyjściu na szczyt posililiśmy się kiełbaskami z ogniska. Po krótkim odpoczynku zeszliśmy szlakiem do Rabki Zaryte.  Wszyscy razem udaliśmy się na ciepły posiłek, gdzie instruktorzy- seniorzy opowiadali nam historię Nieprzetartego Szlaku. Następnie wszyscy razem udaliśmy się na ul. Wąską w Rabce, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca powstanie Nieprzetartego Szlaku. Zdjęcia z Rajdu w galerii.


04.06.2013 Wycieczka do Krakowa
 
4 czerwca 2013 roku uczniowie naszego ośrodka wraz z nauczycielami  wyruszyło na wycieczkę do Krakowa. Najpierw zwiedzaliśmy Ogród Zoologiczny, gdzie wszyscy z wielkim zainteresowaniem obserwowali dzikie zwierzęta. Dziewczynkom najbardziej podobały się różowe flamingi i małpki, chłopcom lwy i słonie. Wszyscy chętnie karmili osiołki, kozy i lamy. Druga część wycieczki to zwiedzanie Muzeum Lotnictwa. Uczniowie mogli oglądać samoloty z dawnych czasów (m.in. jeden z pierwszych samolotów skonstruowany w 1909 roku), myśliwce i bombowce z czasów II Wojny Światowej, a także nowoczesne gabloty, interaktywne kioski informacyjne, fotele lotnicze, symulator lotu i przekrój samolotu. Pomimo deszczowej pogody wycieczka była udana, nawet deszcz na oszczędzał i padał tylko wtedy, gdy wsiadaliśmy do busów. Zdjęcia z wycieczki w galerii.


 03.06.2013 Sportowy Dzień Dziecka

 

3 czerwca 2013 r. w naszej szkole odbył się Dzień Sportu połączony z Dniem Dziecka. Chociaż pogoda nie dopisała dobrze i wesoło bawiliśmy się na Sali gimnastycznej. A ciekawy program przygotowali nam uczniowie z „Klubu Ośmiu” przy Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach z Panią mgr Bożeną Serwińską. Oni również postarali się o słodkie upominki dla wszystkich uczestników zabawy.


 


29.05.2013 Światowy Dzień bez Tytoniu
 
29 maja 2013 roku w SOSW w Myślenicach zorganizowano spotkanie z uczniami z okazji obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Papieros służy do zabijania, nie do szpanowania”. Zebranym uczniom przedstawiono zagrożenia wynikające z palenia papierosów. Zobaczyli prezentacje przedstawiająca koszty materialne, jakie ponosi palacz codziennie kupując jedna paczkę papierosów, poznali skutki zdrowotne palenia oraz substancje wchodzące w skład papierosa. Pod koniec spotkania uczniowie potargali makietę papierosa oraz przygotowali plakat nawiązujący do tematyki.
Zdjęcia w galerii.


28.05.2013 Teatr Ekologiczny
 

Dnia 28 maja 2013 uczniowie SOSW wzięli udział w IV Gminnym Turnieju Teatru Ekologicznego, który odbywał się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach. Tegoroczną formą prezentowanych występów był skecz. Nasi uczniowie zaprezentowali skecz pt. „ Śmieciokalipsa 2013” autorstwa nauczycieli Ośrodka przygotowujących występ. Oprócz gromkich braw i pochwał za występ uczniowie zdobyli cenne nagrody. 
Nasz Ośrodek bierze udział w Turnieju Ekologicznym od początku jego trwania, zatem było to już nasze czwarte przedstawienie proekologiczne na deskach sceny MOKIS-u. 


27.05.2013 XXII Wojewódzki Przegląd Zespołów Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego


 
24 maja 2013 roku uczniowie SOSW wzięli udział w XXII Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego. W tegorocznej edycji imprezy udział wzięło 16 zespołów z Małopolski, m.in. ze Skawiny, Krakowa, Bochni, Wieliczki, Oświęcimia i Olkusza. Nasi uczniowie zaprezentowali fragment przedstawienia pt. „Kopciuszek”. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami oraz słodkimi prezentami. Zdjęcia w galerii.


23.05.2013 Festyn Sportowy w Krakowie

 23 maja 2013 r. na obiektach Klubu Sportowego „Borek” przy ul. Żywieckiej 12 w Krakowie odbył się Festyn Sportowy organizowany przez SOSW nr 6 im. Jana Pawła II. Już od kilku lat nasza szkoła jest zapraszana do udziału w tej imprezie i w tym roku szkolnym chętnie skorzystaliśmy z możliwości uczestniczenia w tych zawodach. Konkurencji było wiele ( gra w dwa ognie, mecz w mini hokeja, mecz piłki nożnej, bieg na 60m).  W zawodach uczestniczyli: Światłoń Michał,  Paździor Małgorzata,  Golonka Damian,   Jarosz Damian,  Bulas Sylwia, Łukasik Ewelina. Każdy uczestnik zawodów otrzymał nagrodę rzeczową, a dla szkoły wywalczyliśmy 3 piłki. Zdjęcia w galerii. 

 

23.05.2013 Szkolny Finał Konkursu "BRD"
 
Dnia 23.05.2012 r. odbył się w szkole Finał Konkursu "Bezpieczna Droga". W konkursie brali udział zwycięzcy eliminacji klasowych. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie:  uczennica klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej Andrzelina Jaśkowiec oraz uczeń klasy IIIb gimnazjum Jakub Urbanik. Gratulacje!!! Do finału wojewódzkiego w Krakowie, który odbędzie się 12 czerwca  zakwalifikowała się uczennica klasy III gimnazjum Mariola Kasperczyk. W trakcie konkursu uczniowie klasy I-III szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum tworzyli plakat pt. " Bezpieczne wakacje". W przerwach konkursowych odbywała się zgaduj - zgadula dla publiczności oraz pokaz elementów pierwszej pomocy. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni wspaniałymi nagrodami.  Fotoreportaż z konkursu w galerii.

14.05.2013 Projekt edukacyjny- "Moja duża  i mała ojczyzna"
 Od listopada do kwietnia roku szkolnego 2012/2013 uczniowie klasy drugiej gimnazjum realizowali projekt edukacyjny „Moja duża i mała ojczyzna”. Celem projektu było m.in. pogłębienie i utrwalenie wiadomości o Myślenicach i najbliższym regionie, rozbudzenie zainteresowań historią regionu, kształtowanie właściwego stosunku do symboli narodowych. Pod opieką nauczyciela historii i wos-u pani Agnieszki Rozkrut i nauczycieli wspomagających  uczniowie: Gal Andrzej,  Kasperczyk Mateusz, Sałach Kamil, Klimas Krystian, Setla Anna, Doskocz Sylwia, Frosztęga Anna i Jasek Emilia wykonywali wiele działań w kilku kategoriach tematycznych:
     1.   Symbole narodowe,                                           2.    Miasto Myślenice na  mapie Polski,
     3.   Kultura w naszym mieście,                                 4.    Nasz region,
     5.   Wypoczynek i rozrywka w naszym mieście,          6.    Władza samorządowa i sądownicza.
Do  ciekawszych zadań realizowanych przez uczniów należały: przygotowanie albumów o Myślenicach, zabytki myślenickie  malowane węglem, sporządzenie potrawy regionalnej – spółki, wykonanie  makiety przestrzennej miasta, opracowanie prezentacji multimedialnych i fotoreportażu z wycieczek po Myślenicach i wiele innych. Dnia 14.05 uczniowie przedstawili  sprawozdanie z realizacji projektu. Wysiłek uczniów został bardzo wysoko oceniony przez Dyrekcję i nauczycieli wchodzących w skład komisji oceniającej projekt. Zdjęcia do  obejrzenia w galerii. 


09.05.2013 
Mityng Lekkoatletyczny w Słomnikach

 9 maja 2013 roku na stadionie miejskim w Słomnikach odbył się „V Międzyszkolny Mityng w Lekkiej Atletyce – Olimpiady Specjalne – ZHP Nieprzetarty Szlak”.  Organizatorem mityngu był Zespół Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach. Celem imprezy była popularyzacja lekkiej atletyki jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, rozwijanie sprawności fizycznej i kształtowanie pozytywnych cech osobowości zawodników, rozpowszechnianie idei Olimpiad Specjalnych w Małopolsce oraz integracja ze środowiskiem lokalnym. Uczniowie naszego Ośrodka pod opieką pani Violetty Tomal i pana Piotra Magiery startowali w następujących konkurencjach: bieg na dystansie 40 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal. W każdej konkurencji zdobyli grad medali. Gratulujemy. Zdjęcia do obejrzenia w galerii.


09.05.2013 
Szaleństwa w Rabkolandzie


W dniu 9 maja 2013 roku uczniowie klasy 1 Szkoły Podstawowej i klasy 1 Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w wycieczce do Parku rozrywki w Rabce Zdrój. Uczniowie korzystali z wielu atrakcji oferowanych przez Rabkoland m.in.: jeździli na karuzelach, ścigali się samochodami, odwiedzili Dom Strachów oraz Farmę Zwierząt. Fotoreportaż z wycieczki można zobaczyć  w galerii.


22-27.04.2013 "4 Pory Roku" w Pucku


 W dnia 22 - 27 kwietnia 2013 roku 15 harcerzy i harcerek z naszego ośrodka wzięło udział w projekcie „4 pory roku” zorganizowanym przez Główną Kwaterę Związku Harcerstwa Polskiego. W ramach projektu harcerze mieli zapewniony pobyt nad morzem w miejscowości Puck. Czytaj więcej....


26.04.2013 Uroczysta Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 - Maja
 
Dnia 26.04.2013 r.  na sali gimnastycznej naszego Ośrodka odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Był to montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów gimnazjum i szkoły zawodowej. Uczniowie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej, Paweł Lenart – Marszałek Sejmu Czteroletniego – odczytał postanowienia Sejmu, a Małgosia Paździor – Król Stanisław August Poniatowski – złożyła uroczystą przysięgę wierności Konstytucji. Wiola Mucha pięknie zaśpiewała pieśń „ Jak długo w sercach naszych…” Dodatkową oprawę akademii stanowiły „Polonez”  Wojciecha Kilara, Fragment filmu „Pan Tadeusz” i animacja filmowa „Historia Polski”. Zdjęcia w galerii

17.04.2013 
Puchar Polski - mecz Wisła-Śląsk
        W dniu 17 kwietnia 2013 roku wychowankowie naszego ośrodka pojechali do Krakowa na mecz Pucharu Polski Wisła Kraków – Śląsk Wrocław. Będąc naocznymi obserwatorami meczu mogli poczuć sportową atmosferę oraz obejrzeć mecz piłkarski na najwyższym krajowym poziomie. Podczas gry zachęcali do boju okrzykami drużyny walczące. Przez cały czas trwania meczu uśmiechy gościły na ich twarzach. Zdjęcia w galerii.


11.04.2013 Turniej Tenisa Stołowego
 
Turniej tenisa stołowego drużyn „Nieprzetartego Szlaku” 

Po raz czwarty w dniu 10 kwietnia 2013 r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Myślenicach gościł harcerzy działających w drużynach Nieprzetartego Szlaku Komendy Chorągwi Krakowskiej na turnieju tenisa stołowego. Organizatorem zawodów był Referat NS KCH Krakowskiej, SOSW w Myślenicach oraz MOS Myślenice. Rywalizowano w trzech kategoriach: dziewcząt, chłopców oraz drużynowo. W zawodach wzięło udział  pięć drużyn harcerskich: DH „Tornado” i DH im. Janka Bytnara z Krakowa, „Radosne Bratki” z Waganowic, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Myślenic oraz „Tropiciele” z SOSW  w Myślenicach. Na turniej przybył komendant Krakowskiej Chorągwi ZHP hm. Paweł Grabka, który wraz z Panią dyrektor Ośrodka Ireną Jamróz wręczali nagrody, puchary oraz medale najlepszym zawodnikom. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Janeczek Alicja z drużyny „Tornado” przed Bernadettą Romaniak z „Tropicieli” oraz Wioletą Muchą z „ Tropicieli”. W kategorii chłopców Kamil Sałach z „Tropicieli” przed Dariuszem Bilem z DH im. J. Bytnara oraz Karolem Kowalczykiem z „Tropicieli”. Najlepszą drużyną okazała się drużyna „Tropiciele” z Myślenic przed DH im. J. Bytnara z Krakowa i DH „Tornado” z Krakowa. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali ciepły posiłek oraz herbatę. Zdjęcia w galerii.


22.03.2013 Konkurs Matematyczny


 „Figury geometryczne”
to temat tegorocznego konkursu matematycznego „Matematyka w życiu codziennym”. Uczniowie z dużym zaangażowaniem rozwiązywali zadania związane z tą tematyką, m.in. tworzyli kompozycje obrazkowe z poznanych figur, układali puzzle, które w efekcie tworzyły figury geometryczne. Uczniowie starszych klas kreślili figury za pomocą przyrządów geometrycznych oraz obliczali ich obwody i pola powierzchni. Aktywny udział w konkursie brała również publiczność, dla której przygotowano specjalne zadania. Wszyscy uczestnicy i najaktywniejsi widzowie zostali nagrodzeni słodyczami i drobnymi upominkami. Zapraszamy do galerii.

21.03.2013 Z plecakiem przez Amerykę Południową

 

W dniu 21.03.2013 r. p. Krystyna Łętocha odwiedziła wychowanków internatu z prelekcją:
„Z plecakiem przez Amerykę Południową”. Pani Krystyna podzieliła się swoimi wspomnieniami, zdjęciami oraz filmikami przybliżającymi kontynent Ameryki Południowej (Peru, Boliwia, Ekwador, Wenezuela). Uczniowie poznali zwyczaje mieszkańców, ich codzienne zajęcia, przysmaki kulinarne, świat zwierząt i dzikiej przyrody tak barwnie obecny w dżungli amazońskiej. Szczególne zapamiętane przez wychowanków zostały: Miasto Majów, „rysunki z nieba” na pustyni Nazca oraz przepiękne rękodzieła rdzennych mieszkańców. Zdjęcia w galerii.


21.03.2013 Topienie Marzanny
 W dniu dzisiejszym zgodnie z ludową tradycją pożegnaliśmy zimę. Przygotowaliśmy kolorową, słomianą marzannę. Następnie w wesołym orszaku zanieśliśmy ją nad pobliską rzekę. Tam kukła została spalona i wrzucona do wody.  Teraz z  utęsknieniem czekamy na  szybkie przyjście wiosny. 

08.03.2013 
Dzień Otwarty w naszym ośrodku

 


„Każdy człowiek ma prawo do szczęścia”

 Te słowa Marii Grzegorzewskiej witają wszystkich wchodzących do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. 3-go Maja w Myślenicach. Witają również...Czytaj więcej...

Zdjęcia w galerii.

 


27.02.2013 Olimpiada Zimowa Drużyn Nieprzetartego Szlaku Dnia 27 lutego 2013 roku na stoku Maciejowa w Rabce  odbyła się Olimpiada Zimowa drużyn Nieprzetartego Szlaku organizowana przez phm. Piotra Magierę z hufca Myślenice. Po uroczystym apelu inauguracyjnym druhny i druhowie brali udział w takich konkurencjach jak: zjazd na sankach na czas, wyścigi zaprzęgów, rzut śnieżką do celu i przeciąganie liny. Czytaj więcej…
Zdjęcia w galerii. 
Zobacz filmy z zawodów   Część 1     Część 2 


 31.01.2013 Dzień Św. Walentego 
14 lutego odbyły się w Naszym Ośrodku szkolne „Walentynki”. Samorząd szkolny zorganizował pocztę walentynkową, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Karol Kowalczyk jako listonosz rozdawał kartki (serca) walentynkowe. Wszyscy byli bardzo zachwyceni i szczęśliwi. Miłosne wyznania trafiły do każdego z nasZdjęcia w galerii. 


 31.01.2013 Bal Karnawałowy
Dnia 31.01.2013 r. w naszym Ośrodku odbyła się Zabawa Karnawałowa.  Nie musieliśmy jechać do Wenecji, aby wziąć udział w prawdziwym balu przebierańców, ponieważ zorganizowaliśmy go sobie w naszej szkole. Jedynym warunkiem jaki musieli spełnić uczestnicy balu było przebranie się w jakąś charakterystyczną postać. Rozpiętość tematyczna i wyobraźnia uczniów w pomysłach na przebranie była niesamowita. Wróżki, klauni, królewny, Indianka, śmierć, kościotrup, diabeł, piesek, kotek, Sindbad, motylek, pszczółka, kowboj, lekarz, cyganka, a porządku pilnowali policjanci i strażacy. Wspaniale i kolorowo przebrani byli również zaproszeni goście – członkowie Klubu Ośmiu z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki w Myślenicach z Panią mgr Bożeną Serwińską. Nasi wspaniali przyjaciele z Liceum zawsze przynoszą ze sobą prezenty. Różnorodne zabawy prowadzone przez nich zawsze były nagradzane słodyczami. Tego typu spotkania i zabawy integracyjne naszej młodzieży z młodzieżą ze szkół masowych pomagają uczniom niepełnosprawnym uwierzyć w siebie, we własne możliwości oraz dają im wiele radości, uśmiechu i szczęścia. Dziękujemy za te chwile wszystkim, którzy działają w Klubie Ośmiu. Dziękujemy również Panu Ryszardowi Marszałkowi i Panu Janowi Dziadkowcowi za pyszne drożdżówki, którymi przy okazji takich imprez obdarowują nas te cukiernie.  Reportaż z balu w galerii. 

 10-11.01.2013 Jasełka

 „Dziś to były najpiękniejsze jasełka na świecie”
-
tymi słowami podsumował występ naszych uczniów Starosta Powiatu Myślenickiego Pan Józef Tomal. Zostały one przygotowane z ogromną pasją i zaangażowaniem przez nauczycieli i wychowawców z Ośrodka. Na scenie tańczyły aniołki, których piękny śpiew kolęd urzekał widownię. Utalentowani pastuszkowie uświetnili uroczystość grą na keyboardzie, flecie i organkach. Trzej królowie złożyli w darze Dzieciątku złoto, kadzidło i mirrę. Diabełki „w sztukach diabelskich wyćwiczone chciały nakłonić dzieci do grzechu a dzieci tarzały się ze śmiechu”. Przy żłóbku Jezusa adorowali Maryja i Józef. Nie obeszło się bez chwili grozy - Śmierć  ścięła „łeb królewski Heroda” i zabrała jego koronę. Jasełka urzekały wspaniałą oprawą plastyczną, pięknymi kostiumami i znakomitym przygotowaniem. W czwartek 10.01. 2013r na widowni zasiedli zaproszeni goście: przedszkolaki z wychowawcami i opiekunami z Przedszkola Samorządowego nr 1,  uczniowie z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr2 i nr 3 w Myślenicach oraz pensjonariusze z opiekunami z Domu Pomocy Społecznej przy ul Łanowej w Krakowie. W piątek 11.01.2013 r. swoją obecnością Jasełka zaszczycili: ksiądz proboszcz Parafii pw.św. Brata Alberta Adam Pawicki, ksiądz wikariusz Mirosław Kulesa, ksiądz wiztytator Adam Uniwersał, poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej  Marek Łatas, przedstawiciel Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie Jacek Cienkosz, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego – Mieczysław Kęsek, starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal, skarbnik Powiatu Maria Niżnik, dyrektorzy instytucji oświatowych oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych w Myślenicach. Przedstawienia w wykonaniu niepełnosprawnych aktorów wzbudziły wielkie emocje, moc wzruszeń i wywołały gromkie brawa widowni. Starosta Józef Tomal i poseł Marek Łatas dziękowali za wspaniały program artystyczny i obdarowali wychowanków słodyczami. Wspaniały prezent dla uczniów przekazał radny Sejmiku Małopolskiego Mieczysław Kęsek, którym są  fundusze na budowę nowego boiska sportowego z placem zabaw. Wszyscy goście życzyli  zebranym szczęśliwego  Nowego Roku. Zdjęcia z przedstawienia wgalerii.


 20.12.2012 Betlejemskie Światełko Pokoju

 W dniu 20 grudnia 2012 roku harcerze z naszego Ośrodka przekazali na ręce Pani Dyrektor Betlejemskie Światełko Pokoju.  Zobacz więcej...17.12.2012 Najmłodsi w krainie zabaw dla dzieci


14 grudnia 2012 roku odbyła się wycieczka uczniów 1 klasy Szkoły Podstawowej do krainy zabaw dziecięcych GIBOLAND w Myślenicach. Uczniowie bawili się na dwupoziomowym labiryncie. Skakali i zjeżdżali do basenów wypełnionych miękkimi piłeczkami.  Szaleństwom nie było końca! Zdjęcia z wycieczki można zobaczyć w galerii.

14.12.2012 Familiada szkolna 
 

13 grudnia w naszej szkole odbyła się SZKOLNA FAMILIADA. Tematem przewodnim konkursu było ZDROWIE. Uczniowie, uczestnicy FAMILIADY,  podzieleni na dwie drużyny: Jabłek i Gruszek, odpowiadali na pytania dotyczące m.in.:  higieny ciała, zdrowego odżywiania się oraz zagrożeń związanych ze stosowaniem używek. Starcie konkursowe wygrała drużyna Gruszek pod przewodnictwem Wiktorii. W trakcie trwania konkursu uczniowie przygotowywali również plakaty promujące zdrowie. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody w postaci szczoteczek do zębów i owoców. Gratulujemy wszystkim uczestnikom FAMILIADY. Zdjęcia w galerii.


 06.12.2012 Wizyta Św. Mikołaja
W zimowej scenerii 6 grudnia jak każe obyczaj, do Ośrodka w Myślenicach przybył bardzo wyczekiwany przez cały rok Święty Mikołaj. Kolorowy korowód aniołów, diabłów na czele z Mikołajem przyjechał z Zespołu Szkół Budowlanych im. Szablowskiego w Krakowie i przywiózł ze sobą ogromne paczki pełne słodyczy, zabawek i maskotek. Bogate prezenty po raz kolejny przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli tej szkoły, a szczególnie pod kierunkiem Pani Wioletty Madej i Katarzyny Szpunar.  Ten wspaniały dar serca od wielu już lat jest wyrazem ogromnej wrażliwości i zrozumienia potrzeb dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Obdarowane dzieci serdecznie podziękowały Świętemu Mikołajowi i obiecały, że cały rok będą grzeczne i pilne w nauce. Na pożegnanie zaprosiły Świętego Mikołaja za rok. Równocześnie składamy serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2013.Zdjęcia w galerii.

30.11 - 02.12.2012 Harcerze w Kosarzyskach
W dniach 30 listopada - 2 grudnia harcerze i harcerki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego wzięli udział w Rajdzie Mikołajkowym w Kosarzyskach. Rajd zorganizował Referat „Nieprzetartego Szlaku” Komendy Chorągwi Krakowskiej. Po przyjeździe i pysznej kolacji wzięliśmy udział w kominku, podczas którego zaprezentowały się wszystkie obecne drużyny. Wspólnie z nimi śpiewaliśmy piosenki harcerskie oraz bawiliśmy się.W sobotę uczestniczyliśmy w grze terenowej zorganizowanej na terenie Kosarzysk, a następnie wraz z naszymi drużynowymi udaliśmy się do Suchej Doliny. Po wyczerpującej wycieczce i pysznym obiedzie wzięliśmy udział w zajęciach plastycznych i muzycznych.Wieczorem przyszedł do nas niespodziewany gość - Święty Mikołaj. Każdy z uczestników po wykonaniu grupowego zadania i wykupieniu paczek otrzymał słodki upominek. Naszego gościa zabawialiśmy piosenką i zabawą. W sobotnią noc 7 harcerzy i 3 harcerki z naszych drużyn złożyli Przyrzeczenie Harcerskie. Każde z nich przyrzekało, że do końca życia będzie postępować zgodnie z Prawem Harcerskim. W tej ważnej dla każdego harcerza chwili uczestniczyli drużynowi oraz inni harcerze którzy posiadają już Krzyż Harcerski, oraz tacy którzy dostali go razem z naszymi harcerzami.Zdjęcia z Rajdu w galerii.29.11.2012
 Zabawa Andrzejkowa
 Jest już tradycją, że w dzień Świętego Andrzeja organizujemy w naszej szkole ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ. Już od kilku lat współpracujemy z Klubem Ośmiu działającym przy ZSTE w Myślenicach, pod opieką nauczycielki Pani Marcjanny Fijał. Klub ten skupia młodych ludzi – wolontariuszy, którzy bezinteresownie działają na rzecz osób niepełnosprawnych. Jak co roku i tym razem niezawodnie przybyli do nas na tę zabawę i zorganizowali dla wszystkich uczestników liczne atrakcje. Uczniowie z ZSTE nie tylko prowadzili konkursy i zabawy z nagrodami, wróżyli z kart i z wosku, lecz również obdarowali wszystkich uczniów naszego Ośrodka  wspaniałymi paczkami mikołajowymi. Także przedstawiciele Samorządu Szkolnego Ośrodka aktywnie włączyli się w przeprowadzane wróżby andrzejkowe. Mamy nadzieję, ze przepowiednie andrzejowe spełnią się!!! Uczniowie naszego Ośrodka pragną podziękować z całego serca wszystkim, którzy sprawili, że ten dzień był pełen radości, zabawy i uśmiechu. Spotkania te są dla nas wielkim przeżyciem, dowodem na to, że mamy wspaniałych przyjaciół, którzy zawsze o nas pamiętają. DZIĘKUJEMY!!! Zdjęcia z zabawy w galerii (część 1) i (część 2).

 


23.11.2012
 Turniej Tenisa Stołowego na Zarabiu
 23.11.2012r w Gimnazjum Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Myślenicach odbył się VII Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego im. Aleksandra Ruska. Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Kamil Sałach, Mateusz Kasperczyk, Karol Kowalczyk, Damian Jarosz, Damian Golonko Michał Światłoń i Adam Hajduk. Każdy z uczestników otrzymał słodycze, a zwycięzcy puchary, dyplomy oraz pamiątkowe medale. Najlepszych zawodników dekorowali Starosta Myślenicki Józef Tomal, dyrektor Gimnazjum nr 3 w  Myślenicach  Stanisław Stożek , prezes Powiatowego Zarządu LZS Czesław Ulman , członek zarządu PLZS Franciszek Sroka oraz dyrektor MOS Myślenice Piotr Magiera. Zdjęcia z turnieju w galerii.

 
19.11.2012 Konkurs Wiedzy o Ziemi Myślenickiej
 
19.11.2012 r. w internacie naszego Ośrodka odbył się coroczny Konkurs wiedzy o Ziemi Myślenickiej, nawiązujący do tematyki andrzejkowej. Nasi wychowankowie chętnie dzielili się wiedzą dotyczącą Myślenic i okolic oraz tradycji i zwyczajów andrzejkowych  naszego regionu. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w poszczególnych konkurencjach takich, jak: układanie puzzli z fotografiami miasta, quiz tematyczny, mini tor przeszkód z pytaniami, wykreślanka wyrazowa, układanie przysłów andrzejkowych z rozsypanek, praca plastyczna - u Andrzeja Czarodzieja. Konkurs urozmaicony został rożnymi wróżbami andrzejkowymi, które dostarczyły wszystkim wiele radości i śmiechu. Na zakończenie rozdane zostały dyplomy i słodkie niespodzianki w postaci waty cukrowej. Zdjęcia w galerii.
15.11.2012
 Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 15.11.2012 r. w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania „Przygód Mikołajka” Rene Gościnnego i Jeana Sempe. Po zapoznaniu się z sylwetkami autorów, uczniowie wysłuchali fragmentów „Przygód Mikołajka” w interpretacji takich mistrzów słowa jak: Irena Kwiatkowska, Jerzy i Maciej Stuhr. Wszyscy uczniowie wzorowo przygotowali się do konkursu. Każdemu z nich marzyłoby się dorównać w/w mistrzom. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni gromkimi brawami i wspaniałymi nagrodami. Na dalsze „Przygody Mikołajka” i  po inne  książki zapraszamy wszystkich do szkolnej biblioteki.
Zdjęcia z konkursu w galerii. 


09.11.2012
Akademia z okazji Narodowego  Święta Niepodległości
W dniu 9 listopada 2012 r. uczciliśmy 94 rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie przygotowali uroczystą akademię, na którą złożyły się okolicznościowe wiersze oraz pieśni legionowe i patriotyczne okresu walki o niepodległość.Zdjęcia z uroczystości w galerii.


18.10 2012
Wyjazdowe posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego w Myślenicach
W dniu 16 października 2012 roku w naszym Ośrodku złożyła wizytę Komisja Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego pod przewodnictwem Pani Barbary Dziwisz. Goście zapoznali się z funkcjonowaniem Ośrodka oraz z jego bazą. Komisja podjęła  wniosek o zabezpieczenie środków finansowych w przyszłorocznym budżecie województwa na budowę wielofunkcyjnego boiska oraz placu zabaw dla dzieci – z czego bardzo się cieszymy i serdecznie dziękujemy. O posiedzeniu wyjazdowym Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki SWM można przeczytać na stronie sejmiku województwa małopolskiego.
12.10.2012 Dzień Komisji Edukacji Narodowej


12 pażdziernika 2012 na sali gimnastycznej odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowana przez uczniów naszego Ośrodka. Po programie artystycznym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia oraz wreczyli Dyrekcji oraz nauczycielom i wychowawcom internatu drobne (ale  za to słodkie) upominki. Na zakończenie akademii pani Dyrektor wręczyła nauczycielom i wychowawcom nagrody z okazji ich święta. Zdjęcia do obejrzenia w galerii.12.10.2012 Pasowanie na ucznia
"Pasowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas.
Z tej okazji przyrzekamy, żę się bardzo postaramy:
Pilnie świat poznawać, dobry przykład innym dawać,
Być pomocnym w domu, w szkole i wypełniać ucznia rolę."

W dniu 12 października dbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” dzieci z klas pierwszych. W obecności rodziców, nauczycieli i wszystkich uczniów pani Dyrektor pasowała wielkim ołówkiem każdego pierwszoklasistę na ucznia naszej szkoły. Po oficjalnej części uroczystości najmłodsi uczniowie zaprezentowali swoje talenty zebranej publiczności. Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w galerii.

10.10.2012
Jesienny Złaz Nieprzetartego Szlaku na Kudłaczach

10 października harcerze z 88 Myślenickiej Drużyny Harcerskiej oraz harcerki z 87 Myślenickiej Drużyny Harcerskiej działające przy naszym ośrodku wzięły udział  w Jesiennym Złazie Drużyn „Nieprzetartego Szlaku”.  Wraz z innymi drużynami z Chorągwi Krakowskiej udaliśmy się na polane Kudłacze. Trasę wyznaczał nam czerwony szlak. Każdy w swoim tempie dotarł na polanę, a tam na wszystkich uczestników złazu czekała niespodzianka- pyszny kociołek z ogniska.Na Kudłaczach wzięliśmy udział we wspólnym grzybobraniu, w grach terenowych oraz w wielu zabawach. Na koniec wspólnie upiekliśmy kiełbaski.Zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach wracaliśmy do ośrodka. Zdjęcia ze złazu w galerii.


02.10.2012 Turniej Badmintona w Stróży


W Stróży koło Myślenic 2 października  odbył się Powiatowy Turniej Młodzieży w Drużynowym Badmintonie, który został zorganizowany przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Myślenicach. Uczniowie naszego ośrodka udanie rywalizowali z reprezentacjami szkół z całego powiatu myślenickiego. Zdjęcia z turnieju w galerii.
 
  

 


27.09.2012 Biegi przełajowe Myślenice - Zarabie

27 września na Zarabiu w Myślenicach odbyły się Biegi przełajowe. Organizatorem  zawodów był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Myślenicach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II i III gimnazjum oraz klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Zdjęcia w galerii. 26.09.2012 Czwórbój Lekkoatletyczny wKrakowie
Dnia 26 września 2012 roku w Zespole Szkół Specjalnych nr 14 w Krakowie nasi uczniowie wzięli udział w Czwórboju Lekkoatletycznym zorganizowanym przez Małopolskie Stowarzyszenie  Społeczno - Sportowe Sprawni - Razem. Uczniowie rywalizowali w biegu sprinterskim, rzucie piłką palantową, skoku  w dal oraz  w biegu na 1500 m. Wszyscy walczyli do upadłego i każdy został zwycięzcą. Zdjęcia z zawodów w galerii.26.09.2012
Konkurs Ciekawi Świata 
26 września w naszej szkole odbył się konkurs pod tytułem „Ciekawi Świata”. Uczniowie brali udział w trzech konkurencjach. W pierwszej części konkursu przeprowadzali doświadczenia chemiczne – obserwowali wybuch wulkanu, pisali niewidzialny list i badali zawartość powietrza. W drugiej części konkursu odbył się pojedynek klas. Uczniowie klasy 2GS, 3aGs i 1ZSZ sprawdzali swoją wiedzę z różnych dziedzin. Zwycięzcami pojedynku zostali uczniowie klasy 2 gimnazjum, którym serdecznie gratulujemy. Ostatnia konkurencja dotyczyła zagadnień geograficznych i polegała na odgadywaniu państw. Wszyscy uczniowie wykazali się olbrzymim zaangażowaniem oraz dużą wiedzą. Zdjęcia w galerii.


14-15.09.2012
 Inauguracja Roku Harcerskiego - Andrychów
W dniach 14-15 września 2012 roku harcerze z drużyny działającej przy naszym ośrodku, wzięli udział w corocznej Inauguracji Roku Harcerskiego. W tym roku Inauguracja miała miejsce na terenie Andrychowa. Przez 2 dni razem z innymi harcerzami braliśmy udział w grach terenowych, dzięki którym mogliśmy odkryć tajemnice Andrychowa, w pokazie małych agentów oraz w zajęciach na świeżym powietrzu. W sobotę mogliśmy wziąć udział w zajęciach zorganizowanych na terenie Ośrodka „Mosorny Groń”. Tam poznaliśmy tajniki jazdy na nartach, każdy z nas mógł spróbować swoich sił w slalomie gigancie dzięki symulatorowi jazdy na nartach. Ci najwytrwalsi zmierzyli się z całorocznym stokiem narciarskim.  Ci którzy mieli jeszcze siły wspinali się po parku linowym, zdobywając kolejne przeszkody. Dodatkowo czekały na nas również ekologiczna siłownia oraz ścianka wspinaczkowa. Zdjęcia w galerii.14.09.2012
 Spotkanie z policjantem

Dzisiaj dbyło się spotkanie z policjantem w ramach akcji "Unikaj zagrożeń". Tematem spotkania uroczej pani policjantki z uczniami było: bezpieczeństwo w domu, szkole, drodze do szkoły oraz profilaktyka uzależnień: narkotyki, dopalacze, alkohol, papierosy. Po prelekcji na sali gimnastycznej pani policjant spotkała się z najmłodszymi wychowankami szkoły. Więcej zdjęć w galerii.

3.09.2011  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
Archiwum - 2014/2015
Archiwum - 2013/14
Archiwum - 2012/13
Archiwum - 2011/12
Program Bezpieczna +
Kronika wydarzeń sportowych
STRONA GŁÓWNADZIEŃ OTWARTY SOSW 30.01.2015O NASOFERTA EDUKACYJNAZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWAAKTUALNOŚCIGALERIA PRZETARGI ŚRODKI UNIJNE ZAMÓWIENIA PUBLICZNE OFERTY PRACYMY NA FACEBOOKUKONTAKT