Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024
Rok szkolny 2023/2024 dobiegł końca, a my z wielką dumą i wzruszeniem żegnamy naszych tegorocznych absolwentów. To był niezwykły czas, pełen wyzwań, nauki i niezapomnianych chwil.
Dziękujemy Wam za wspólne lata, za każdy uśmiech, każde osiągnięcie i za to, że mogliśmy być częścią Waszej edukacyjnej podróży.
Życzymy Wam samych sukcesów na kolejnych etapach życia, spełnienia marzeń i mnóstwa nowych, wspaniałych przygód.
To były piękne dni, które na zawsze pozostaną w naszych sercach.
Życzymy wszystkim wspaniałych, beztroskich wakacji! Niech będą pełne słońca, radości i niezapomnianych chwil!
XVII Integracyjny Festyn Sportowy – Niezapomniane Chwile
11 czerwca 2024 roku, 6-osobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XVII Integracyjnym Festynie Sportowym organizowanym przez SOSW nr 6 w Krakowie oraz Fundację AHA. Festyn odbył się na obiektach RKS Garbarnia w Krakowie. Byliśmy jedną z 28 drużyn i rywalizowaliśmy w takich konkurencjach jak przeciąganie liny, mini piłka nożna, wyścigi rzędów oraz gry i zabawy zręcznościowe, razem z 280 zawodnikami!
Dodatkowymi atrakcjami były zjeżdżalnie dmuchane, zabawy ze spadochronem, bańki mydlane, lody, pizza i słodycze!
Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, koszulki, słodycze oraz puchary. W tym festynie bierzemy udział od lat i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy się super bawić!
Dzień Przyjaciela
**Warsztaty „Dzień Przyjaciela” w naszej szkole**
Jak można być dobrym przyjacielem? Na to pytanie uczniowie szukali odpowiedzi podczas warsztatów pt. „Dzień Przyjaciela”. Dowiedzieli się, że prawdziwy przyjaciel to osoba koleżeńska, odpowiedzialna, umiejąca dochować tajemnicy, godna zaufania i życzliwa .
Nauczyli się również, jak rozwiązywać konflikty w sposób konstruktywny, nie raniąc drugiej osoby. Każdy z uczestników otrzymał Order Dobrego Przyjaciela. Na koniec warsztatów zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie .
To była wspaniała lekcja przyjaźni i wzajemnego szacunku!
Powiatowe Biegi Przełajowe im. Kazimierza Raby
10 czerwca 2024 r.14 uczniów naszego Ośrodka wzięło udział w III Powiatowych Biegach Przełajowych im. Kazimierza Raby. Biegi odbywały się na malowniczych terenach Klubu Sportowego „Orzeł” Myślenice. Od lat uczestniczymy w różnorodnych zawodach przełajowych i regularnie przygotowujemy się do nich na lekcjach wychowania fizycznego, co zaowocowało kolejnym sukcesem.
Wszyscy nasi zawodnicy ukończyli bieg, co nie było łatwe z uwagi na trudny teren i długość trasy. Za ich determinację, wytrwałość i pokonanie własnych słabości zostaliśmy uhonorowani dyplomami i medalami. To również doskonała okazja do poznania uczniów z innych szkół z powiatu myślenickiego.
Jesteśmy dumni z naszych zawodników za ich zaangażowanie i osiągnięcia!
Piknik Rodzinny z okazji Dnia Sportu i Dnia Rodziny
7 czerwca 2024 roku z okazji Dnia Sportu i Dnia Rodziny w Naszym Ośrodku miało miejsce niezwykłe wydarzenie, które było częścią obchodów 60-lecia Ośrodka.
Zawody sportowe, wspólny aerobik, zabawy kreatywne, bańki mydlane oraz dmuchana zjeżdżalnia od Mrówka Myślenice zaangażowały wszystkich uczestników. Niespodzianką była wizyta motocyklistów Night Skill Team Cracow ze swoimi imponującymi motocyklami.
Nauczyciele serwowali pyszne kiełbaski z grilla podarowane przez Firmę „Wędzonka” z Myślenic i pyszne drożdżówki otrzymane od Cukiernia Marszałek Myślenice oraz Piekarni „Góralska” z Pcimia. Dzięki otrzymanym napojom i owocom od Hurtowni warzyw i owoców „Stelma” z Myślenic upał był nam niestraszny. Bogaty bufet pełen słodkości, został przygotowany z inicjatywy Rady Rodziców.
Na zakończenie spotkania przedstawiciele Rady Rodziców Ośrodka i przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w obecności uczniów, dyrekcji, nauczycieli i pozostałych rodziców posadzili jubileuszowy klon, który został oznaczony pamiątkową tabliczką z napisem:
„60 lat tworzymy nasz wspólny świat.Klon posadzony przez rodziców SOSW w Myślenicach z okazji jubileuszu szkoły”.
– 07 czerwca 2024
Wspólna sportowa rywalizacja i integracja jest bardzo ważna zarówno dla rodziców, jak i dla uczniów, dlatego takie wydarzenia mają dla nas ogromne znaczenie.
Warsztaty „Stop! To jest przemoc”
W miesiącu czerwcu psychologowie z naszej szkoły przeprowadzili warsztaty „Stop! To jest przemoc” . Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak objawia się przemoc . Nauczyli się zasad bezpiecznego reagowania w sytuacji przemocy:
1. Powiedz: NIE
2. Odejdź od tej osoby
3. Powiedz o tym dorosłemu
Uczniowie poznali również sposoby bezpiecznego radzenia sobie ze złością oraz dowiedzieli się, do kogo mogą zwracać się o pomoc w sytuacjach doznawania przemocy. Odgrywali scenki, na których ćwiczyli sposoby reagowania na zaczepki, dokuczanie, bójki i hejt . Mieli także za zadanie dokończyć zdanie: „Nie zgadzam się na przemoc, ponieważ…”.
Podczas warsztatów uczniowie zapoznali się z wprowadzonymi w naszej placówce Standardami Ochrony Małoletnich, które mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczniom. Uczestnicy byli bardzo aktywni i zaangażowani. Chętnie brali udział w odgrywaniu scenek, wykonywali plakaty oraz zadawali wiele pytań.
Cieszymy się, że razem możemy tworzyć bardziej przyjazne i bezpieczne środowisko w naszej szkole.
Dzień Dziecka na Skwerze Przyjaźni w Myślenicach
Wychowankowie internatu poniedziałkowe popołudnie spędzili świętując Dzień Dziecka z Powiatem Myślenickim
Na Skwerze Przyjaźni, czekało na Nas mnóstwo atrakcji: dmuchańce, malowanie twarzy, konkursy, gry i zabawy, banki mydlane, kreatywne balony, słodkie przekąski i wiele innych aktywności.
Dziękujemy za wspaniałą zabawę
Do zobaczenia za rok
Msza Święta z okazji 60-lecia Ośrodka
27 maja 2024 r w kościele pw. Św. Brata Alberta miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – uroczysta Msza Święta z okazji 60-lecia istnienia Naszej placówki – Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Myślenicach.
Msza celebrowana przez Jego Ekscelencję Biskupa Roberta Chrząszcza przy udziale ks. proboszcza parafii Władysława Zapotocznego, oraz pochodzącego z parafii ks. Kanonika Artura Czepiela.
Uroczystość ta zgromadziła całą społeczność szkolną: uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów, obecnych i byłych pracowników, przyjaciół Ośrodka, tworząc atmosferę pełną wdzięczności i refleksji.
Na początku Mszy Świętej księdza Biskupa przywitali ks. Proboszcz i Pani Dyrektor Agnieszka Rozkrut, która poprosiła o wspólną modlitwę i celebrowanie tej uroczystej Eucharystii.
Biskup Robert Chrząszcz, witając zgromadzonych, wyraził swoje uznanie dla pracy i osiągnięć Ośrodka, podkreślając jego rolę w kształtowaniu młodych ludzi i wspieraniu ich w codziennych wyzwaniach.
Msza Święta była pełna wzruszających momentów i głębokich refleksji. W homilii, Biskup Robert Chrząszcz podkreślił znaczenie wspólnoty, współpracy oraz duchowego wsparcia, które są fundamentem Naszej działalności. Jego słowa były inspiracją dla wszystkich obecnych, dodając sił do dalszej pracy i wypełniania Naszej misji.
W trakcie liturgii, uczniowie Naszego Ośrodka aktywnie uczestniczyli, czytając fragmenty Pisma Świętego, modlitwy wiernych oraz śpiewając psalmy. Ich zaangażowanie i emocje były wyrazem wdzięczności i radości z tego wyjątkowego jubileuszu. Wspólne modlitwy, śpiewy oraz chwile skupienia pozwoliły Nam wszystkim poczuć jedność i siłę wspólnoty.
Słowa podziękowania zostały również skierowane do ks. Kanonika Adama Pawickiego za lata współpracy z Naszym Ośrodkiem.
Nasza społeczność szkolna złożyła także życzenia dla Jego Ekscelencji oraz ks. Proboszcza z okazji jubileuszu 30-lecia ich posługi kapłańskiej.
Jednym z najważniejszych momentów Mszy Świętej było specjalne błogosławieństwo udzielone przez Biskupa Roberta Chrząszcza. To symboliczne błogosławieństwo było dla nas wszystkich wielkim wsparciem i dowodem na to, że Nasza praca ma głęboki sens i wartość. Uczniowie otrzymali obrazek z wizerunkiem Matki Bożej Kalwaryjskiej. Ksiądz Biskup podkreślił, że wizerunek ten jest kopią Naszej Pani Myślenickiej.
Po zakończeniu Mszy Świętej odbyła się wizytacja księdza Biskupa w placówce. Był to czas pełen uśmiechów, rozmów, opowieści. Atmosfera jedności i radości, która panowała tego dnia, pozostanie w naszych sercach na długo.
Uroczysta Msza Święta z okazji 60-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Myślenicach była nie tylko wyjątkowym duchowym przeżyciem, ale również świadectwem naszej wspólnej drogi, pełnej wyzwań, sukcesów i wspólnych chwil.
Dziękujemy Biskupowi Robertowi Chrząszczowi oraz wszystkim uczestnikom za ich obecność i wsparcie w tym wyjątkowym dniu.
60-lecie Ośrodka
24 maja 2024 roku przeżywaliśmy Galę Roku Jubileuszowego, którego przewodnie hasło brzmi „60 lat tworzymy nasz wspólny świat”.
Poprzez tę uroczystość świętowaliśmy sześć dekad istnienia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Myślenicach, wspaniałej historii, pełnej poświęcenia, sukcesów i nieustającego rozwoju naszej placówki.
Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Pani Dyrektor Agnieszki Rozkrut, która przypomniała wszystkim zebranym historię Ośrodka, od jego początków aż po dzień dzisiejszy. W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor podkreśliła znaczenie naszej wspólnej pracy, zaangażowania nauczycieli, uczniów oraz rodziców, a także wsparcia społeczności lokalnej. Usłyszeliśmy o najważniejszych momentach w historii Ośrodka, jego rozwoju oraz licznych osiągnięciach naszych niepełnosprawnych podopiecznych.Wspomnieni zostali nieżyjący już dyrektorzy , Pan Jan Pilecki i Pani Krystyna Ceranowicz, których praca stała się fundamentem kolejnych osiągnięć.
Kolejnym punktem programu było odsłonięcie nowego logo naszego Ośrodka. Nowy symbol, który będzie nam towarzyszył przez kolejne lata, jest wyrazem naszej dumy z dotychczasowych osiągnięć i odzwierciedleniem naszych aspiracji na przyszłość. Logo, które symbolizuje nasze wartości i cele, zostało uroczyście zaprezentowane przez Panią Dyrektor wraz z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego.
Następnie wszyscy zgromadzeni mieli okazję wysłuchać premierowego wykonania hymnu naszego Ośrodka, który napisała i skomponowała Pani Gabriela Paszkowska. Hymn, który powstał specjalnie na tę okazję, jest wyrazem naszej jedności, wspólnoty i dumy z przynależności do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Myślenicach. Reprezentacja uczniów i Rady Pedagogicznej wspólnie zaśpiewała nową pieśń, która z pewnością stanie się integralną częścią naszej szkolnej tradycji.
Niezwykle podniosłym i wzruszającym momentem naszej gali było uroczyste wręczenie statuetek i podziękowań w imieniu uczniów i pracowników Ośrodka.Nasze podziękowanie wręczyliśmy na ręce Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Pana Dariusza Styrny, który odczytał list gratulacyjny od Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego. Nieocenione wsparcie, zaangażowanie i pomoc Organu Prowadzącego pozwalają realizować nasze cele dydaktyczno-wychowawcze i marzenia.
Podziękowaliśmy również Organowi Nadzoru Pedagogicznego – Małopolskiemu Kuratorium Oświaty za wieloletnie merytoryczne wspieranie naszych codziennych działań na rzecz wychowanków Ośrodka.
Nie mogliśmy również zapomnieć o parlamentarzystach naszego regionu Panu Marku Łatasie oraz Panu Władysławie Kurowskim, którzy zawsze byli otwarci na nasze potrzeby i wspierali nas w realizacji naszych celów. Dzięki ich pomocy mogliśmy wprowadzać zmiany, które miały ogromny wpływ na rozwój naszego Ośrodka.
Podziękowaliśmy władzom lokalnym – Panu Staroście Powiatu Myślenickiego Józefowi Tomalowi oraz Panu Jarosławowi Szlachetce Burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenice za ich nieustające wsparcie i współpracę. Dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy realizować wiele projektów, które przyczyniają się do poprawy warunków nauki i życia naszych uczniów.
W ten szczególny sposób uhonorowaliśmy również emerytowanych dyrektorów Pana Dyrektora Zygmunta Zaworskiego i Panią Dyrektor Irenę Jamróz. Ich wieloletnia praca, poświęcenie i oddanie uczniom oraz pracownikom stworzyły podwaliny, na których opiera się dzisiejszy sukces naszego Ośrodka.
Jednym z najbardziej oczekiwanych punktów programu było przedstawienie w wykonaniu naszych uczniów zatytułowane „Podróż dookoła świata”. Spektakl ten zabrał nas w niezwykłą podróż przez różnorodne kultury i zakątki świata, ukazując talenty, zaangażowanie i kreatywność naszych podopiecznych. Pokazał, że sercem naszego Ośrodka są właśnie oni- nasi uczniowie. To widowisko było nie tylko rozrywką, ale także okazją do podziwiania pracy naszych uczniów i nauczycieli.
To święto było również wyjątkowe z innego powodu – zakończenia etapu inwestycji związanej z modernizacją naszego Ośrodka. Dzięki wsparciu wielu osób i Organu Prowadzącego – Województwa Małopolskiego, nasza placówka zyskała nowe możliwości i udogodnienia, które pozwolą nam jeszcze lepiej wspierać rozwój i edukację naszych uczniów. Pani Dyrektor wraz z zaproszonymi gośćmi dokonała symbolicznego zakończenia tego etapu, przecinając wstęgę i podkreślając znaczenie tych zmian dla naszej społeczności.
Na zakończenie uroczystości zaproszono wszystkich do wspólnego świętowania i rozmów przy jubileuszowym torcie, który jest wyrazem naszej wdzięczności za wspólnie spędzone lata i nadziei na kolejne owocne dekady.
Pragniemy jeszcze raz podziękować naszym przyjaciołom, którzy zawsze byli z nami, wspierali nas dobrym słowem, radą i pomocą. Wasza obecność i zaangażowanie były i są dla nas ogromnym wsparciem i inspiracją.
Dziękujemy wszystkim , którzy świętowali z nami ten wyjątkowy jubileusz.
Logo Ośrodka
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele oraz Przyjaciele Ośrodka.
Z ogromną radością prezentujemy nowe logo naszego Ośrodka, które jest symbolem troski o edukację dzieci ze szczególnymi potrzebami.
Stworzyliśmy je z myślą o Was – naszej społeczności.
Nasze logo to nie tylko graficzny znak – to wyraz naszego zaangażowania i misji. Przypomina nam wszystkim o tym, jak ważne jest wsparcie, zrozumienie i indywidualne podejście do każdego ucznia.
Wspólnie dążymy do tego, aby każde dziecko miało szansę na pełny rozwój i realizację swoich marzeń.
Wycieczka do Czernichowa
Cudowna pogoda i mnóstwo wrażeń …. to właśnie czekało na uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie.
Wzięliśmy udział w ciekawych warsztatach na temat pracy weterynarza i sposobów dbania i pielęgnowania zwierząt. Mogliśmy pogłaskać, potrzymać i posłuchać bicia serca : kóz, królików, kotki Pchełki i prześlicznych pekińczyków….a potem? Jeszcze ciekawiej!!!!
Prowadząca Pani Karolina Kwaśnica-Kania ze swoimi uczniami zabrała nas do koni, owiec i krów. Karmienie dużych zwierząt, przejazd konno oraz bryczką to dla nas niezapomniane doświadczenie i wiele radości.
Dziękujemy za niesamowite wrażenia, słodki poczęstunek oraz pyszności z grilla. Do zobaczenia!
Warsztaty „W zdrowiu przez życie”
8 maja 2024 r., uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Myślenicach wzięli udział w inspirujących warsztatach „W zdrowiu przez życie”!
Zapoznali się z zasadami zdrowego stylu życia oraz dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących piramidy żywienia i codziennej diety.
„Praktyczne zakupy” pozwoliły na naukę świadomego wyboru zdrowych produktów. Uczestnicy poradzili sobie znakomicie z wszystkimi zadaniami konkursowymi, pogłębiając swoją wiedzę w tym ważnym zakresie.
Wiosna w Internacie
Wiosna w naszym internacie to czas pełen kolorów i radości! Nasi wychowankowie mieli pełne ręce pracy, rozwijając swoje umiejętności i zmysły.
W ramach projektu edukacyjnego „Zdrowo jem, więcej wiem”, odbyła się lekcja „Smacznie, Zdrowo, Kolorowo”, gdzie odkrywali tajemnice owoców, ucząc się rozpoznawać zmysłami wzroku, smaku i dotyku. Dodatkowo przypomnieli sobie, jak ważna jest zróżnicowana dieta dla zdrowia i samopoczucia.
Sadzenie kwiatów nie tylko dostarczyło naszym wychowanków wspaniałych wrażeń sensorycznych, ale również uczyło pielęgnacji roślin. Nie możemy się doczekać efektów ich pracy!
Ekspresje plastyczne również cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Malowanie palcami, odbijanie kształtów i gry to tylko niektóre z atrakcji naszego internatu
Podczas zajęć kulinarnych wychowankowie postawili na wiosenne i orzeźwiające ciasto: śmietanowiec z kolorowymi galaretkami – idealny deser na wiosenne popołudnia!
Warsztaty TUS
W miesiącu kwietniu w ramach warsztatów Treningu Umiejętności Społecznych prowadzonych przez psychologów szkolnych uczniowie dowiedzieli się, że każdy człowiek jest ważny, wartościowy i niepowtarzalny.
W każdym można znaleźć dobre i wyjątkowe cechy, umiejętności i talenty . Bardzo ważna jest wiara. w siebie dzięki której nabieramy śmiałości i odwagi.
Uczniowie nauczyli się również jak reagować na sukces i porażkę. W celu kształtowania poczucia własnej wartości uczestnicy zajęć tworzyli „Kwiaty Dumy ” że swoimi osiągnięciami i sukcesami.
Przyjemnym doświadczeniem była zabawa terapeutyczna ” Moje dobre cechy” podczas której uczniowie mówili sobe za co się lubią. Zajęcia kończyła rundka '”Dzisiaj dowiedziałam/-em się o sobie , że..”
Cieszymy się, że aktywny udział w zajęciach brali również uczniowie, którzy na co dzień są nieśmiali.
Wizyta studyjna w drogerii DM
W kwietniu uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w ramach wizyt studyjnych, mieli okazję zdobyć nowe umiejętności i wzbogacić wiedzę o zawodzie kasjera- sprzedawcy. Dzięki uprzejmości Pani Kierownik Pauliny Lucińskiej oraz całej wspaniałej załogi sklepu dm-drogerie markt Polska – oddział w Myślenicach mogli poznać tajniki pracy w drogerii.
Quiz wiedzy o zawodach oraz rozgrzewka przy muzyce, którymi rozpoczęli wizytę były przedsmakiem poważnych wyzwań. Nasi uczniowie bowiem usiedli na kasie obsługując klientów, wykładali towar na ekspozycję oraz odszukiwali go na poszczególnych działach.
Z wszystkimi zadaniami poradzili sobie znakomicie! Załoga bardzo ich wspierała jednocześnie podkreślając, że świetnie sobie radzą z każdym wyzwaniem. Na koniec uczniowie otrzymali wspaniałe prezenty, które były dla nich wielką niespodzianką.
Dziękujemy niezwykle otwartej i empatycznej załodze drogerii za ten niezwykle cenny dla nas czas!
Uroczysta akademia z okazji Święta Pracy, Święta Flagi oraz Konstytucji Trzeciego Maja
Dziś chcieliśmy podzielić się z Wami wspaniałymi momentami z naszej uroczystej akademii, która odbyła się 29 kwietnia! Razem uczciliśmy nadchodzące święta majowe wierszem i piosenką, oddając hołd Świętu Pracy, Świętu Flagi oraz Świętu Konstytucji Trzeciego Maja. Chór oraz „mała” orkiestra złożona z naszych utalentowanych uczniów stworzyły niesamowitą atmosferę! Oprócz pieśni patriotycznych, wykonaliśmy także pogodny utwór „Jaki piękny kraj”, towarzysząc sobie grzechotkami, trójkątami i tamburynem. Niech te słowa radosnej piosenki towarzyszą nam przez cały czas świętowania: „Ty orkiestro graj, jaki piękny mamy kraj”.
Światowy Dzień Ziemi
22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi, w związku z tym nasz Ośrodek z radością ogłasza wyniki międzyklasowego konkursu plastycznego „Jak dbam o moją planetę Ziemię”. Gratulujemy zwycięzcom:
I miejsce: klasa III a Szkoły Przysposabiającej do Pracy
II miejsce: klasa IV a Szkoły Podstawowej
III miejsce: klasa III c Szkoły Podstawowej
Oraz wyróżnienia dla klas:
III a SP III b SP IV b SP V a SP V b SP VI a SP VII b SP VIII a SP VIII b SP III b SP I Br.
Serdecznie gratulujemy wszystkim klasom za zaangażowanie i przepiękne prace.
Pamiętajmy zawsze – dbajmy o naszą planetę, bo Ziemia to nasz dom!
Akademia z okazji rocznicy Chrztu Polski
W 1058. rocznicę Chrztu Polski, chcemy podzielić się z Wami niezwykłym momentem z życia naszej szkoły. Uczniowie wzruszyli serca wszystkich obecnych swoją wspaniałą postawą aktorską, przepięknymi strojami, muzyką i wzruszającymi gestami.
Bliskością historii i doniosłego wydarzenia chrztu, podkreślili jego znaczenie dla naszej tożsamości narodowej i duchowej. To nie tylko lekcja historii, ale również inspiracja do refleksji nad wartościami, które tkwią w korzeniach polskiej historii.
Dziękujemy naszym uczniom za niezapomniane chwile!
Dzienny Dom „Senior+” w Myślenicach
W ramach działań „Małego Wolontariatu” odbyło się kolejne spotkanie z podopiecznymi Dzienny Dom „Senior +” w Myślenicach
Wolontariusze oprócz rozmowy wykonali prace metodą decoupage, która jednocześnie stanowiła wspaniałe ćwiczenia manualne.
Dzięki współpracy z seniorami możliwe jest pogłębianie komunikacji międzykulturowej, która pozwala Naszym wolontariuszom spojrzeć na życie starszych ludzi jako współtowarzyszy. Również kontakt seniorów z naszymi uczniami wiąże się z zaangażowaniem w przekazywanie wiedzy oraz doświadczenia życiowego.
Pamiętajmy, że najbardziej cenną rzeczą, jaką możemy komuś dać to CZAS. Dajemy w ten sposób, cząstkę swojego życia…
Wyjście na strzelnicę
22 kwietnia 2024 był pełen emocji i nauki dla uczniów klas 8a Szkoły Podstawowej i 1 Branżowej Szkoły I Stopnia W ramach realizacji podstawy programowej uczniowie udali się na strzelnicę wirtualną, gdzie nie tylko doskonalili umiejętności strzeleckie, ale również zgłębiali teoretyczne podstawy bezpiecznego obchodzenia się z bronią.
Dla uczniów szkół ponadpodstawowych przewidziana była część praktyczna, gdzie mogli bezpiecznie wypróbować swoje umiejętności. Pod okiem doświadczonego instruktora poznawali tajniki budowy broni, sztuki celowania oraz zasady bezpieczeństwa, co stanowi niezwykle ważny element edukacji. Efektem naszych działań był nie tylko rozwój umiejętności strzeleckich, ale także wzrost świadomości odpowiedzialnego korzystania z broni.
Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Krakowie
Uczniowie naszego Ośrodka mieli niezwykłą przygodę podczas wycieczki do Krakowa! Razem z nauczycielami udali się na spacer hortiterapeutyczny po terenach Ogrodu Botanicznego. Pani edukator Anna Sobczyk oprowadzała ich po szklarniach, dzieląc się fascynującymi faktami o roślinach. Mogli dotknąć Mimozę, która reagowała zmieniając swój kształt – prawdziwa lekcja przyrody! Następnie odwiedzili kawiarnię Społeczna Kaffka gdzie pracują niesamowici ludzie z zespołem Downa. Smakowaliśmy pyszne gofry i poznaliśmy inspirującą historię tego miejsca. To był niezapomniany dzień pełen nauki i wzruszeń!
Warsztaty „Znamię? Znam je!” – czerniak.
Pomimo zaawansowanej technologii XXI wieku i wciąż rozwijającej się medycyny, statystyki dotyczące nowotworów, są nieubłaganie wysokie
Dlatego dzisiaj „pod lupę”, a dokładniej dermatoskop, wzięliśmy naszą skórę i nowotwór złośliwy – czerniaka.
W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się czym jest profilaktyka onkologiczna; jak ważne jest regularne samobadanie skóry; co zrobić, gdy wykryjemy na naszym ciele niepokojącą nas zmianę oraz że badanie wspomnianym dermatoskopem u lekarza trwa dosłownie chwilę, ale może uratować nasze życie.
Na koniec zajęć nasi uczniowie utrwalili wiadomości w rywalizacji na czas, rozwiązując krzyżówkę w grupach oraz otrzymali ulotki z kluczowymi informacjami dotyczącymi czerniaka.
Wysyłamy od nas gorący apel do każdego: WARTO SIĘ BADAĆ! Tak niewiele trzeba, by chronić swoje życie.
Słońce niekoniecznie musi być wrogiem zdrowej skóry – trzeba tylko umieć z rozsądkiem z niego korzystać
XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Karaoke Szkolnictwa Specjalnego „Śpiewajmy razem” w Krakowie
Muzyczna dobra passa trwa! Czworo naszych utalentowanych uczniów wzięło udział w XII edycji Międzyszkolnego Konkursu Karaoke Szkolnictwa Specjalnego „Śpiewajmy razem” w Krakowie. Pełni energii i talentu wypełniliśmy Centrum Sztuki Współczesnej Solvay pięknym śpiewem!
Gratulacje dla Ewy Michalak i Piotra Chrzanowskiego za zdobycie II miejsc w swoich kategoriach, a także wielkie brawa dla Dominiki Buły i Natalii Buksy za ich fantastyczne występy! A dzięki obecności i humorowi Pana Andrzeja Kozłowskiego z „Kabaretu pod Wyrwigroszem”, publiczność miała niezapomniane chwile ! Dziękujemy Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu nr 1 w Krakowie za wspaniałe przyjęcie i prowadzenie konkursu.
Do zobaczenia za rok!
Turniej Tenisa Stołowego dla drużyn Nieprzetartego Szlaku Komendy Chorągwi Krakowskiej
10 kwietnia 2024 roku, mieliśmy przyjemność gościć w naszym Ośrodku kolejny już Turniej Tenisa Stołowego dla drużyn Nieprzetartego Szlaku Komendy Chorągwi Krakowskiej, który odbył się pod patronatem naszego Dyrektora. To wydarzenie, które gromadzi środowiska harcerskie z całej Małopolski, w tym roku miało szczególny charakter – było częścią obchodów Jubileuszu 60-lecia naszej placówki.
Rywalizacja była zacięta, a każdy uczestnik dał z siebie wszystko, by zwyciężyć. Po wielu emocjonujących meczach, każdy z uczestników został uhonorowany medalem, a drużyny otrzymały puchary za udział. Po zakończonym turnieju mury naszego Ośrodka opuszczali wszyscy z uśmiechami na twarzach i satysfakcją z rozegranych spotkań.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, oraz gratulujemy zwycięzcom!
Konfrontacje muzyczne „Śpiewam sercem”
Każda okazja do integracji i wspólnych spotkań jest dla nas niezwykle budująca! Organizowane przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice konfrontacje muzyczne „Śpiewam sercem” to dla nas coroczna dawka radości i inspiracji. Już po raz siódmy mieliśmy przyjemność wziąć w nich udział!
Dziś reprezentanci naszego Ośrodka zaprezentowali się jako niezwykły kowbojski team „Country children” . W klimacie Dzikiego Zachodu porwaliśmy publiczność śpiewem i tańcem, a nasz wspaniały wokalista, Piotr Chrzanowski wraz z zespołem, zostali uhonorowani nagrodą specjalną za najgłośniej sercem śpiewanie!
Występ naszych uczniów tak bardzo zachwycił jury i odbiorców, że na finał został zaśpiewany jeszcze raz! Dziękujemy Stowarzyszeniu za wspaniałą atmosferę, profesjonalne przygotowanie konkursu i serdeczne przyjęcie!
Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji!
The Voice of Tytus
Kolejne sukcesy naszych utalentowanych uczniów!
Piotr Chrzanowski, Ewa Michalak i Natalia Buksa, jako reprezentanci naszego Ośrodka, święcili triumf w międzynarodowym konkursie piosenki „The Voice of Tytus”! Ich wykonanie utworu „Take Me Home, Country Roads” Johna Denvera porwało publiczność, a efekt? Zasłużone wyróżnienie w kategorii szkół ponadpodstawowych!
Wiedzieliśmy, że konkurencja będzie zacięta, ale nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom z obu kategorii wiekowych! Wasze występy były po prostu niesamowite! Duma nas ogarnia!
Dziękujemy organizatorom konkursu – Zespół Szkół – Małopolska Szkoła Gościnności za zaproszenie.
Wycieczka do Manufaktury Czekolady w Krakowie
Uczniowie Ośrodka podążając za powiedzeniem „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”, wybrali się na niezwykłą wycieczkę do Krakowa!
W Krakowskiej Manufakturze Czekolady mieli okazję nie tylko degustować pyszne czekoladowe smakołyki, ale także własnoręcznie przygotować i udekorować praliny i trufle!
Podczas spaceru po krakowskim Rynku Głównym, w promieniach wiosennego słońca, odwiedziliśmy takie ikoniczne miejsca jak Kościół Mariacki i Sukiennice.
Ta pełna smaku i wrażeń wyprawa z pewnością zostanie na długo w pamięci naszych uczniów, a przywiezione słodkości z pewnością będą miłym podarunkiem dla bliskich!”
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Kwiecień to miesiąc, który zawsze poświęcamy na podniesienie świadomości na temat Autyzmu.
Tegoroczne obchody w naszej szkole były wyjątkowe, odbyły się pod hasłem „Autyzm jedno pojęcie- wiele barw”. Wszyscy, uczniowie i nauczyciele, ubralimy się w różne odcienie niebieskiego, aby wyrazić nasze wsparcie i solidarność.
Każda z klas zapoznała się z prezentacją na temat Autyzmu, rozwiewając mity i poznając fakty.
Dowiedzieliśmy się, jak właściwie zachowywać się wobec osób z autyzmem, aby stworzyć dla nich przyjazne i akceptujące środowisko.
Nie zapomnieliśmy również o wspólnym działaniu – przygotowaliśmy elementy haseł, które potem połączyliśmy w jedną całość, demonstrując naszą jedność i zrozumienie.
To był naprawdę wyjątkowy, niebieski dzień pełen nauki, empatii i współpracy!
Gratulujemy!
Serdeczne gratulacje dla Druha phm. Piotra Magiery z okazji uhonorowania Srebrnym Krzyżem Małopolski za wybitne osiągnięcia w służbie na rzecz zuchów i harcerzy z niepełnosprawnościami! Gratulujemy!
Żywa lekcja historii z teatrem KERIN
Z nadejściem wiosny do naszego Ośrodka zawitał Teatr KERIN, a wraz z nim niezwykli goście: rycerz, Biskup, Dobrawa i Mieszko I w postaci… naszych uczniów!
Nauka przez zabawę i doświadczenie to najlepszy sposób na utrwalanie i poznawanie nowych wiadomości. Dzisiaj mieliśmy przyjemność być świadkami żywej lekcji historii! Niezwykle istotne informacje dotyczące początków istnienia naszego kraju zostały przybliżone uczniom w przyjazny, momentami także zabawny sposób. Poznaliśmy wiele ciekawostek m.in. z życia średniowiecznego rycerza. Nie obyło się nawet bez walki z „niedźwiedziem”! – na szczęście zwycięstwo było po naszej stronie!
Dziękujemy Teatrowi KERIN za niezapomniane doświadczenie!
Dzień Otwarty Ośrodka
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym Dniu Otwartym! To był niezwykły dzień, podczas którego odbyły się zajęcia otwarte w szkole podstawowej i ponadpodstawowych, inspirujące warsztaty oraz wartościowe rozmowy z naszymi specjalistami.
Nasz zespół pedagogiczny zaprezentował innowacyjne metody nauczania, które stosujemy, aby zapewnić naszym uczniom najlepsze możliwości rozwoju!
Dziękujemy wszystkim odwiedzającym za aktywne uczestnictwo i ciekawe dyskusje. Wasza obecność sprawiła, że ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy!
Informujemy, że rekrutacja do naszych Szkół nadal trwa! Jeśli chcecie dołączyć do naszej społeczności, nie wahajcie się skontaktować z nami i dowiedzieć się więcej!
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa & Pierwszy Dzień Wiosny
**Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa & Pierwszy Dzień Wiosny!
**21 marca obchodzimy dwa wyjątkowe święta, które w naszej placówce zawsze niosą za sobą mnóstwo radości, kolorów i pozytywnej energii!
Nasi uczniowie wzięli udział w wielu ciekawych aktywnościach, które celebrowały te wyjątkowe dni: quiz multimedialny o wiedzy na temat Zespołu Downa, sensoryczne skarpety-wysypywanki, ścianka fotograficzna, tworzenie zakładek do książek oraz konkurencja w parowaniu skarpet na czas. Śmiechu i radości było co nie miara!
Założone przez nas kolorowe skarpety stanowią symbol pełnej tolerancji i akceptacji różnorodności. Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do naszej zabawy i podkreślili znaczenie akceptacji i współpracy!
Warsztaty „Jak dbać o zęby?”
W dniu 20.03 odbyły się warsztaty „Jak dbać o zęby”.
Uczniowie przypominali i utrwalali zasady dbania o zęby. Dowiedzieli się jak myć zęby oraz jak o nie dbać, by ich uśmiech był piękny i zdrowy.
Stworzyli plakat z ważnymi informacjami o higienie zębów.
Warto pamiętać te zalecenia, by mieć piękny uśmiech.
Wizyta studyjna w Restauracji Euforia w Myślenicach
**Wspaniała Wizyta Studyjna w Restauracji „Euforia”! **
14 marca uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w ramach wizyty studyjnej poznali funkcjonowanie restauracji i domu weselnego Sala Euforia – Myślenice. Dzięki uprzejmości właścicieli, poznali kulisy gastronomii oraz zobaczyli ekskluzywną salę weselną.
Pani Ela nie tylko zaprezentowała uczniom specyfikę pracy w kuchni, ale także opowiedziała wiele ciekawostek o funkcjonowaniu całego obiektu. Wszyscy mieli okazję pozować do zdjęć na ściankach fotograficznych oraz zobaczyć salę weselną z perspektywy sceny.
Podczas wizyty spotkaliśmy Bartka, ucznia II klasy naszej Branżowej Szkoły I Stopnia, który odbywa praktykę zawodową właśnie w „Euforii”! To niesamowite, jak załoga radzi sobie z obsługą kilkuset osób jednocześnie!
Dziękujemy za wprowadzenie nas w tajniki pracy w tak dużym obiekcie. To było niezwykle pouczające doświadczenie!
Dodatkowym atutem naszej wyprawy był przejazd autobusem miejskiej linii M0, który pozwolił naszym uczniom zdobyć umiejętności poruszania się środkami komunikacji publicznej.
Po nauce przyszedł czas na integrację w kręgielni
Dziękujemy za niezapomniane przeżycia i już nie możemy się doczekać kolejnych przygód!
Zapraszamy do Internatu Ośrodka
Dzień Otwarty Naszej Placówki już niedługo!
20 marca 2024 r. to wyjątkowa okazja, aby poznać działalność internatu dla uczniów! To doskonała okazja, by poznać Internat od środka, zobaczyć jakie możliwości stwarzamy naszym wychowankom oraz dowiedzieć się więcej o naszej bogatej ofercie edukacyjnej i rekreacyjnej.
W Internacie dbamy nie tylko o rozwój intelektualny, ale także o wszechstronny rozwój naszych wychowanków. Zachęcamy do wzajemnej współpracy, kształtowania nawyków kulturalnych, aktywnego spędzania czasu wolnego oraz rozwijania zainteresowań i pasji. Nasi wychowankowie uczestniczą w różnorodnych zajęciach, takich jak: plastyczno-techniczne, kuchenne, muzyczne czy sportowe. Ponadto, uczymy samodzielności w życiu codziennym i bierzemy udział w licznych konkursach i warsztatach.
Aby zapewnić naszym uczniom jeszcze lepsze warunki mieszkalne, przeprowadziliśmy remont wszystkich łazienek i sanitatiatów w Internacie Ośrodka. Dbamy o komfort i bezpieczeństwo w każdym calu!
Dołącz do naszego Dnia Otwartego i odkryj, dlaczego nasz Internat to idealne miejsce dla Twojego dziecka!
**Serdecznie Zapraszamy Wszystkich Zainteresowanych!**
Warsztaty wielkanocne w Muzeum Niepodległości w Myślenicach
Dnia 06 marca 2024 roku, uczniowie Naszego Ośrodka mieli okazję wziąć udział w fascynujących warsztatach „Zwyczaje wielkanocne ziemii myślenickiej ” organizowanych przez Muzeum Niepodległości w Myślenicach.
Podczas wizyty poznali oni bogactwo tradycji Wielkiego Tygodnia, które kiedyś i dziś charakteryzują nasz region. Nie tylko zgłębili historię, ale również sami wzięli udział w tworzeniu wielkanocnej palmy. Dziękujemy za niezapomniane doświadczenie i wprowadzenie nas w magiczny klimat zbliżających się Świąt Wielkanocnych!
Projekt „Idziemy razem” – Tygodniowa wycieczka z Harcerzami z drużyn Nieprzetartego Szlaku
Harcerze z drużyn Nieprzetartego Szlaku właśnie wrócili z niesamowitego tygodnia pełnego przygód i nowych doświadczeń! Drużyna Tropiciele Myślenice wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „Idziemy razem” zorganizowanym przez Związek Harcerstwa Polskiego wydział Nieprzetartego Szlaku GK ZHP. Spędziliśmy fantastyczny czas w Załęczu Wielkim, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach: od treningu sukcesu, przez warsztaty rękodzielnicze, po zajęcia wokalno-muzyczne i integracyjno-społeczne.
Jedną z niezapomnianych atrakcji było zwiedzanie w Łodzi, gdzie odwiedzili Orientarium w ZOO łódzkim. Tam mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek o zwierzętach i podziwiać je w trakcie różnych aktywności, takich jak karmienie czy zabawy.
Nie mogło również zabraknąć wizyty w Centrum Nauki i Techniki, gdzie poznali tajniki działania elektrowni i przeprowadzili fascynujące doświadczenia związane z mikro- i makroorganizmami.
Cały tydzień zakończyli Wielką Galą, podczas której zaprezentowali swoje osiągnięcia i talent podczas wspólnego muzykowania i tanecznego show.
Po powrocie są pełni energii, nowych przyjaźni i gotowi na kolejne wyzwania harcerskiego szlaku! Do zobaczenia!
Dzień Kobiet i Mężczyzn w Domu „Senior+” w Myślenicach
DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN
Zgodnie z tradycją, każdego roku w marcu obchodzimy Dzień Kobiet i Mężczyzn. W związku z tym seniorzy z Dzienny Dom „Senior +” w Myślenicach spędzili czas przy kawie na słodko i z humorem wraz z uczniami naszego Ośrodka. To piękna okazja do wspólnego świętowania i wzajemnej życzliwości.
Dodatkowo, uczniowie przygotowali pyszne prezenty dla seniorów, dodając jeszcze więcej radości do tego wyjątkowego dnia!
Mały Wolontariat SOSW również dołącza się do życzeń dla wszystkich Pani i Panów! Życzymy Wam wszystkiego co najlepsze, nie tylko z okazji święta, ale także każdego dnia. Niech będzie pełno radości, miłości i sukcesów!
Dzień Kobiet
Na zajęciach kreatywności i techniki mieliśmy wyjątkowy powód do świętowania – Dzień Kobiet!
Panowie i panie wspólnie przygotowywali piękne upominki i życzenia dla wszystkich niezwykłych kobiet. To niezwykłe doświadczenie, patrzeć jak wspólnymi siłami tworzymy coś wyjątkowego, aby celebrować siłę, determinację i piękno kobiet.
Życzymy wszystkim kobietom spełnienia marzeń, sukcesów i ogromu miłości!
Zbiórka plastikowych nakrętek
**Małe nakrętki, duża pomoc!**
Nasz Ośrodek kontynuuje piękną tradycję organizacji zbiórki plastikowych nakrętek, która trwa od wielu lat. Dzięki Waszej ogromnej pomocy udało nam się zebrać znaczną ilość nakrętek.
To niezwykle ważne, że każdego roku do akcji zaangażowani są uczniowie wraz z ich rodzicami, a także nauczyciele i pracownicy Ośrodka. Wspólnie pokazujemy, że małe gesty mogą mieć ogromne znaczenie.
Fundusze pozyskane ze sprzedaży nakrętek trafią do chorych dzieci, podopiecznych Fundacji „Zdążyć z Pomocą”, wspierając je w zakupie leków i organizacji turnusów rehabilitacyjnych.
Ta zbiórka nie tylko pomaga potrzebującym, ale również uświadamia nas wszystkich, jak ważne jest bezinteresowne niesienie pomocy osobom potrzebującym.
Dziękujemy wszystkim za Wasze zaangażowanie i serce!
Zajęcia z programu „Aktywna tablica”
Zapraszamy do naszej szkoły podstawowej, gdzie praca to prawdziwa przygoda pełna interakcji i nowoczesnych narzędzi edukacyjnych!
W klasach 1-3 dzięki interaktywnej podłodze oraz programom rewalidacyjnym, nauka staje się jeszcze bardziej ekscytująca i skuteczna.
Dodatkowo, nasze zajęcia rozwijają kreatywność i umiejętności technologiczne dzięki zabawie i programowi nauki roboty Photon.
Nowoczesne, specjalistyczne programy dydaktyczne zostały zakupione w programie „Aktywna tablica”
Dołącz do naszych małych odkrywców w kolejnym roku szkolnym
Zajęcie z przysposobienia do pracy
W ramach zajęć przysposobienia do pracy, uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczyli się przygotowywać kotlety i przyrządzać obiad. Jest to tylko jedno z wielu praktycznych umiejętności, które zdobywają nasi uczniowie w Szkole Przysposabiającej do Pracy. Jeśli jesteś zainteresowany/a dołączeniem do naszych uczniów zachęcamy do zgłaszania się!
Warsztaty TUS na temat bezpieczeństwa w internecie oraz czasie spędzanym z rodziną
W kolejnym spotkaniu z cyklu Treningu Umiejętności Społecznych w miesiącu lutym psychologowie wprowadzili nas w świat bezpiecznego internetu.
Zrozumieliśmy, że korzystanie z internetu może nieść zarówno pozytywne doświadczenia, jak również wiązać się z niebezpieczeństwami.
Poznaliśmy zasady bezpiecznego korzystania z sieci oraz sposoby chronienia się przed niepożądanymi kontaktami.
Uczyliśmy się także, jak spędzać aktywnie czas bez internetu.
Okazało się, że jest wiele alternatywnych form spędzania czasu, które dają nam wiele radości i satysfakcji, oraz umacniają nasze więzi rodzinne i koleżeńskie.
Olimpiada zimowa 2024
Było wspaniale! Uczniowie z naszego Ośrodka wzięli udział w Zimowej Olimpiadzie! W tym roku miała ona szczególny charakter, bo była częścią obchodów Jubileuszu 60-lecia naszego Ośrodka.
Uroczyste rozpoczęcie miało miejsce na stoku Siepraw Ski, gdzie wszystkich powitali organizatorzy oraz dyrektor Ośrodka.
Uczestnicy rywalizowali w trzech konkurencjach indywidualnych: zjazd na jabłuszku, zjazd na sankach oraz rzuty do celu. Atmosfera była radosna, a na twarzach uczestników malowały się same uśmiechy!
Po zakończonych konkurencjach przyszedł czas na przeciąganie liny. Uczestnicy dopingowali się nawzajem, co sprawiło wiele radości!
Po posiłku regeneracyjnym przyszedł czas na podsumowanie. Uczestnicy otrzymali medale i drobne upominki, a sędziowie zdecydowali, że wszystkie drużyny zasługują na I miejsce!
Wizyta w pizzerii „La Gondola”
Wybór drogi zawodowej to jedna z najważniejszych decyzji w życiu młodego człowieka.
Nasi ósmoklasiści mieli dzisiaj niesamowitą przygodę w restauracji La Gondola ! Od samego Mistrza dowiedzieli się na czym polega praca w tym miejscu.
Pan Marcin Rabka to prawdziwy pasjonat gotowania i swojego zawodu, w swojej pracy zawsze stawia na jakość.
Zatopieni w miłej atmosferze, oszołomieni smakiem degustowanej pizzy, zapomnieliśmy o upływającym czasie i poczuliśmy żal, że spotkanie z Mistrzem dobiegło końca
Walentynki
W dniu 7 lutego w Naszym Ośrodku odbyły się Walentynki! W tym dniu uczniowie naszego Ośrodka otrzymali kartki walentynkowe, które mogli wrzucać do wcześniej przygotowanej skrzynki walentynkowej. Atrakcją dnia była fotobudka!
Samorząd uczniowski przygotował słodkie upominki wraz z sentencjami walentynkowymi dla każdej klasy Piękne pamiątkowe zdjęcia były możliwe dzięki wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Dzień Bezpiecznego Internetu
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 6 i 7 lutego 2024r. w naszym Ośrodku odbyły się warsztaty o tematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie.
Uczniowie rozwiązywali quizy oraz oglądali krótkie bajki dotyczące głównych zagrożeń płynących z internetu. Przygotowali również plakat tematyczny.Dużym zainteresowaniem cieszył się robot wydający dźwięki oraz roboty stanowiące wyposażenie pracowni Laboratorium Przyszłości.
Uczniowie chętnie uczestniczyli oraz rozwiązywali powierzone zadania.
Warsztaty miały na celu podniesienie świadomości uczniów na temat bezpiecznego korzystania z internetu i poruszania się w sieci.
Zabawa Karnawałowa 2024
Dziś odbył się wyjątkowy bal karnawałowy Uczestnicy zachwycili nie tylko doskonałymi tańcami, ale także kolorowymi i pełnymi pomysłów strojami! Każdy uczestnik przyczynił się do stworzenia niepowtarzalnej atmosfery, prezentując barwne kreacje, które dodawały magii całemu wydarzeniu.
Nie można również nie wspomnieć o naszym doskonałym DJu Napolenie, który sprawił, że sala tańca była pełna energii! Dziękujemy za niezapomnianą muzykę i świetną oprawę dźwiękową Marek Żabczak
Dziękujemy wszystkim za udział w tym wyjątkowym balu, a w szczególności młodzieży z Klubu Ośmiu z Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. M. Reja w Myślenicach, ZSTE oraz opiekunowi Pani Marii Szuba-Holewa.
Wspólna zabawa z pewnością na długo pozostanie w naszych wspomnieniach!
Warsztaty TUS dotyczące zasad kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach.
W styczniu w ramach Treningu Umiejętności Społecznych , prowadzonego przez psychologów naszego Ośrodka, zajęliśmy się zasadami kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach.
Uczniowie uczyli się zwrotów grzecznościowych, sposobów przedstawiania się i kulturalnego włączania się do dyskusji. Dowiedzieli się, że kultura osobista obejmuje takie obszary jak: kultura słowa, bycia, ubioru i wyglądu, spożywania posiłków.
Podczas warsztatów wykorzystano tablicę interaktywną oraz metody aktywizujące takie jak: odgrywanie scenek, elementy dramy, tworzenie pociągu magicznych słów, zabawy dydaktyczne, specjalnie przygotowane Karty Pracy.
Uczniowie byli bardzo zaangażowani w zajęcia, szczególnie podobało im się odgrywanie scenek, podczas których wykazali się kreatywnością i poczuciem humoru.
Obchody 25-lecia Integracji w szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach
Dziś dzielimy się radosną chwilą, którą mieliśmy przyjemność przeżyć wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach podczas obchodów 25-lecia Integracji w szkole.
Zaproszeni uczniowie naszego Ośrodka mogli cieszyć się wspólnie pięknymi jasełkami i kolędowaniem. Gratulujemy także zwycięzcom konkursów plastycznego i recytatorskiego!
Dziękujemy za serdeczne przyjęcie!
Jasełka 2024
Drodzy Przyjaciele!
Chcemy podzielić się z Wami wyjątkowym przeżyciem, które miało miejsce w naszej szkole 26 stycznia 2024 roku. Ciszę betlejemskiej Nocy oraz radość Narodzin ponownie przeżywaliśmy dzięki niezwykłym uczniom, którzy wcielili się w postacie biblijne, prezentując magiczne Jasełka.
To nie tylko było przedstawienie artystyczno-wokalne, ale prawdziwe wejście w świat autentycznych emocji i uczuć. Słowa płynące ze sceny przeniosły nas w czasie, przypominając, dlaczego z taką radością i dziecinną ufnością wyczekujemy każdorazowo świąt Bożego Narodzenia.
Przy dźwiękach tradycyjnych kolęd i pastorałek podróżowaliśmy przez historię, zatrzymując się na chwilę, by doświadczyć magii chwili narodzin Jezusa Chrystusa. Wszystko to dzięki zaangażowaniu i talentom naszych uczniów i nauczycieli.
Dziękujemy Wam, drodzy widzowie, za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i dzielenie z nami tej magicznej atmosfery – Staroście Powiatu Myślenickiego – Panu Józefowi Tomalowi, Burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenice – Panu Jarosławowi Szlachetce, Delegacji Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego – Panu Jackowi Cienkoszowi oraz Panu Marcinowi Wasylowi, Proboszczowi Parafii p.w. św. Brata Alberta w Myślenicach – Księdzu Władysławowi Zapotocznemu, Dyrektorowi Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach – Panu Jerzemu Cachel, Wicedyrektorowi ds. MCKZ Zespołu Szkół – Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach – Panu Ryszrdowi Jackowi Rogowi, Przewodniczącemu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Myślenicach – Panu Marcinowi Jamrozowi Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Myślenicach – Pani Agnieszce Mrowiec, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy „Magiczny Dom” w Myślenicach – Pani Annie Kapuście, Prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice – Pani Katarzynie Maślak, Klubowi Ośmiu przy Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach, emerytowanym nauczycielom Ośrodka, wszystkim rodzicom oraz nauczycielom i absolwentom Ośrodka.
Niech te wspomnienia trwają w naszych sercach przez cały nowy rok, pełen nadziei, radości i miłości!
Bal Karnawałowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice
Bawimy się! Karnawał w pełni!
Wychowankowie internatu 15 stycznia 2024 uczestniczyli w Balu Karnawałowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice.
Był to czas dobrej zabawy, tańca i radości. Tematem balu była morska toń, królowały ryby, kraby i meduzy. Towarzyszył nam cudowny, pogodny nastrój
Grał dla nas niezawodny i wspaniały zespół z WTZ Dobczyce, Harbutowice i Myślenice – Handicap.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspólną zabawę.
Jasełka organizowane w OREW Myślenice
11 stycznia 2024 roku, uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy mieli przyjemność uczestniczyć w uroczystym jasełkowym przedstawieniu, zorganizowanym przez Artystów z OREW Myślenice
Piękny program, magiczne dekoracje, a przede wszystkim serce włożone w występ, zachwyciły nas wszystkich.
Na zakończenie zostaliśmy również oczarowani tańcem dedykowanym Babciom i Dziadkom. Dziękujemy za te piękne chwile i… do zobaczenia!
Szkolny konkurs na najładniejszy łańcuch choinkowy
Nasza szkolna choinka błyszczy najjaśniej dzięki fantastycznemu konkursowi na najładniejszy łańcuch choinkowy! Samorząd Szkolny przed przerwą świąteczną ogłosił wyniki, a oto laureaci:
Miejsce I: klasa IV b SP
Miejsce II: klasa VIa SP
Miejsce III: klasa III b SP
Wyróżnienia trafiły do klas IIIc SP, IVa SP, Vb SP, Va SP, VIIa SP, VIIb SP, I SPdP oraz IIIa SPdP.
Gratulacje dla wszystkich klas za niezwykłe łańcuchy i piękne ozdoby choinkowe! Niech świąteczna magia trwa!
Dzień Produktu Polskiego
Gratulacje dla Naszych Uczniów za zdobycie drugiego miejsca w konkursie zorganizowanym przez Fundacja Owocna!
Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych utalentowanych uczniów, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji konkursu pod hasłem „Co kryje się pod skórą ekologii?”. Ich zaangażowanie i pasja są nie do przecenienia!
Aby zgłębić wiedzę na temat ekologii, wzięliśmy udział w inspirujących warsztatach u szewca, które usystematyzowały nasze wiadomości na temat procesu produkcji obuwia oraz sposobów dbania o nie. Ponadto, odwiedziliśmy zakład produkujący wyroby ze skóry jagnięcej MATTES, co pozwoliło nam poznać różne aspekty wykorzystania skóry.
Naszym zwieńczeniem projektu było niezwykłe wydarzenie – szkolny pokaz mody! Zjawili się na nim nie tylko znani projektanci, reporterzy i fotografowie, ale także nasze wspaniałe modelki i modele. Prezentowali oni odzież i biżuterię wykonaną z elementów skórzanych. Całe wydarzenie zdobyło uznanie lokalnych mediów, a nawet trafiło do SOSW NEWS!
Chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu Mirosławowi Fita oraz zakładowi MATTES za ogromną wiedzę i życzliwe przyjęcie. Wasza pomoc i wsparcie sprawiły, że nasze doświadczenie było niezapomniane.
Jeszcze raz gratulujemy Naszym Uczniom i wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspaniałego sukcesu!
Sala zabaw AleKlocki – Edukacyjna Sala Zabaw
W grudniu nasze klasy młodsze wyruszyły w niezapomnianą przygodę do Sali Zabaw AleKlocki – Edukacyjna Sala Zabaw
To było magiczne spotkanie z fantastyczną zabawą, rozwijającą kreatywność, umiejętności społeczne i zdolności techniczne – wszystko to poprzez radosną zabawę!
Nasi uczniowie mieli okazję do wspólnego budowania i tworzenia, wzmacniając więzi w grupie oraz integrując się w wyjątkowy sposób. To było nie tylko doskonałe doświadczenie ekspresji artystycznej, ale także świetna okazja do rozwijania umiejętności manualnych i cierpliwości.
Wyniki konkursu logopedycznego „Rozmowa z Moim Bohaterem”
Po Świętach przynosimy wspaniałe wieści! Uczniowie naszego Ośrodka brali w konkursie logopedycznym „Rozmowa z Moim Bohaterem” zorganizowanym przez Polski Związek Logopedów – Oddział Małopolski.
Iwona Gołąb zdobyła II miejsce za pracę „Harry Potter to mistrz czarowania”, a Rafał Kutka ex aequo również II miejsce za „Gdy się zgubię, proszę o pomoc policjanta”.
Duma nie kończy się tutaj! Inne prace naszych utalentowanych uczniów zdobyły wyróżnienia, nagrody. Praca „Jestem bezpieczna” autorstwa uczennicy Gabrieli Kurek została umieszczona w kalendarzu logopedycznym na rok 2024.
Dziękujemy 18 uczniom i ich opiekunom za zaangażowanie. Każda praca była wyjątkowa, a każde wyróżnienie zasłużone. Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!
Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach
„Kto czyta książki, ten żyje podwójnie” – U. Eco. Idąc w ślady wielkiego pisarza, grupa najmłodszych uczniów naszego Ośrodka odwiedziła Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach.
W ramach wizyty przeprowadzono zajęcia pt. „Jak dobrze być wytrwałym – BAJKA O TRZECH ŚWINKACH.
Przemiła pani bibliotekarka Karolina przeczytała oraz omówiła treść bajki oraz wskazała ważne cechy jakimi powinien kierować się każdy uczeń.
Wszyscy uważnie wysłuchali bajki i aktywnie wzięli udział w warsztatach plastycznych. Była to cenna lekcja dla naszych uczniów.
Wigilia w szkole i internacie
Dzieląc się radością świąt z naszymi uczniami w Ośrodku, spędziliśmy wyjątkowe chwile podczas Wigilii klasowych i Wigilii w internacie
Harcerze z drużyny ZHP Nieprzetarty Szlak na ręce Pani Dyrektor przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju.
Życzenia, wspólne kolędowanie i pyszne potrawy sprawiły, że atmosfera była magiczna.
Niech te chwile wspólności i radości pozostaną z nami przez cały rok!
Wspólne kolędowanie 2023
„Wśród nocnej ciszy, głos się rozchodzi…”
Tą piękną znaną wszystkim kolędą 19 grudnia 2023 roku rozpoczęliśmy szkolny koncert kolęd i pastorałek.
Śpiewaliśmy zarówno tradycyjne, jak i nowe, popularne utwory. Nie zabrakło prezentacji, która przybliżyła historię kolęd i pastorałek, sensu zawartego w ich tekstach oraz różnorodności nastroju- od tych wesołych i skocznych po nastrojowe kołysanki.
Spotkanie to pomogło nam jeszcze lepiej wczuć się w świąteczny klimat.
Niech tak piękny śpiew jak ten dzisiejszy towarzyszy wszystkim podczas spotkań w rodzinnym gronie w czasie Świąt Bożego Narodzenia.
Trening Umiejętności Społecznych
Działamy razem na rzecz lepszego rozwoju uczniów! W ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej w naszym Ośrodku prowadzimy Trening Umiejętności Społecznych w formie inspirujących warsztatów dla wszystkich uczniów.
Celem naszych zajęć jest nie tylko wskazywanie wzorców postępowania, ale również budowanie relacji społecznych sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi uczniów oraz rozwijanie kompetencji emocjonalno-społecznych.
W tym tygodniu skupiliśmy się na ważnych aspektach życia społecznego: SZCZEROŚCI w relacjach oraz SPOSOBACH rozwiązywania konfliktów. Uczniowie nie tylko uświadamiali sobie wartość szczerości, ale także dostrzegali konsekwencje mówienia nieprawdy.
Dodatkowo, poprzez odgrywanie scenek z życia codziennego, uczniowie zdobywali umiejętności rozwiązywania konfliktów oraz wyrażania własnych uczuć, opinii i myśli.
Nie zapomnieliśmy też o nowoczesnych narzędziach! Wykorzystaliśmy specjalistyczne programy multimedialne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział!
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Kartka bożonarodzeniowa”
Radosne wieści z rozstrzygnięcia Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Kartka bożonarodzeniowa”!
W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło aż 124 wyjątkowych kartek świątecznych, stworzonych przez utalentowanych uczniów ze szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.
W kategorii klas I-III szkół podstawowych –
Drugie miejsce zdobyła Julia Cholewa
Trzecie miejsce przypadło Joannie Harjan
Te przepiękne kartki sprawiły, że świąteczny czas staje się jeszcze bardziej magiczny.
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom wspaniałych prac!
Warsztaty świąteczne w Muzeum Niepodległości w Myślenicach
Grupa uczniów Ośrodka przeniosła się w magiczną atmosferę tradycyjnych świąt!
Odwiedzili wiejską „chatę” w Muzeum Niepodległości w Myślenicach, gdzie z zachwytem odkrywali tajniki tradycyjnych ozdób na choinkę.
Poznali zwyczaje i obrzędy, które od pokoleń towarzyszą ludziom. Nie tylko obserwowali, ale także sami wzięli udział tworzeniu świątecznych ozdób. Wykonali papierowe gwiazdki i urokliwe „Mikołajki” z waty i bibuły.
Przegląd kolęd i pastorałek „Leć kolędo w świat”
„Do stajenki złota gwiazda zaprowadzi nas, wszyscy będą się weselić w Narodzenia czas. Tam małemu Dzieciąteczku pokłonimy się i złożymy Mu w ofierze wszystkie dary swe”
12 grudnia 2023 grupa wokalna „Iskierki” wybrała się do Miechowa, aby uczestniczyć w VII przeglądzie kolęd i pastorałek „Leć kolędo w świat” organizowanym przez SOSW Zagorzyce.
Uczniowie wykonali utwory: „Gdy się Chrystus rodzi”, „Uciekali” oraz „W drodze do stajenki”.
Występ spotkał się z entuzjastycznym odbiorem oraz ogromem komplementów. Wspaniała atmosfera oraz gościnność organizatorów sprawiła, że dzień ten pełen był dobrych przeżyć.
Cieszymy się, że wspólnie z innymi występującymi mogliśmy śpiewem uczcić nadchodzące Boże Narodzenie. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i chętnie przybędziemy również za rok!
Rozstrzygnięcie konkursu Motywacje 2023
Z wielką radością ogłaszamy, że nasi uczniowie odnieśli wiele sukcesów w konkursie MOTYWACJE 2023! Tematem tegorocznej edycji konkursu zorganizowanego przez Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie była „Podróż dookoła świata z Mikołajem Kopernikiem „
Gratulujemy wszystkim artystom i ich opiekunom których prace zdobyły nagrody i wyróżnienia.
W kategorii plastyka: Klasy I-III:
2 miejsce zdobył Jakub Knet
3 miejsce zdobył Jan Zieliński
W kategorii język angielski:
1 miejsce zdobyła Patrycja Kołodziejczyk
2 miejsce zdobył Rafał Kutka
3 miejsce zdobyli Filip Ostafin oraz Filip Suwała
W kategorii fotografia: Klasy IV-V:
1 miejsce zdobyła Gabriela Kurek
Klasy VI-VIII:
1 miejsce zdobył Filip Suwała
2 miejsce zdobyła Patrycja Kołodziejczyk
W kategorii florystyka:
1 miejsce zdobyła Natalia Buksa
1 miejsce zdobył Konrad Spórna
W kategorii film:
2 miejsce dla filmu pt: „Dookoła świata z Mikolajem Kopernikiem”
Jesteśmy pełni dumy z Waszych sukcesów i wytrwałości.
Dzień Praw i Obowiązków Dziecka
Dziecka Prawa, to ważna sprawa. Dziecka Prawa, to nie zabawa.
W dniu 08 grudnia 2023 roku w naszym Ośrodku odbyły się warsztaty pt. „Dzień Praw i Obowiązków Dziecka”, w których uczestniczyli uczniowie wszystkich szkół Ośrodka.
Tego dnia dzieci nie tylko głośno mówiły o swoich prawach, ale też uświadomiły wszystkim jakie mają obowiązki.
Warsztaty miały przypomnieć wszystkim dorosłym, że każde dziecko ma niezbywalne prawo, zapisane w Konstytucji RP i Konwencji o Prawach Dziecka do tego, aby było otoczone miłością, aby było wychowywane w poczuciu bezpieczeństwa, bez krzyku, przemocy.
Doskonałym odzwierciedleniem wyjątkowego nastroju jaki nam towarzyszył tego dnia była piosenka o prawach dziecka: „Mam prawo żyć, mam prawo być, sobą, czuć się bezpiecznie, wolną być osobą. Mam prawo kochać i kochanym być. Nie można mnie krzywdzić, poniżać i bić”
Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach
W listopadzie Nasz Ośrodek był miejscem edukacji podczas Europejskiego Dnia Wiedzy o Antybiotykach i Światowego Tygodnia Wiedzy o Antybiotykach. Naszym uczniom zapewniliśmy interaktywne warsztaty, gdzie poprzez prezentacje multimedialne zgłębiali tajniki antybiotyków.
Poznaliśmy naturalne alternatywy, takie jak miód, kurkuma, czosnek czy imbir. Efektem naszej edukacyjnej podróży było stworzenie plakatu „Naturalne Antybiotyki”, udział w quizie interaktywnym i otrzymanie ulotki informacyjnej.
Warto dbać o zdrowie w sposób naturalny!
Odwiedziny Św. Mikołaja
Dnia 6 grudnia do naszej szkoły ponownie zawitał Święty Mikołaj wraz z uroczymi aniołkami, obdarowując uczniów słodkimi paczkami i uroczymi maskotkami!
To coroczne wydarzenie cieszy nasze serca, tworząc niezapomnianą atmosferę świąt. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, a wszególności pani Violetcie Madej i pani Katarzynie Szpunar oraz Uczniom z Zespół Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie za przygotowanie tych magicznych chwil, piękne prezenty i okazane serce.
Wasza życzliwość sprawiła, że ten dzień był wyjątkowy!
Trwała współpraca i coroczna wizyta Świętego Mikołaja wzbogacają naszą szkolną tradycję.
Spotkanie z Panią Melodią
Magiczny czas nastał w Naszym Ośrodku dzięki kolejnej wspaniałej wizycie muzyków z Filharmonia Krakowska.
Pani Melodia przeniosła nas w śnieżną i mroźną krainę, a niespodziewany gość – Mikołaj – zaszcycił nas swoją obecnością.
Razem tańczyliśmy, śpiewaliśmy zimowe piosenki i kolędy!
Dziękujemy za niezapomniany czas i mamy nadzieję na kolejne spotkania
X Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny
29 listopada 2023 roku, był pełen magii literatury i kreatywności podczas X Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego! Dziękujemy Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Poczty Polskiej w Skawinie zaproszenie na „Literacką Biesiadę z Julianem Tuwimem”.
Nasza młodzież dała z siebie wszystko, prezentując nie tylko wiedzę z utworów Tuwima, ale także błyskotliwość w rozwiązywaniu zadań, odgadywaniu scenek i tworzeniu krzyżówki na czas. Atmosfera rywalizacji okraszona była uśmiechami i radością.
Po emocjonujących konkurencjach nadszedł czas na zasłużoną integrację przy pysznych kanapkach i ciastach. Nagrody za wysiłek nie były jedyną niespodzianką – wspaniały tort wjechał na salę, świętując jubileusz konkursu.
Gratulacje dla naszych reprezentantów: Patrycji, Zuzanny, Andrzeja, Konrada oraz zdolnej Gabrieli, która zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym. Wyróżnienia trafiły także do Mateusza i Damiana. Wasz trud i zaangażowanie są nieocenione.
Wyprawa na Kudłacze
W mroźny listopadowy dzień, nasi harcerze Tropiciele Myślenice wyruszyli na Kudłacze. To niezwykłe wyjście miało specjalny cel – uczczenie 65-lecia istnienia drużyny „Nieprzetartego Szlaku”.
„Nieprzetarty Szlak” to harcerska inicjatywa na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Mianem tym nazywane są drużyny działające w placówkach kształcenia specjalnego, zakładach opiekuńczych, wychowawczych, zespołach opieki zdrowotnej, warsztatach terapii zajęciowej, domach pomocy społecznej.
Podczas spotkania przy kominku, harcerze przypomnieli sobie historię związaną z powstaniem harcerstwa dla osób z niepełnosprawnościami. Wspomniano także osoby, które wnieśli wkład w rozwój „Nieprzetartego Szlaku”. Wszystko to w atmosferze radości i zabawy.
Wydarzenie było również ważnym momentem dla naszej drużyny – druhna Julia oraz druh Olek złożyli Przyrzeczenie Harcerskie.
Zbiórka dla bezdomnych zwierząt
Z radością informujemy, że kolejna akcja Małego Wolontariatu zakończyła się wielkim sukcesem! Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do pomocy bezdomnym zwierzakom.
Nasi dzielni wychowankowie internatu osobiście dostarczyli zebrane akcesoria, karmę oraz leki. Dzięki uprzejmości wolontariuszy Przytul Sierściucha mieliśmy okazję zobaczyć, jak żyją uratowane kociaki.
Był to czas pełen kocich przytulasów i radości dzieci. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wsparcie!
Dzień życzliwości
**Dzień Życzliwości – Czyli Spotkanie z Dobrocią!*
W tym roku świętowaliśmy Dzień Życzliwości pod hasłem „Jesteś życzliwy – będziesz szczęśliwy”.
Młodsze klasy Szkoły Podstawowej wzięły udział w akcji „Klasa dla klasy”, tworząc niespodzianki i kartki życzliwości, co przyniosło wzajemne uśmiechy i radość.
Drugą grupę odbyła w fascynującą podróż przez świat życzliwości za sprawą filmu „Wielki Mike”. Po inspirującym spotkaniu zrozumieliśmy, jak ważne jest być dobrym dla siebie nawzajem każdego dnia. Film „Wielki Mike” podzielił się prawdziwą historią nastolatka, który dzięki życzliwości innych osiągnął wielkie sukcesy.
Dodatkową dawkę radości dostarczyła nam wizyta Życzliwego Smoka, który przemierzał klasy, ucząc nas, jak być dobrze ułożonym w stosunku do siebie i innych, rozdając jednocześnie słodkości. Mamy nadzieję, że te chwile pozostaną w sercach uczniów na długo, a słowa życzliwości zagoszczą w ich codziennym życiu i domach.
Zabawa andrzejkowa
Andrzejkowa Magia w Naszej Szkole!
28 listopada 2023 roku to dzień, w którym nasza szkoła zapełniła śmiechem, tańcem i niesamowitym humorem podczas zabawy andrzejkowej! Od rana uczniom świeciły się oczy radością, a wielu z nich przygotowało wyjątkowe kreacje na tę okazję.
W sali gimnastycznej czekała na nich prawdziwa uczta atrakcji – od ścianki do zdjęć losy, serca z imionami wybranka, po tajemnicze karty i ciasteczka z wróżbą. Nie zabrakło też tanecznych hitów i wspaniałych gości – wolontariuszy z ZSTE Myślenice wraz z Panią Marcjanną Fijał!
Wolontariusze zapewnili nam rewelacyjną zabawę w taniec na gazecie oraz emocjonujące gorące krzesełka. Zwycięzcy zgarnęli słodkie nagrody. Zwieńczeniem zabawy był wyjątkowy gość – św. Mikołaj, który rozdawał prezenty i uwieczniał te magiczne chwile na zdjęciach z uczniami.
Dziękujemy serdecznie wolontariuszom Z Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. M. Reja w Myślenicach, ZSTE oraz Pani Marcjannie Fijał za niezapomniane chwile i szlachetne gesty wobec naszych uczniów.
Dziękujemy również Pani Katarzynie Maślak, oraz członkom Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice za wspólną zabawę Do zobaczenia na kolejnych, równie fantastycznych spotkaniach!
Wyjście studyjne do restauracji La Gondola
**Wspaniała Przygoda Kulinarna w Restauracji La Gondola!**
27 listopada 2023 roku, to dla naszych uczniów klas szkoły przysposabiającej do pracy dzień, który pozostanie długo w ich pamięci! Dzięki uprzejmości Pana Marcina Rabki przenieśliśmy się w niezwykłą kulinarną podróż do Włoch! W restauracji La Gondola, gdzie włoskie smaki nabierają wyjątkowego znaczenia, nasi uczniowie mieli okazję doświadczyć prawdziwej sztuki pizzy. Pan Marcin Rabka, członek Akademii Pizzaioli, dzielił się swoją pasją i wiedzą z młodzieżą.
Podczas fascynującej lekcji kulinarnego rzemiosła, uczniowie poznali tajniki włoskich składników najwyższej jakości i unikalnych receptur. Degustacja scrocchiarelli, wyjątkowej pizzy z niebanalnymi składnikami, zachwyciła podniebienia wszystkich!
Serdeczne podziękowania dla ekipy La Gondola, zwłaszcza dla Pana Marcina Rabki, za niezapomniane doświadczenie kulinarne i serdeczność okazaną naszej młodzieży. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!
Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych
23 listopada 2033 roku, mieliśmy przyjemność wziąć udział w Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanym przez @PSONI koło w Myślenicach i Środowiskowy Dom Samopomocy Magiczny Dom.To wydarzenie było nie tylko artystycznym świętem, ale także dowodem na siłę i talent osób, które pomimo różnorodnych wyzwań, dzielą się ze światem swoją twórczością.
Wśród grup artystycznych, nasza grupa „Iskierki” również miała okazję zabłysnąć. Siedmiu uzdolnionych artystów wykonało dwie wzruszające piosenki: „Szary świat” w wykonaniu Zuzanny Wierciak oraz „Sofia” zaśpiewane przez Piotra Chrzanowskiego. To był prawdziwy emocjonalny rollercoaster, który poruszył serca zgromadzonej publiczności. Nie tylko soliści zrobili furorę – chór w składzie dodał magii każdemu dźwiękowi.
Organizatorzy zadali klasę nie tylko artystyczną, ale również kulinarną. W przerwach między występami mieliśmy okazję rozkoszować się smacznymi wypiekami, ciastkami i drożdżówkami.
Serdecznie gratulujemy pozostałym grupom, które swoimi programami artystycznymi sprawiły, że ten dzień był niezapomniany. Dziękujemy również publiczności za ciepłe przyjęcie i wsparcie. To wydarzenie pokazało, że sztuka ma moc łączenia serc i pokonywania wszelkich barier.
Do zobaczenia na kolejnych artystycznych spotkaniach!
XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Dzisiaj uczciliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia!
Nasze szkolne obchody to nie tylko okazja do nauki, ale także świetna zabawa! Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w praktycznych zadaniach, a klasy starsze błyszczały umiejętnościami rachunkowymi w quizie z aplikacji Kahoot.
Dzięki Laboratoria Przyszłości i wsparciu sprzętowemu mieliśmy niezapomniane doświadczenia! Gratulacje dla każdego uczestnika, a Order Eksperta Tabliczki Mnożenia to zaszczyt zasłużony!
Spotkanie z Panią Melodią
Wspaniała podróż w czasie z Panią Melodią! Za sprawą muzyków z Filharmonia Krakowska 21 listopada 2023 roku był dniem muzyki.
Uczniowie Ośrodka brali udział w magicznym balu, gdzie śpiewali, tańczyli i grali na instrumentach. Atmosfera pozwoliła wszystkim przenieść się w dawne czasy.
Poranek muzyczny w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu
16 listopada 2023 roku z wielką radością uczestniczyliśmy w poranku muzycznym w Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu pod tytułem „EKO Planeta”.
Dzięki Polish Art Philharmonic pod batutą Michaela Maciaszczyka i solistów przenieśliśmy się w świat zwierząt. Wysłuchaliśmy utworu „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa odnajdując w nim odniesienia m.in do słonia, żółwia, czy łabędzia.
Ponadto, wysłuchaliśmy niezwykle dynamicznej kompozycji, obecnego na sali warszawskiego kompozytora Bartosza Kowalskiego. Utwór pod tytułem „Panta Rhei” wzbudził w nas wiele pozytywnych emocji. Koncertowe wrażenia potęgowały wspaniałe dekoracje, barwne efekty świetlne i dymne.
Dziękujemy za kolejną okazję do obcowania z muzyką na żywo.
Warsztaty dekorowania pierniczków i ciastek
Sprzyja nam nie tylko jesienna pogoda, ale przede wszystkim dobre humory i chęć do odkrywania świata.
W ramach doradztwa zawodowego Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach dekorowania pierniczków i ciastek.
To jedne z tych warsztatów, które pobudzają wiele zmysłów i zapadają na długo w pamięci uczestników
Pod czujnym okiem Pani Danusi, młodzież doskonaliła umiejętności niezbędne w pracy cukiernika, uczyła się pracy zespołowej oraz precyzji w działaniu.
Młodzież poznała trud i wysiłek pracy w gospodarstwie agroturystycznym Ściborówka.
Dziękujemy za wspólny cudny czas
Zajęcia w Muzeum Niepodległości
Grupa uczniów Ośrodka uczestniczyła w zajęciach w Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Podczas zajęć przypomnieli sobie znaczenie symboli narodowych. Dowiedzieli się dlaczego to właśnie one przypominają naszą tożsamość i są dumą naszego kraju.
Uczniowie wysłuchali wielu ciekawych informacji związanych z losami naszej ojczyzny i trudem walki o jej miejsce na mapie świata. Na koniec wykonali własnoręcznie kokardy narodowe przypominające o rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dzień Dyni
7 listopada 2023 uczniowie klas I-IV obchodzili „Dzień Dyni”.
Wśród atrakcji jakie czekały na uczniów były konkurencje sportowe: turlanie dyni, slalom z dynią czy szukanie dyni wypełnionej słodyczami, idąc tropami przygotowanymi przez nauczycieli. Uczniowie dokładnie „badali” dynię – jej ciężar, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Porównywali dynie pod względem koloru, kształtu, wielkości. Najciekawszym akcentem naszego świętowania było przygotowanie dynioliny, którą każdy mógł zabrać do domu, by lepić z niej do woli.
105 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę
10 listopada 2023 roku w naszym Ośrodku odbyła się Akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Punktualnie o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się do akcji MEN ,,Szkoła do hymnu’’. Filmem i wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych uczciliśmy Święto Niepodległości. Biało – czerwone flagi powiewały w górze. Było radośnie i uroczyście zarazem.
Na koniec obejrzeliśmy wyróżniony w konkursie teledysk do utworu „Miasto” w wykonaniu uczniów naszego Ośrodka.
Konkurs „Zaśpiewaj i Ty Niepodległej”
„Polska – to taka kraina,która się w sercu zaczyna.Potem jest w myślach blisko,w pięknej ziemi nad Wisłą…” – Ryszard Przymus.
Z okazji zbliżającego się święta odzyskania przez Polskę niepodległości już od sześciu lat organizowany jest konkurs „Zaśpiewaj i Ty Niepodległej”. Tegoroczna, szósta edycja „Filmowa piosenka o Polsce pamięta” skupiona była na utworach pochodzących z seriali i filmów o tematyce patriotycznej.
Uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Wierciak i Marcin Boczkaja wraz z opiekunami przygotowali teledysk do utworu „Miasto” pochodzącego z filmu „Miasto ’44”. Wśród ogromnej liczby 185 zgłoszeń uzyskali wyróżnienie w kategorii integracja przez muzykę.
8 listopada 2023 roku uczestniczyli we wspaniałym koncercie finałowym i gali rozdania nagród w Kopalni Soli „Wieliczka”.
Gratulujemy naszym uczniom wspaniałego wyniku oraz pięknej interpretacji piosenki, która opowiada o heroizmie powstańców i trudach rozłąki w czasie wojny. Organizatorami konkursu byli Wojewoda Małopolski, Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A.
Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego
20-22 października 2023 roku w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany przez Sprawni Razem.
Rywalizując z zawodnikami z całej Polski uczeń naszego Ośrodka – Karol Paszkot zajął wysokie III miejsce
Gratulujemy Karolowi i życzymy dalszych sukcesów!!
Wycieczka do fabryki ozdób choinkowych w Wieliczce
30 i 31 października 2023 roku, uczniowie Ośrodka uczestniczyli w wycieczce do Wieliczki. Zwiedzili fabrykę ozdób choinkowych, a podczas warsztatów samodzielnie wykonali kolorowe bombki choinkowe. Po pracy w trosce o swoje zdrowie zwiedzili tężnię solankową. Ta niezapomniana podróż dostarczyła nie tylko przyjemności związanej z odkrywaniem nowych miejsc, ale również wartości edukacyjne i korzyści dla zdrowia.
Jesienny Rajd na Suchą Polanę
25 października 2023 „Tropiciele” – grupa harcerzy z naszego Ośrodka wybrała się na coroczny Jesienny Rajd na Suchą Polanę .
W pięknym otoczeniu przyrody i w gronie znajomych z innych drużyn harcerskich zdobyliśmy Przełęcz Suchą. Na miejscu czekało na nas ognisko, wspólne rozmowy oraz harcerskie zadania, które musieliśmy wykonać.
Po posiłku i regeneracji udaliśmy się w dalszą drogę. Tym razem do Krakowa, a dokładniej na Cmentarz Rakowicki. To właśnie tam pochowani są Instruktorzy Nieprzetartego Szlaku. Tą wizytą chcieliśmy pokazać, że pamiętamy o nich w tym szczególnym czasie.
Film konkursowy „Motywacje 2023”
Rozwijamy talenty i twórczo działamy. Pomimo jesiennej, deszczowej pogody jesteśmy aktywni na 100%. Bierzemy udział w konkursie „Motywacje 2023”, którego temat brzmi „Dokoła świata z Mikołajem Kopernikiem”.
Film konkursowy mogliśmy tworzyć w pięknej scenerii Zamek i Skansen Dobczyce. To już kolejny nasz projekt, który mogliśmy realizować w murach zamku. ⚘️
Bardzo dziękujemy pani Marii Topa PTTK O. Dobczyce za serdeczne przyjęcie i wspieranie naszych pasji i zainteresowań.
Akcja MEiN „Szkoła Pamięta”- Sprzątanie grobów
„Opieka nad grobami to takie odświeżenie pamięci o zmarłych, coś, co możemy dać zmarłym od siebie…” To już coroczna tradycja, że Wychowankowie Internatu udają się na cmentarz, by uporządkować grób Nieznanego Żołnierza, oraz Zbiorową Mogiłę Żołnierzy Armii Czerwonej
Wspólnie uczciliśmy Bohaterów tamtych wydarzeń przez chwilę zadumy i modlitwy, oraz zapalenie zniczy. Była to dobra okazja do wykazania się postawą obywatelską i patriotyczną.
Spotkanie z Panią Melodią
24 października 2023 roku, kolejny raz gościliśmy w Ośrodku muzyków Filharmonia Krakowska – Panią Melodię.
Tym razem przybyła ona z dzikimi zwierzętami. Powitaliśmy śpiewającą żyrafę, kameleona grającego na pianinie, słonia grającego na kontrabasie oraz małpę grającą na ksylofonie. Zwierzęta zabrały nas w podróż z odgłosami natury: dźwiękami burzy , wody, deszczu, mewy, żaby, dzięcioła i węża.
Wspólnie też śpiewaliśmy piosenkę o odgłosach zwierząt oraz wyklaskiwaliśmy rytm. Zagadką muzyczną był utwór z lubianej bajki „Król Lew”, czyli „Can You feel the love tonight”.
Naszą muzyczną podróż zakończył utwór odegrany przez wszystkie zwierzęta pt. „Karnawał zwierząt- finał”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
Małopolski turniej piłkarski dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami
25 października 2023 roku, drużyna piłkarska w składzie: Jakub Tupta, Krzysztof Łaciak , Dawid Klejdysz, Filip Suwała i Filip Ostafin reprezentowała nasz Ośrodek w Małopolskim turnieju piłkarskim dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami.
Zawody odbyły się Hali w Krakowie na stadionie Hala Cracovia Oprócz rywalizacji w piłce nożnej, zawodnicy uczyli się futbolu amerykańskiego. Nie obyło się bez słodkich prezentów oraz oczywiście medali i pucharów
Radość uczestników pokazuje jak ważna jest integracja oraz zdobywanie pozytywnych doświadczeń poprzez sukcesy sportowe.
Powiatowe Biegi Przełajowe
Uczniowie dzielnie reprezentowali nasz Ośrodek podczas sportowej rywalizacji na Powiatowych Biegach Przełajowych, 5 października 2023 na Plaży Trawiastej na Zarabiu. Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Myślenice oraz PSZS w Myślenicach.
W sztafecie wzięło udział 18 uczniów naszego Ośrodka z podziałem na kategorie: chłopcy i dziewczęta. Dystans, jaki uczniowie musieli pokonać wynosił 800m. Po zakończonych zawodach, uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych!
Spotkanie z policjantem
17 października 2023 roku w Ośrodku odbyło się spotkanie z policjantem.
Celem wizyty było uświadomienie uczniom czym są przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym i jej konsekwencjach.
Policjant przypomniał wszystkim uczniom o obowiązujących zasadach i normach. Opowiadał o odpowiedzialności prawnej, agresji i przemocy wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasadach zachowania się w szkole i poza nią.
Podczas spotkania policjant wyjaśnił uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak również wyjaśnił czego nie mogą i nie powinni robić korzystając z Internetu. Serdecznie dziękujemy przedstawicielowi Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach za wizytę w naszej placówce.
Dzień Edukacji Narodowej – wręczenie nagród
16 października 2023 r. w Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie odbyło się spotkanie z dyrektorami oraz nauczycielami z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Dzień Edukacji Narodowej jest szczególnym i wyjątkowym świętem oraz doskonałą okazją, aby porozmawiać o edukacji, sukcesach i osiągnięciach.
Podczas uroczystości wręczono Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego otrzymała Dyrektor SOSW pani Agnieszka Rozkrut oraz Wicedyrektor SOSW pani Anna Salawa.
Akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego otrzymały: pani Elżbieta Jędrocha, pani Magdalena Fijał, pani Anna Urbanik, pani Adrianna Nurkowska, pani Sławomira Jamróz oraz pani Kamila Róg.
Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!
Wycieczka do piekarni w Dobczycach
Podczas wycieczki do Dobczyc uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy mieli możliwość zobaczenia jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pracy piekarza, cukiernika poznali etapy powstawania pieczywa i innych wyrobów cukierniczych.Największe zainteresowanie wzbudziło wyrabianie ciasta i formowanie chałek. Uczniowie dowiedzieli się również w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na koniec zostali poczęstowani słodkimi pysznościami. Dziękujemy piekarni Złoty Kłos za możliwość zorganizowania lekcji w piekarni
Dzień Edukacji Narodowej
„Czas rozwinąć skrzydła… Nauka to podróż, która trwa całe życie”.13 października 2023 roku podczas uroczystej akademii świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Równocześnie była to 250 rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej. Wierszem i śpiewem uczniowie podziękowali nauczycielom i pracownikom Ośrodka za ich codzienną pracę i otwarte serca.Najważniejszym momentem uroczystości było uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na uczniów Ośrodka. W ten sposób zostali oni oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej. Życzymy im, aby czuli się w naszej szkole szczęśliwi i z zapałem zdobywali nowe doświadczenia oraz wiedzę.
Podczas akademii wręczone zostały nagrody Dyrektora Ośrodka dla nauczycieli. Nagrodę za całokształt pracy dydaktyczno- wychowawczej otrzymali: pani Małgorzata Kubiczek-Różycka, pani Ewa Skrzypek, pani Anna Janik, pani Maria Klakla, pan Marek Cząstka, pani Danuta Dulska oraz pani Agnieszka Pisarska. Ponadto zostały wręczone nagrody za doraźne osiągniecia w pracy dydaktyczno – wychowawczej, które uzyskali: pani Aneta Tyczka, pani Aneta Żądło, pani Joanna Tomal, pani Karolina Bajor, pani Elżbieta Jędrocha, pani Anna Tarnawska, pani Eliza Kądziołka- Pudełko, pani Bożena Zduń i pani Beata Wnuk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.
⚘️Akademia była również okazją do pożegnania Pana Marka Cząstki, który przeszedł na emeryturę. Dyrekcja, uczniowie, nauczyciele i Rada Rodziców przekazali na jego ręce podziękowania i życzenia. Panie Marku, gratulujemy przejścia na zasłużoną emeryturę! Dziękujemy za oddanie i poświęcenie w pracy. Jesteśmy wdzięczni za wyrozumiałość i dobrą radę.
Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Szkół i Ośrodków Specjalnych w Tenisie Stołowym
3 października 2023 roku nasi zawodnicy reprezentowali Ośrodek na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Szkół i Ośrodków Specjalnych w Tenisie Stołowym. Zawody odbyły się na Hali Sportowej w Chrzanowie. Organizatorami wydarzenia były Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Chrzanowie oraz Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe Sprawni Razem. Mimo dużej konkurencji nasi zawodnicy wywalczyli miejsca na podium! Karol Paszkot zajął I miejsce, Julia Gabryś zajęła II miejsce
Gratulujemy wszystkim zawodnikom pięknej sportowej rywalizacji!!
Wycieczka do Apilandii – Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa
28 września 2023 roku uczniowie klas nauczania początkowego wybrali się do APILANDII Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa, gdzie poznali tajniki życia pszczół! Zwiedzanie interaktywnych ekspozycji podziemnych sal muzealnych uzupełnili uczestnictwem w profesjonalnych warsztatach pszczelarskich. Podczas nich uczniowie wykonali świece z wosku pszczelego, poznali pracę pszczelarza oraz degustowali różne rodzaje miodów i produktów pszczelich(m. in. pyłku, propolisu). Było cudownie !!!
Spotkanie z Panią Melodią
Wraz z nadejściem kalendarzowej jesieni pojawiła się u nas Pani Melodia z jesiennym repertuarem. Wspólnie z muzykami z Filharmonia Krakowska śpiewaliśmy jesienne piosenki. W rytm muzyki, łapaliśmy krople deszczu oraz naśladowaliśmy jesienne liście fruwające na wietrze. Podczas spotkania poznaliśmy dźwięki trzech instrumentów- pianina, fagotu i oboju. Zabrzmiały wspaniałe utwory muzyki klasycznej: „Jesień” A. Vivaldiego, „Lot trzmiela”, „Poranek” E. Griega oraz znany motyw „I’m singing in the rain” czyli „Deszczowa piosenka”. Dzięki ciekawym zajęciom muzycznym jeszcze bardziej polubiliśmy jesień, która już niedługo na dobre zawita za oknem.
Wycieczka do Zubrzycy Górnej
We wtorek 26 września 2023 roku, grupa uczniów Ośrodka wybrała się na wycieczkę do Zubrzycy Górnej. Tam uczestniczyli w warsztatach „Od ziarna do chleba”. Podczas zajęć uczniowie samodzielnie młócili cepami zboże, czyścili ziarno i mielili je na mąkę. Gdy mąka była gotowa, zajęli się zarabianiem ciasta na moskole, które po upieczeniu z apetytem zajadali. Po zajęciach przyszedł czas na spacer po skansenie – Muzeum – Orawski Park Etnograficzny Wśród pięknej przyrody uczestnicy podziwiali architekturę dawnych domów, budynków gospodarczych i Kościoła. Ten malowniczo położony Skansen położony u stóp Babiej Góry zachwycił wszystkich. Wycieczka pokazała jak żyli i pracowali nasi przodkowie.
Wycieczka do studia nagrań dźwiękowych B&B Records w Niepołomicach
26 września 2023 roku, klasa 7a Szkoły Podstawowej odwiedziła studio nagrań dźwiękowych B&B Records w Niepołomicach. Podczas wycieczki, uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca w profesjonalnym studio oraz co można w nim nagrać. Uczniowie mieli okazje poczuć się jak prawdziwe gwiazdy podczas nagrania piosenki. Proces produkcji płyty był dla nich niesamowitym przeżyciem, a piosenka którą nagrali będzie piękną pamiątką.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
4 września 2023 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Uczniowie z uśmiechem na twarzy przybyli do szkoły, by po wakacjach spotkać się ze swoimi kolegami oraz nauczycielami. Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką życzymy wielu sukcesów, radości z poznawania świata oraz wiele uśmiechu!