Menu Zamknij

Wyprawa na Kudłacze

✨️W mroźny listopadowy dzień, nasi harcerze Tropiciele Myślenice wyruszyli na Kudłacze. To niezwykłe wyjście miało specjalny cel – uczczenie 65-lecia istnienia drużyny „Nieprzetartego Szlaku”. ????✨️

„Nieprzetarty Szlak” to harcerska inicjatywa na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Mianem tym nazywane są drużyny działające w placówkach kształcenia specjalnego, zakładach opiekuńczych, wychowawczych, zespołach opieki zdrowotnej, warsztatach terapii zajęciowej, domach pomocy społecznej. ????

Podczas spotkania przy kominku, harcerze przypomnieli sobie historię związaną z powstaniem harcerstwa dla osób z niepełnosprawnościami.???? Wspomniano także osoby, które wnieśli wkład w rozwój „Nieprzetartego Szlaku”. ???? Wszystko to w atmosferze radości i zabawy.

Wydarzenie było również ważnym momentem dla naszej drużyny – druhna Julia oraz druh Olek złożyli Przyrzeczenie Harcerskie. ???????? #Harcerstwo #NieprzetartySzlak #Jubileusz


Zbiórka dla bezdomnych zwierząt

❤️Z radością informujemy, że kolejna akcja Małego Wolontariatu zakończyła się wielkim sukcesem! ???? Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do pomocy bezdomnym zwierzakom. ????♥️

Nasi dzielni wychowankowie internatu osobiście dostarczyli zebrane akcesoria, karmę oraz leki. Dzięki uprzejmości wolontariuszy Przytul Sierściucha mieliśmy okazję zobaczyć, jak żyją uratowane kociaki. ????❤️

Był to czas pełen kocich przytulasów i radości dzieci. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wsparcie! ????#MałyWolontariat #DlaZwierzaków #Podziękowania


Dzień życzliwości

???? **Dzień Życzliwości – Czyli Spotkanie z Dobrocią!*????

W tym roku świętowaliśmy Dzień Życzliwości pod hasłem „Jesteś życzliwy – będziesz szczęśliwy”. ????

Młodsze klasy Szkoły Podstawowej wzięły udział w akcji „Klasa dla klasy”, ????????tworząc niespodzianki i kartki życzliwości, co przyniosło wzajemne uśmiechy i radość.

Drugą grupę odbyła w fascynującą podróż przez świat życzliwości za sprawą filmu „Wielki Mike”. Po inspirującym spotkaniu zrozumieliśmy, jak ważne jest być dobrym dla siebie nawzajem każdego dnia. ???????? Film „Wielki Mike” podzielił się prawdziwą historią nastolatka, który dzięki życzliwości innych osiągnął wielkie sukcesy. ????

Dodatkową dawkę radości dostarczyła nam wizyta Życzliwego Smoka, który przemierzał klasy, ucząc nas, jak być dobrze ułożonym w stosunku do siebie i innych, rozdając jednocześnie słodkości. ???????? Mamy nadzieję, że te chwile pozostaną w sercach uczniów na długo, a słowa życzliwości zagoszczą w ich codziennym życiu i domach. ???????? #DzieńŻyczliwości #SpotkanieZDobrocią #SzkołaPełnaUśmiechów


Zabawa andrzejkowa

???? Andrzejkowa Magia w Naszej Szkole!????

28 listopada 2023 roku to dzień, w którym nasza szkoła zapełniła śmiechem, tańcem i niesamowitym humorem podczas zabawy andrzejkowej! ???????? Od rana uczniom świeciły się oczy radością, a wielu z nich przygotowało wyjątkowe kreacje na tę okazję.

W sali gimnastycznej czekała na nich prawdziwa uczta atrakcji – od ścianki do zdjęć losy, serca z imionami wybranka, po tajemnicze karty i ciasteczka z wróżbą. ???????? Nie zabrakło też tanecznych hitów i wspaniałych gości – wolontariuszy z ZSTE Myślenice wraz z Panią Marcjanną Fijał! ????????

Wolontariusze zapewnili nam rewelacyjną zabawę w taniec na gazecie oraz emocjonujące gorące krzesełka. Zwycięzcy zgarnęli słodkie nagrody. ???????? Zwieńczeniem zabawy był wyjątkowy gość – św. Mikołaj, który rozdawał prezenty i uwieczniał te magiczne chwile na zdjęciach z uczniami. ????????

Dziękujemy serdecznie wolontariuszom Z Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. M. Reja w Myślenicach, ZSTE oraz Pani Marcjannie Fijał za niezapomniane chwile i szlachetne gesty wobec naszych uczniów. ????????

Dziękujemy również Pani Katarzynie Maślak, oraz członkom Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice za wspólną zabawę ✨ Do zobaczenia na kolejnych, równie fantastycznych spotkaniach! ????#Andrzejki #ZabawaSzkołowa #MagiaWśródNas


Wyjście studyjne do restauracji La Gondola

???????????? **Wspaniała Przygoda Kulinarna w Restauracji La Gondola!** ????????????

27 listopada 2023 roku, to dla naszych uczniów klas szkoły przysposabiającej do pracy dzień, który pozostanie długo w ich pamięci! ???? Dzięki uprzejmości Pana Marcina Rabki przenieśliśmy się w niezwykłą kulinarną podróż do Włoch! ????????W restauracji La Gondola, gdzie włoskie smaki nabierają wyjątkowego znaczenia, nasi uczniowie mieli okazję doświadczyć prawdziwej sztuki pizzy. ???? Pan Marcin Rabka, członek Akademii Pizzaioli, dzielił się swoją pasją i wiedzą z młodzieżą. ????‍????????

Podczas fascynującej lekcji kulinarnego rzemiosła, uczniowie poznali tajniki włoskich składników najwyższej jakości i unikalnych receptur. ???????? Degustacja scrocchiarelli, wyjątkowej pizzy z niebanalnymi składnikami, zachwyciła podniebienia wszystkich! ????

Serdeczne podziękowania dla ekipy La Gondola, zwłaszcza dla Pana Marcina Rabki, za niezapomniane doświadczenie kulinarne i serdeczność okazaną naszej młodzieży. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach! ????????????????#LaGondola #WłoskaPrzygoda #NiezapomnianeChwileKulinarne


Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

23 listopada 2033 roku, mieliśmy przyjemność wziąć udział w Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanym przez @PSONI koło w Myślenicach i Środowiskowy Dom Samopomocy Magiczny Dom.❤️ To wydarzenie było nie tylko artystycznym świętem, ale także dowodem na siłę i talent osób, które pomimo różnorodnych wyzwań, dzielą się ze światem swoją twórczością.

Wśród grup artystycznych, nasza grupa ✨„Iskierki” również miała okazję zabłysnąć. Siedmiu uzdolnionych artystów wykonało dwie wzruszające piosenki: „Szary świat” w wykonaniu Zuzanny Wierciak oraz „Sofia” zaśpiewane przez Piotra Chrzanowskiego. To był prawdziwy emocjonalny rollercoaster, który poruszył serca zgromadzonej publiczności. Nie tylko soliści zrobili furorę – chór w składzie dodał magii każdemu dźwiękowi.

????????Organizatorzy zadali klasę nie tylko artystyczną, ale również kulinarną. W przerwach między występami mieliśmy okazję rozkoszować się smacznymi wypiekami, ciastkami i drożdżówkami. ????

Serdecznie gratulujemy pozostałym grupom, które swoimi programami artystycznymi sprawiły, że ten dzień był niezapomniany. Dziękujemy również publiczności za ciepłe przyjęcie i wsparcie. To wydarzenie pokazało, że sztuka ma moc łączenia serc i pokonywania wszelkich barier. ????❤️????

Do zobaczenia na kolejnych artystycznych spotkaniach!


XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dzisiaj uczciliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia! ????????

Nasze szkolne obchody to nie tylko okazja do nauki, ale także świetna zabawa! Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w praktycznych zadaniach, a klasy starsze błyszczały umiejętnościami rachunkowymi w quizie z aplikacji Kahoot. ????????

Dzięki Laboratoria Przyszłości i wsparciu sprzętowemu mieliśmy niezapomniane doświadczenia! ????????‍???? Gratulacje dla każdego uczestnika, a Order Eksperta Tabliczki Mnożenia to zaszczyt zasłużony! ????????#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlości


Spotkanie z Panią Melodią

????Wspaniała podróż w czasie z Panią Melodią! Za sprawą muzyków z Filharmonia Krakowska 21 listopada 2023 roku był dniem muzyki.????????️

Uczniowie Ośrodka brali udział w magicznym balu, gdzie śpiewali, tańczyli i grali na instrumentach. ???????? Atmosfera pozwoliła wszystkim przenieść się w dawne czasy. ????


Poranek muzyczny w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu

16 listopada 2023 roku z wielką radością uczestniczyliśmy w poranku muzycznym ???????? w Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu pod tytułem „EKO Planeta”. ????

Dzięki Polish Art Philharmonic pod batutą Michaela Maciaszczyka i solistów przenieśliśmy się w świat zwierząt. ????????Wysłuchaliśmy utworu „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa odnajdując w nim odniesienia m.in do słonia, żółwia, czy łabędzia.

Ponadto, wysłuchaliśmy niezwykle dynamicznej kompozycji, obecnego na sali warszawskiego kompozytora Bartosza Kowalskiego. Utwór pod tytułem „Panta Rhei” wzbudził w nas wiele pozytywnych emocji. Koncertowe wrażenia potęgowały wspaniałe dekoracje, barwne efekty świetlne i dymne.

Dziękujemy za kolejną okazję do obcowania z muzyką na żywo.????????


Warsztaty dekorowania pierniczków i ciastek

Sprzyja nam nie tylko jesienna pogoda????????, ale przede wszystkim dobre humory i chęć do odkrywania świata????.

W ramach doradztwa zawodowego Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach dekorowania pierniczków i ciastek????.

To jedne z tych warsztatów, które pobudzają wiele zmysłów i zapadają na długo w pamięci uczestników ????????????

Pod czujnym okiem Pani Danusi ????????, młodzież doskonaliła umiejętności niezbędne w pracy cukiernika ????‍????, uczyła się pracy zespołowej oraz precyzji w działaniu ????.

Młodzież poznała trud i wysiłek pracy w gospodarstwie agroturystycznym Ściborówka.

Dziękujemy za wspólny cudny czas ????❣️????


Zajęcia w Muzeum Niepodległości

Grupa uczniów Ośrodka uczestniczyła w zajęciach w Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Podczas zajęć przypomnieli sobie znaczenie symboli narodowych. Dowiedzieli się dlaczego to właśnie one przypominają naszą tożsamość i są dumą naszego kraju. ????????

Uczniowie wysłuchali wielu ciekawych informacji związanych z losami naszej ojczyzny i trudem walki o jej miejsce na mapie świata. Na koniec wykonali własnoręcznie kokardy narodowe przypominające o rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Dzień Dyni

7 listopada 2023 uczniowie klas I-IV obchodzili „Dzień Dyni”. ????

Wśród atrakcji jakie czekały na uczniów były konkurencje sportowe: turlanie dyni, slalom z dynią czy szukanie dyni wypełnionej słodyczami, idąc tropami przygotowanymi przez nauczycieli. Uczniowie dokładnie „badali” dynię – jej ciężar, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Porównywali dynie pod względem koloru, kształtu, wielkości. Najciekawszym akcentem naszego świętowania było przygotowanie dynioliny, którą każdy mógł zabrać do domu, by lepić z niej do woli.


105 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

????????10 listopada 2023 roku w naszym Ośrodku odbyła się Akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. ????????

Punktualnie o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się do akcji MEN ,,Szkoła do hymnu’’. Filmem i wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych uczciliśmy Święto Niepodległości. Biało – czerwone flagi powiewały w górze. Było radośnie i uroczyście zarazem. ????????

Na koniec obejrzeliśmy wyróżniony w konkursie teledysk do utworu „Miasto” w wykonaniu uczniów naszego Ośrodka. #SzkołaDoHymnu


Konkurs „Zaśpiewaj i Ty Niepodległej”

????????„Polska – to taka kraina,która się w sercu zaczyna.Potem jest w myślach blisko,w pięknej ziemi nad Wisłą…” – Ryszard Przymus.

????️Z okazji zbliżającego się święta odzyskania przez Polskę niepodległości już od sześciu lat organizowany jest konkurs „Zaśpiewaj i Ty Niepodległej”. Tegoroczna, szósta edycja „Filmowa piosenka o Polsce pamięta” skupiona była na utworach pochodzących z seriali i filmów o tematyce patriotycznej.

????️Uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Wierciak i Marcin Boczkaja wraz z opiekunami przygotowali teledysk do utworu „Miasto” pochodzącego z filmu „Miasto ’44”. Wśród ogromnej liczby 185 zgłoszeń uzyskali wyróżnienie w kategorii integracja przez muzykę. ????????

????️8 listopada 2023 roku uczestniczyli we wspaniałym koncercie finałowym i gali rozdania nagród w Kopalni Soli „Wieliczka”.

????️Gratulujemy naszym uczniom wspaniałego wyniku oraz pięknej interpretacji piosenki, która opowiada o heroizmie powstańców i trudach rozłąki w czasie wojny. Organizatorami konkursu byli Wojewoda Małopolski, Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A.


Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego

20-22 października 2023 roku w Gdańsku odbył się Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego???? zorganizowany przez Sprawni Razem.

Rywalizując z zawodnikami z całej Polski uczeń naszego Ośrodka ???? Karol Paszkot zajął wysokie III miejsce????

???????? Gratulujemy Karolowi i życzymy dalszych sukcesów!!


Wycieczka do fabryki ozdób choinkowych w Wieliczce

30 i 31 października 2023 roku, uczniowie Ośrodka uczestniczyli w wycieczce do Wieliczki. Zwiedzili fabrykę ozdób choinkowych, a podczas warsztatów samodzielnie wykonali kolorowe bombki choinkowe. Po pracy w trosce o swoje zdrowie zwiedzili tężnię solankową. Ta niezapomniana podróż dostarczyła nie tylko przyjemności związanej z odkrywaniem nowych miejsc, ale również wartości edukacyjne i korzyści dla zdrowia.


Jesienny Rajd na Suchą Polanę

25 października 2023 „Tropiciele” – grupa harcerzy z naszego Ośrodka wybrała się na coroczny Jesienny Rajd na Suchą Polanę ⛰️.

W pięknym otoczeniu przyrody i w gronie znajomych z innych drużyn harcerskich zdobyliśmy Przełęcz Suchą. Na miejscu czekało na nas ognisko????, wspólne rozmowy oraz harcerskie zadania, które musieliśmy wykonać.

????Po posiłku i regeneracji udaliśmy się w dalszą drogę. Tym razem do Krakowa, a dokładniej na Cmentarz Rakowicki. ????????To właśnie tam pochowani są Instruktorzy Nieprzetartego Szlaku. Tą wizytą chcieliśmy pokazać, że pamiętamy o nich w tym szczególnym czasie.


Zbiórka na bezdomne zwierzęta

Mały Wolontariat naszego Ośrodka kolejny raz otwiera akcję POMOCY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM ????????

W tym trudnym dla nich okresie zimowym, prosimy o wsparcie wszystkich Uczniów i Rodziców.

Podarowane rzeczy będą przekazane dla Stowarzyszenie Przytul Sierściucha w Myślenicach.

♥️Pomagajmy pomagać ❤️


Film konkursowy „Motywacje 2023”

Rozwijamy talenty i twórczo działamy. ???? Pomimo jesiennej, deszczowej pogody jesteśmy aktywni na 100%. ????Bierzemy udział w konkursie „Motywacje 2023”, którego temat brzmi „Dokoła świata z Mikołajem Kopernikiem”. ????????

Film konkursowy mogliśmy tworzyć w pięknej scenerii Zamek i Skansen Dobczyce. To już kolejny nasz projekt, który mogliśmy realizować w murach zamku. ⚘️

Bardzo dziękujemy pani Marii Topa PTTK O. Dobczyce za serdeczne przyjęcie i wspieranie naszych pasji i zainteresowań.


Akcja MEiN „Szkoła Pamięta”- Sprzątanie grobów

„Opieka nad grobami to takie odświeżenie pamięci o zmarłych, coś, co możemy dać zmarłym od siebie…” ⚰To już coroczna tradycja, że Wychowankowie Internatu udają się na cmentarz, by uporządkować grób Nieznanego Żołnierza, oraz Zbiorową Mogiłę Żołnierzy Armii Czerwonej????????????

Wspólnie uczciliśmy Bohaterów tamtych wydarzeń przez chwilę zadumy i modlitwy, oraz zapalenie zniczy ????. Była to dobra okazja do wykazania się postawą obywatelską i patriotyczną ????????.


Spotkanie z Panią Melodią

24 października 2023 roku, kolejny raz gościliśmy w Ośrodku muzyków Filharmonia Krakowska – Panią Melodię.

Tym razem przybyła ona z dzikimi zwierzętami. ????????Powitaliśmy śpiewającą żyrafę ????, kameleona ???? grającego na pianinie, słonia ???? grającego na kontrabasie oraz małpę ???? grającą na ksylofonie. Zwierzęta zabrały nas w podróż z odgłosami natury: dźwiękami burzy ⛈️, wody????, deszczu????, mewy????, żaby????, dzięcioła ????i węża????.

Wspólnie też śpiewaliśmy piosenkę o odgłosach zwierząt oraz wyklaskiwaliśmy rytm. Zagadką muzyczną był utwór z lubianej bajki „Król Lew”, czyli „Can You feel the love tonight”.

Naszą muzyczną podróż zakończył utwór odegrany przez wszystkie zwierzęta pt. „Karnawał zwierząt- finał”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie. ????????????


Małopolski turniej piłkarski dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami

25 października 2023 roku, drużyna piłkarska w składzie: Jakub Tupta, Krzysztof Łaciak , Dawid Klejdysz, Filip Suwała i Filip Ostafin ???? reprezentowała nasz Ośrodek w Małopolskim turnieju piłkarskim dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami.⚽️⚽️

Zawody odbyły się Hali w Krakowie na stadionie Hala Cracovia Oprócz rywalizacji w piłce nożnej, zawodnicy uczyli się futbolu amerykańskiego. Nie obyło się bez słodkich prezentów oraz oczywiście medali i pucharów????????????

Radość uczestników pokazuje jak ważna jest integracja oraz zdobywanie pozytywnych doświadczeń poprzez sukcesy sportowe.????????????


Powiatowe Biegi Przełajowe

????‍♀️Uczniowie dzielnie reprezentowali nasz Ośrodek podczas sportowej rywalizacji na Powiatowych Biegach Przełajowych, 5 października 2023 na Plaży Trawiastej na Zarabiu. Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Myślenice oraz PSZS w Myślenicach.

????‍♂️W sztafecie wzięło udział 18 uczniów naszego Ośrodka z podziałem na kategorie: chłopcy i dziewczęta. Dystans, jaki uczniowie musieli pokonać wynosił 800m. Po zakończonych zawodach, uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.????????

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych!????????


Spotkanie z policjantem

17 października 2023 roku w Ośrodku odbyło się spotkanie z policjantem.

????‍♂️Celem wizyty było uświadomienie uczniom czym są przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym i jej konsekwencjach.

????Policjant przypomniał wszystkim uczniom o obowiązujących zasadach i normach. Opowiadał o odpowiedzialności prawnej, agresji i przemocy wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasadach zachowania się w szkole i poza nią.

????‍♂️Podczas spotkania policjant wyjaśnił uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak również wyjaśnił czego nie mogą i nie powinni robić korzystając z Internetu. Serdecznie dziękujemy przedstawicielowi Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach za wizytę w naszej placówce.


Dzień Edukacji Narodowej – wręczenie nagród

16 października 2023 r. w Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie odbyło się spotkanie z dyrektorami oraz nauczycielami z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej jest szczególnym i wyjątkowym świętem oraz doskonałą okazją, aby porozmawiać o edukacji, sukcesach i osiągnięciach.

????Podczas uroczystości wręczono Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego otrzymała Dyrektor SOSW pani Agnieszka Rozkrut oraz Wicedyrektor SOSW pani Anna Salawa.

????Akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego otrzymały: pani Elżbieta Jędrocha, pani Magdalena Fijał, pani Anna Urbanik, pani Adrianna Nurkowska, pani Sławomira Jamróz oraz pani Kamila Róg.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!⚘️????


Wycieczka do piekarni w Dobczycach

Podczas wycieczki do Dobczyc uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy mieli możliwość zobaczenia jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pracy piekarza????‍????, cukiernika ????‍????poznali etapy powstawania pieczywa???? i innych wyrobów cukierniczych????????.Największe zainteresowanie wzbudziło wyrabianie ciasta i formowanie chałek. Uczniowie dowiedzieli się również w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na koniec zostali poczęstowani słodkimi pysznościami????. Dziękujemy piekarni Złoty Kłos za możliwość zorganizowania lekcji w piekarni ????????????


Dzień Edukacji Narodowej

„Czas rozwinąć skrzydła… Nauka to podróż, która trwa całe życie”.????13 października 2023 roku podczas uroczystej akademii świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.???? Równocześnie była to 250 rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej.✒️ Wierszem i śpiewem uczniowie podziękowali nauczycielom i pracownikom Ośrodka za ich codzienną pracę i otwarte serca.????‍????????‍????Najważniejszym momentem uroczystości było uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na uczniów Ośrodka. W ten sposób zostali oni oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej. Życzymy im, aby czuli się w naszej szkole szczęśliwi i z zapałem zdobywali nowe doświadczenia oraz wiedzę.????

Podczas akademii wręczone zostały nagrody Dyrektora Ośrodka dla nauczycieli. ????️Nagrodę za całokształt pracy dydaktyczno- wychowawczej otrzymali: pani Małgorzata Kubiczek-Różycka, pani Ewa Skrzypek, pani Anna Janik, pani Maria Klakla, pan Marek Cząstka, pani Danuta Dulska oraz pani Agnieszka Pisarska. ????️Ponadto zostały wręczone nagrody za doraźne osiągniecia w pracy dydaktyczno – wychowawczej, które uzyskali: pani Aneta Tyczka, pani Aneta Żądło, pani Joanna Tomal, pani Karolina Bajor, pani Elżbieta Jędrocha, pani Anna Tarnawska, pani Eliza Kądziołka- Pudełko, pani Bożena Zduń i pani Beata Wnuk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

⚘️Akademia była również okazją do pożegnania Pana Marka Cząstki, który przeszedł na emeryturę. Dyrekcja, uczniowie, nauczyciele i Rada Rodziców przekazali na jego ręce podziękowania i życzenia. Panie Marku, gratulujemy przejścia na zasłużoną emeryturę! Dziękujemy za oddanie i poświęcenie w pracy. Jesteśmy wdzięczni za wyrozumiałość i dobrą radę. ⚘️


Lekcja w lesie – żywa lekcja przyrody

????????Lekcja w lesie to nie tylko przyjemność, to poznawanie przyrody w bezpośrednim kontakcie. W czasie lekcji w lesie możemy doświadczać przyrodę wszystkimi zmysłami.⚘️ Uczniowie klasy 4a oraz 5b Szkoły Podstawowej, uczestniczyli w żywej lekcji przyrody. Rozmawiali o mieszkańcach lasu. Przypomnieli sobie wiadomości o budowie lasu. Rozpoznawali tropy zwierząt. To była lekcja bogata w doświadczenia i pozytywne emocje.????????


Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Szkół i Ośrodków Specjalnych w Tenisie Stołowym

3 października 2023 roku nasi zawodnicy reprezentowali Ośrodek na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Szkół i Ośrodków Specjalnych w Tenisie Stołowym. ???? Zawody odbyły się na Hali Sportowej w Chrzanowie. Organizatorami wydarzenia były Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Chrzanowie oraz Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe Sprawni Razem. Mimo dużej konkurencji nasi zawodnicy wywalczyli miejsca na podium! ????????Karol Paszkot zajął I miejsce????Julia Gabryś zajęła II miejsce

Gratulujemy wszystkim zawodnikom pięknej sportowej rywalizacji!!????


Wycieczka do Apilandii – Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa

28 września 2023 roku uczniowie klas nauczania początkowego wybrali się do APILANDII Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa, gdzie poznali tajniki życia pszczół! Zwiedzanie interaktywnych ekspozycji podziemnych sal muzealnych uzupełnili uczestnictwem w profesjonalnych warsztatach pszczelarskich. Podczas nich uczniowie wykonali świece z wosku pszczelego, poznali pracę pszczelarza oraz degustowali różne rodzaje miodów i produktów pszczelich(m. in. pyłku, propolisu). Było cudownie !!! ????????????


Spotkanie z Panią Melodią

Wraz z nadejściem kalendarzowej jesieni pojawiła się u nas Pani Melodia z jesiennym repertuarem. ????????Wspólnie z muzykami z Filharmonia Krakowska śpiewaliśmy jesienne piosenki. W rytm muzyki, łapaliśmy krople deszczu oraz naśladowaliśmy jesienne liście fruwające na wietrze. Podczas spotkania poznaliśmy dźwięki trzech instrumentów- pianina, fagotu i oboju. ????????Zabrzmiały wspaniałe utwory muzyki klasycznej: „Jesień” A. Vivaldiego, „Lot trzmiela”, „Poranek” E. Griega oraz znany motyw „I’m singing in the rain” czyli „Deszczowa piosenka”. Dzięki ciekawym zajęciom muzycznym jeszcze bardziej polubiliśmy jesień, która już niedługo na dobre zawita za oknem.


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

????2 października 2023 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, który jest przedstawicielem i głosem wszystkich uczniów. Nad przebiegiem głosowania czuwała Komisja Wyborcza, a po jej zakończeniu dokonała obliczenia głosów. Wszystkim kandydatom jak i osobom głosującym bardzo dziękujemy za tak liczną frekwencję. Wyniki głosowania:????????‍♀️Przewodnicząca- Natalia Buksa ????‍♀️ Wiceprzewodnicząca – Gabriela Stoch????‍♂️ Skarbnik- Filip Suwała ????‍♀️ Protokolant – Gabriela Kurek. Nowym Przedstawicielom Samorządu życzymy sukcesów w realizacji pomysłów i wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia celów.


Wycieczka do Zubrzycy Górnej

We wtorek 26 września 2023 roku, grupa uczniów Ośrodka wybrała się na wycieczkę ???? do Zubrzycy Górnej. Tam uczestniczyli w warsztatach „Od ziarna do chleba” ????. Podczas zajęć uczniowie samodzielnie młócili cepami zboże, czyścili ziarno i mielili je na mąkę. Gdy mąka była gotowa, zajęli się zarabianiem ciasta na moskole, które po upieczeniu z apetytem zajadali. Po zajęciach przyszedł czas na spacer po skansenie – Muzeum – Orawski Park Etnograficzny Wśród pięknej przyrody uczestnicy podziwiali architekturę dawnych domów, budynków gospodarczych i Kościoła. Ten malowniczo położony Skansen położony u stóp Babiej Góry zachwycił wszystkich. Wycieczka pokazała jak żyli i pracowali nasi przodkowie.


Wizyta w Sądzie Rejonowym w Myślenicach

Co to jest prawo⚖? Kiedy je łamiemy? Co robi się w sądzie i kto tam pracuje????? Kim jest świadek i czy może nim być dziecko????? Jak zachowywać się wśród rówieśników, aby być bezpiecznym? Odpowiedzi na te pytania i inne usłyszeli uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego podczas wizyty w ramach doradztwa zawodowego. ???????? Nasi podopieczni odwiedzili Sąd Rejonowy w Myślenicach, Pani Sędzia Teresa Ożóg opowiedziała wiele ciekawostek dotyczących pracy w sądzie i miejmy nadzieję, że zainspirowała młodzież. Dziękujemy bardzo za poświęcony czas i możliwość nowych doświadczeń.????????


Dzień Jabłka

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące…Dzień 28 września w to „Dzień Jabłka”????????. Podczas zajęć w klasach 1-3 było wyjątkowo, trochę inaczej niż zwykle. ???? Uczniowie chętnie rozpoznawali i określali kształt, zapach, kolor, smak jabłek. Ponadto, wzbogacili swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców. ???? Poznali możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka – były piosenki, bajki, a także zagadki i działania matematyczne. ???? Podsumowanie dnia było wyjątkowe – pieczenie pysznej szarlotki.


Wycieczka do studia nagrań dźwiękowych B&B Records w Niepołomicach

26 września 2023 roku, klasa 7a Szkoły Podstawowej odwiedziła studio nagrań dźwiękowych B&B Records w Niepołomicach.???? Podczas wycieczki, uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca w profesjonalnym studio oraz co można w nim nagrać. ???????? Uczniowie mieli okazje poczuć się jak prawdziwe gwiazdy podczas nagrania piosenki. Proces produkcji płyty był dla nich niesamowitym przeżyciem, a piosenka którą nagrali będzie piękną pamiątką. ????


Sprzątanie Świata

Za nami ogólnopolska akcja „Sprzątanie świata”.???? Celem akcji jest uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody i zachęcanie do dbania o środowisko naturalne. ????????22 września 2023 roku, ️wzorem lat ubiegłych nasi uczniowie chętnie włączyli się w akcję na rzecz ochrony środowiska. ????️Wszyscy wyposażeni w rękawiczki oraz worki na śmieci posprzątali śmieci w okolicy. Cała grupa z uśmiechem i zapałem zapełniła wszystkie worki. Śmieci niestety nie brakowało. ???? Serdecznie dziękujemy Wszystkim uczestnikom, którzy wykazali chęć, by zadbać o otaczające nas środowisko.


Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day). Rozpoczął się on od książki Petera Reynoldsa „The Dot”, która opowiada historię Vashti, dziewczynki przekonanej, że nie potrafi rysować. Dzięki inspiracji i zachęcie ze strony nauczycielki Vashti odkrywa w sobie moc kreatywności. Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności i dzień, w którym rozwijamy swoje talenty i pasje.


Pierwsze spotkanie z muzykami Filharmonii Krakowskiej w tym roku szkolnym.

Powrót do szkoły po wakacjach i początek roku szkolnego upływają nam śpiewająco. Odwiedzili nas Muzycy Filharmonii Karkowskiej z projektem Spotkania z Panią Melodią????. Podczas muzycznej podróży poznaliśmy dźwięki klarnetu, akordeonu i trąbki. ????????Dowiedzieliśmy się, że instrumenty mogą się nawet śmiać ????. Wysłuchaliśmy krakowiaka, poloneza i oberka w wykonaniu wspaniałych muzyków, ????Dzięki Pani Melodii zobaczyliśmy jak wygląda strój krakowski oraz łowicki. Dziękujemy za dzisiejsze spotkanie i zapraszamy już niebawem na kolejne.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

4 września 2023 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. ???? Uczniowie z uśmiechem na twarzy przybyli do szkoły, by po wakacjach spotkać się ze swoimi kolegami oraz nauczycielami. ????‍????????‍????Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką życzymy wielu sukcesów, radości z poznawania świata oraz wiele uśmiechu!