• Czcionka
 • A-
 • A
 • A+
 • |
 • Kontrast
Menu Zamknij

Nasze sukcesy

Wyróżnienie dla Amelii Kołodziejczyk!

22 marca 2019 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Myślenicach Amelia Kołodziejczyk uczennica klasy III Szkoły Podstawowej odebrała nagrodę – WYRÓŻNIENIE – w konkursie plastycznym organizowanym przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach. Celem konkursu było wykonanie Maskotki, dowolna techniką, w formie przestrzennej lub płaskiej. Liczył się pomysł i kreatywność. Amelii gratulujemy sukcesu, tym bardziej, że konkurencja była ogromna – na konkurs wpłynęło ok 130 prac z całej gminy.

I- sze miejsca w Konkursie fART

Z przyjemnością informujemy, że nasze uczennice – Magdalena Wątor i Ewelina Łukasik wzięły udział w VII Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych fART 2018 w Bydgoszczy pn.: „To jest moja matka, ta ziemia. To jest moja matka, ta Ojczyzna !” (św. Jan Paweł II). Dziewczyny zajęły Ex aequo I – sze miejsca w kategorii TWÓRCZOŚĆ LITERACKA. Laureatki napisały piękne wiersze o Ojczyźnie tej dużej i tej małej, o miłości do otaczającej przyrody. Serdecznie gratulujemy!!

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny – „Świąteczne drzewko”

Jak co roku w okresie przedświątecznym nasi uczniowie brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: „Świąteczne drzewko” zorganizowanym przez Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce. Wielu uczniów bardzo zaangażowało się w tworzenie prac.
W kategorii uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej:
 • wyróżnienie zdobyła Joanna Zakrzewska klasa Va SP
W kategorii uczniowie klas VIII, gimnazjum i ponadgimnazjalne:
 • III miejsce Piotr Chrzanowski klasa VIII SP
 • wyróżnienie Zuzanna Michalec klasa VIII SP
Pozostali uczniowie, biorący udział w konkursie, oraz ich opiekunowie, otrzymali dyplomy i podziękowania. Nagrodzonym uczniom i rodzicom GRATULUJEMY!!! Dziękujemy Zespołowi Szkół Uzdrowiskowych w Rabce za organizację konkursu!

Nagrody dla naszych uczniów na Gali Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Motywacje 2018”

7 grudnia 2018 roku odbyła się uroczysta Gala Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Motywacje 2018” pod hasłem ,,ALE KOSMOS’’ zorganizowana przez Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie oraz Stowarzyszenie Przyszłość. Gala wręczenia nagród odbyła się w siedzibie Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Wśród laureatów przeglądu znaleźli się uczniowie naszego Ośrodka, którzy zdobyli wiele nagród i wyróżnień.
Wśród laureatów przeglądu znaleźli się uczniowie naszego Ośrodka, którzy zdobyli wiele nagród i wyróżnień.
W kategorii TEATR:   II miejsce, SOSW w Myślenicach, „ALE KOSMOS”
Kategoria WOKAL:   II miejsce  Małgorzata Paździor, SOSW w Myślenicach, utwór „KOSMICZNA MARYLA”
W kategorii PRACA LITERACKO – PLASTYCZNA W JĘZYKU ANGIELSKIM
Klasy I – III:
II miejsce, Jakub Tupta, SOSW w Myślenicach,
III miejsce, Joanna Czyrnek, SOSW w Myślenicach
Gimnazjum:
II miejsce, Natalia Pieronkiewicz, SOSW w Myślenicach
Liceum:
I miejsce, Ewelina Łukasik, SOSW w Myślenicach
W kategorii FOTOGRAFIA:
Klasy VII – VIII i gimnazjalne:
I miejsce – Natalia Pieronkiewicz, SOSW w Myślenicach,
II miejsce – Iwona Gołąb, SOSW w Myślenicach,
III miejsce – Magdalena Wątor, SOSW w Myślenicach
Klasy ponadgimnazjalne:
Wyróżnienie:  Artur Cholewa, Ewelina Łukasik, SOSW w Myślenicach,
W kategorii FLORYSTYKA:
Szkoła podstawowa:
II miejsce, Jakub Hajduk, SOSW w Myślenicach
W kategorii PRACA LITERACKA W JĘZYKU POLSKIM:
Klasy IV – VI:
 I miejsce, Natalia Buksa, SOSW w Myślenicach,
Wyróżnienie: Julia Gabryś, SOSW w Myślenicach
SPP:
II miejsce, Damian Golonka, SOSW w Myślenicach
W kategorii PLASTYKA
Klasy IV – VI:
III miejsce, Bartłomiej Rokosz, SOSW w Myślenicach
Klasy ponadgimnazjalne:
I miejsce, Nikola Piskorz, SOSW w Myślenicach,
III miejsce, Damian Łaszczyk, SOSW w Myślenicach
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nasi Druhowie odznaczeni

6 grudnia 2018 roku w Warszawie na Ogólnopolskiej Konferencji z okazji Jubileuszu 60 lecia ruchu Nieprzetartego Szlaku ZHP, nauczyciele naszego Ośrodka – instruktorzy harcerstwa zostali wyróżnienia za wieloletnią pracę harcerską z niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą. Podharcmistrz pan Piotr Magiera został odznaczony Srebrnym Krzyżem zasługi, który w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej wręczył minister Wojciech Kolarski. Natomiast druhna pani Anna Tarnawska została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej, który w imieniu minister MEN wręczyła Marzena Machałek.
Gratulujemy wyróżnionym.

Nagrody za udział w konkursie plastycznym

1 grudnia 2018 roku grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Myślenicach wraz z rodzicami i szkolnym logopedą Alicją Łatas, odebrali nagrody za udział w konkursie plastycznym pt „Mowa bajek” organizowanym przez Polski Związek Logopedów, oddział małopolski w Krakowie. Wysłaliśmy 23 prace dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli plastyki i zajęć rozwijających kreatywność. Największą nagrodą dla ucznia, a radością rodzica i opiekuna jest umieszczenie danej pracy w kalendarzu logopedycznym na 2019 r.
Oto zamieszczone w kalendarzu prace i nazwiska nagrodzonych autorów.
 1. Kamil Dobosz „ Shrek, codziennie mówi Fionie, że ją kocha”
 2. Zuzanna Michalec „Kot w butach tańczy ze mną”
 3. Damian Jarosz „Cichosza Baba Jaga śpi!”
 4. Wiktoria Piwowar „ Drzewo mówi Szyszyszy”
 5. Marcin Tokarz „Królowa Śniegu – zamrożony świat”
Szczególne wyróżnienia za udział w konkursie otrzymali:
 • Partycja Kania „Smok wawelski kocha dzieci’’
 • Tomasz Matoga „ Listonosz Pat, jego kot i ja rozwozimy listy”
 • Tomasz Wożniak” Mieszkam w bajkowym świecie dinozaurów’’
 • Ewelina Łukasik „ Książę i ja’’
Ogromna radość laureatów, rodziców i opiekunów artystycznych jest deklaracją udziału w konkursach organizowanych przez PZL w następnym roku.

III miejsce Andrzeja Zbożenia

W październiku uczniowie naszej szkoły brali udział w regionalnym konkursie plastycznym pt. „Jak unikać uzależnień”. Konkurs powiatowy, organizowany przez Stowarzyszenie „Dać Szansę”, skierowany był do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Pomimo trudnej tematyki konkursu do Stowarzyszenia wpłynęło aż 250 prac konkursowych. Ogromnie miło nam poinformować, że praca naszego ucznia Andrzeja Zbożenia została oceniona na III miejsce w kategorii klas VIII. Praca Andrzeja dotyczyła problematyki uzależnienia od dopalaczy. Nasz uczeń w humorystyczny sposób przedstawił ich prawdopodobny skład oraz ukazał asertywność w stanowczym odmawianiu propozycjom zażywania dopalaczy. Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów i niezłomnej asertywności!

III miejsce naszej reprezentacji

13 listopada 2018 roku w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu rozgrywany był Wojewódzki Turniej w futsalu „Sprawni-Razem” zorganizowany przez  Małopolskie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe Sprawni Razem . Reprezentacja naszego Ośrodka, wsparta przez naszych tegorocznych absolwentów – reprezentanta Polski „Sprawni-Razem” Kamila Sałacha oraz braci Daniela i Adama Hajduk zajęła 3 miejsce. Wyniki naszej drużyny: wygrana 2:0 z Szymbarkiem (bramki Artur Cholewa i Kamil Sałach), remis z Oświęcimiem 1:1 (bramka Artura) i w meczu o 3 miejsce wygrana z Nowym Targiem 3:1 (bramki Kamil 2, Artur 1.) Warto podkreślić, że remisowy mecz z Oświęcimiem był meczem z aktualnymi Mistrzami Polski, jednak gorszy bilans bramek w fazie grupowej nie pozwolił zagrać o 1 miejsce. Gratulacje dla wszystkich uczestników i trenerów.

I miejsce Natalii Gaździk

9 listopada 2018 roku został rozstrzygnięty IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt.: „Jedz zdrowo” pod patronatem m.in.: Burmistrza Miasta Rabka-Zdrój. IV edycja konkursu stanowiła dla uczestników nie lada wyzwanie. Tym razem oprócz wiedzy dotyczącej zdrowego, świadomego odżywiania i aktywności fizycznej uczestnicy wykonali gry planszowe wraz z elementami niezbędnymi do rozegrania gry. Miło nam poinformować Natalia Gaździk, uczennica klasy II Szkoły Przysposabiającej do Pracy zdobyła I miejsce za wykonanie gry planszowej. Serdecznie gratulujemy.

Nagroda od Marszałka Województwa Małopolskiego

28 września 2018 roku w Willi Decjusza w Krakowie, odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Mamy zaszczyt poinformować, że nauczycielka Naszego Ośrodka Pani Anna Jania – Kuczalska otrzymała z rąk wicemarszałka Grzegorza Lipca, Nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!

Kamil Sałach z „Brązem Mistrzostw Świata” 

Absolwent naszej Szkoły – Kamil Sałach niedawno wrócił z Mistrzostw Świata (INAS World Football Championships) w Karlstadt w Szwecji, gdzie wraz z zespołem zdobył brązowy medal. Kamil podczas meczów fazy grupowej i pucharowej grał w 4 spotkaniach. Kamilowi serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu i czekamy na kolejne.

2017/ 2018

Justyna Mistrzem Polski

Na odbywających się w dniach 9 – 10 czerwca 2018 roku w Krakowie XXV Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce formą błysnęła nasza uczennica Justyna Mardaus. Na stadionie lekkoatletycznym AWF Kraków Justyna została MISTRZYNIĄ POLSKI w biegu na 100 metrów uzyskując rewelacyjny czas 15,58 sek. Znakomicie spisali się również chłopcy, którzy startowali w swoich kategoriach sprawnościowych: Jakub Koźlak zdobył srebrny medal w biegu na 400 metrów, a Rafał Bochenek zdobył 2 brązowe medale w biegach na 100 i 400 metrów. Serdecznie gratulujemy sportowcom. Opiekunem trenerem sportowców jest Bogdan Łętocha.

III miejsce Marty Kwinty

Na Uczennica klasy III gimnazjum + Marta Kwinta zdobyła III miejsce w konkursie plastycznym pn. „Przypowieści biblijne – skarbnica mądrości” zorganizowany przez Wydział Katechetyczny Archidiecezji Krakowskiej. Praca uczennicy pod kierunkiem pana katechety, przedstawiała ilustrację wybranej przypowieści ewangelicznej. Gratulujemy talentu.

Kamil Sałach w kadrze Polski

Zachęcamy do lektury wywiadu z Kamilem Sałachem – uczniem naszego Ośrodka, który ukazał się w Dzienniku Polskim.
http://www.dziennikpolski24.pl/…/kamil-salach-ma-pasje-i-t…/

I – miejsce Gabrysi Stoch w Konkursie Plastycznym

17 kwietnia 2018 roku uczennica klasy III B Szkoły Podstawowej naszego Ośrodka – Gabriela Stoch odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca (kategoria klas I-III), w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „W trosce o czyste powietrze”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce. Honorowy patronat nad konkursem objął: Burmistrz Miasta Rabka Zdrój, Prezes Uzdrowiska Rabka S. A. oraz Dyrektor Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i otwarcie pokonkursowej wystawy odbyło się w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Rabce Zdrój. Warto również dodać, iż w kategorii „Najciekawsze Prace”, znajduje się praca naszej uczennicy Małgorzaty Kwinty.
O Konkursie pisali również: http://www.gmina.rabka.pl/…/W-trosce-o-czyste-powie…/idn:250

Kamil Sałach – MVP Turnieju

W dniach 23 – 25.03.2018 roku w Krakowie był rozgrywany turniej w piłce nożnej „ SPRAWNI – RAZEM”. Zawody miały rangę Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Halowej. Startowały reprezentację 6 województw wyłonione w eliminacjach regionalnych. Reprezentacja Małopolski zdobyła 2 miejsce i srebrny medal. Podstawowym zawodnikiem tej drużyny był nasz uczeń KAMIL SAŁACH, który poza zdobyciem srebrnego medalu został wybrany przez trenerów za NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA TURNIEJU. Gratulację!!! Reprezentacja Polski” Sprawni – Razem przygotowuję się do udziału w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w Szwecji w sierpniu 2018 roku. Turniej był jednym z etapów przygotowań tej imprezy, który nasz uczeń Kamil Sałach ma wziąć udział w tak bardzo ważnej dużej imprezie. Kamil stał się ważną postacią w Reprezentacji Polskiej, za którego mocno trzymamy kciuki na Mistrzostwach Świata w Szwecji!!

Konkurs Plastyczny pt.: „Świąteczne drzewko”

W okresie przedświątecznym uczniowie SOSW brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.: „Świąteczne drzewko” zorganizowane przez Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce. Wielu uczniów bardzo zaangażowało się w ten konkurs i wraz całymi rodzinami stworzyli piękne prace.
W kategorii – uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej : I miejsce zdobył Wiktor da Silva Casta klasa V (Opiekun: p. Małgorzata Kubiczek-Różycka).
W kategorii – uczniowie klas II-III gimnazjum i ponadgimnazjalne- II miejsce zdobył Piotr Maślak klasa III SSP (Opiekun: p. Jagienka Czepiel).
Pozostali uczniowie, biorący udział w konkursie, oraz ich opiekunowie, otrzymali dyplomy i podziękowania. Nagrodzonym uczniom i rodzicom GRATULUJEMY!!! Dziękujemy Zespołowi Szkół Uzdrowiskowych w Rabce za organizację konkursu, za rok na pewno Was nie zawiedziemy!

Konkurs „Mój kudłaty przyjaciel”

Wielką popularnością cieszył się w naszym Ośrodku konkurs „Mój kudłaty przyjaciel” zorganizowany przez Dyrekcję i Nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Poczty Polskiej w Skawinie. Z przyjemnością zawiadamiamy, że Amelia Kołodziejczyk uczennica II klasy Szkoły Podstawowej zdobyła II miejsce (praca wykonana pod opieką pani Anety Żądło). Wyróżnienie otrzymały prace następujących uczniów:-Julia Gabryś (III klasa Szkoła Podstawowa, praca pod opieką pani Ewy Skrzypek),-Wojciech Kasprzyk (VII klasa Szkoła Podstawowa, praca wykonana pod opieką pani Agnieszki Pisarskiej),-Natalia Pieronkiewicz (II klasa Gimnazjum, praca pod opieką pani Jolanty Janik),-Nikola Piskorz (III klasa Gimnazjum, praca pod opieką pani Jolanty Janik),-Adam Hajduk (III klasa Szkoła Przysposabiająca do Pracy, praca pod opieką pani Jolanty Janik). Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!!!! Życzymy kolejnych sukcesów!

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Słowem Malowane”

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Myślenicach bardzo zaangażowali się w tworzenie obrazów na ogólnopolski konkurs plastyczny „Słowem Malowane” zorganizowany przez Oranżerię Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Praca miała stanowić ilustrację do fragmentu bądź całego tekstu wybranego utworu Wandy Chotomskiej -popularnej wśród dzieci i młodzieży pisarki i poetki . Różnorodność jej dzieł stała się inspiracją do twórczej pracy naszych uczniów. Wielką radość sprawiła nam informacja, że Małgorzata Kwinta uczennica III klasy Gimnazjum została laureatem tego ogólnopolskiego konkursu. Prace wykonała została pod opieką Pani Moniki Paszkowskiej. Gratulujemy sukcesu !

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „A to Polska właśnie…”

Uczniowie wraz z całymi rodzinami przygotowywali różnorodne prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „A to Polska właśnie…” realizowany w ramach Projektu „A to Polska właśnie…” kampania edukacyjna z udziałem niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z powiatu włodawskiego dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” koordynowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Lepsze Jutro” we Włodawie. Głównym organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie.
Cieszymy się, że następujący uczniowie Ośrodka zostali laureatami konkursu:
– Szymon Kaleta – I miejsce – III klasa Gimnazjum – praca pod opieką taty ucznia Pana Piotra Kalety i pani Małgorzaty Kubiczek-Różyckiej
– Oliwia Koral – I miejsce – V klasa Szkoły Podstawowej- praca pod opieką pani Małgorzaty Kubiczek-Różyckiej
– Damian Ćwierz – II miejsce – III klasa Szkoły Przysposabiającej do Pracy praca pod opieką pani Małgorzaty Kubiczek-Różyckiej
– Karolina Krzykawska – II miejsce – III klasa Szkoły Przysposabiającej do Pracy praca pod opieką pani Beaty Wnuk.
Wielkie gratulacje dla zwycięzców !!!

Gala Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Motywacje 2017”

8 grudnia 2017 roku odbyła się uroczysta Gala Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Motywacje 2017” pod patronatem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser – Duda, zorganizowane przez Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie oraz Stowarzyszenie Przyszłość. Gala wręczenia nagród odbyła się w siedzibie Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Wśród laureatów przeglądu znaleźli się uczniowie naszego Ośrodka, którzy zdobyli wiele nagród i wyróżnień.
W kategorii TEATR: – II miejsce zespół teatralny „Pod Lipką” – za szerzenie postawy pro ekologicznej nie tylko na własnym terenie pokazanej w przedstawieniu „Chory komin”, SOSW w Myślenicach,
W kategorii PRACA LITERACKO – PLASTYCZNA W JĘZYKU ANGIELSKIM
Uczniowie powyżej 15-tu lat:- I miejsce – Małgorzata Paździor,- II miejsce – Damian Golonka,- wyróżnienia:- Konrad Spórna, Karolina Sitarz, Łukasz Mardyła,
W kategorii PRACA LITERACKA W JĘZYKU POLSKIM: Szkoła Podstawowa: II miejsce, Dominika Buła, Gimnazjum: II miejsce, Nikola Piskorz,
W kategorii FOTOGRAFIA: Gimnazjum:- III miejsce – Marta Kwinta, – wyróżnienie: – Natalia Pieronkiewicz, Szkoła Przysposabiająca do Pracy: – I miejsce, Ewelina Łukasik,
W kategorii FLORYSTYKA Szkoła podstawowa: – III miejsce, „MOJA JESIEŃ”, Wiktor da Silva Costa, Szkoła Przysposabiająca do Pracy: – wyróżnienia: „POWOJNIK”, Karolina Krzykawska, „CYNIA”, Zuzanna Gierek,
W kategorii PLASTYKA klasy I – III : III miejsce Patrycja Kołodziejczyk, klasy VII i Gimnazjum: III miejsce, Małgorzata Kwinta, klasy Szkoły Przyspasabiającej do Pracy: II miejsce, Adam Hajduk, klasy ZSZ: wyróżnienie:Natalia Niedojad,
Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Relację z tego wydarzenia można zobaczyć http://krakow.tvp.pl/…/europejski-tydzien-autyzmu-przeglad-…

Wyróżnienie dla Eweliny Łukasik

Praca uczennicy Eweliny Łukasik wykonana pod opieką Pani Moniki Paszkowskiej zdobyła wyróżnienie w regionalnym konkursie plastycznym „Uzależnienia niszczą marzenia” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach. Konkurs realizowany był przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Gratulacje Ewelinko i życzymy dalszych sukcesów.

Medal dla nauczyciela Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Myślenicach.

W środę 18 października 2017 roku w Sali Obrad im. Stanisława Wyspiańskiego Rady Miasta Krakowa odbyły się uroczyste spotkania z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Mamy zaszczyt poinformować, że nauczycielka Naszego Ośrodka Pani Alicja Łatas otrzymała z rąk Pani Barbary Nowak Małopolskiego Kuratora Oświaty Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów!