• Czcionka
  • A-
  • Kontrast

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października 2019 roku, podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczyła w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Akcja polegała na zachęcaniu wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie wchodzący w skład specjalnej Komisji Egzaminacyjnej przepytywali starszych kolegów oraz osoby dorosłe z tabliczki mnożenia. Egzamin składał się z części ustnej i pisemnej, na którym trzeba było bezbłędnie odpowiedzieć na pytania. Każda osoba, której udało się pomyślnie zaliczyć obie części egzaminu otrzymywała legitymację MT EXPERTA. Dla młodszych uczestników były przygotowane prostsze zadania, polegające na przyporządkowaniu iloczynu liczb odpowiednim działaniom. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i osób dorosłych. Uczniom bardzo odpowiadała rola odpytujących:)

III Spotkanie z Panią Melodią

2 października 2019 roku kolejny raz w progi naszej szkoły zawitała Pani Melodia. Tym razem przyprowadziła do nas Panią Jesień. Razem z nią przybyli także grzyby: Muchomor i Kozak oraz Pani Misiowa. Podczas miłego muzycznego spotkania dowiedzieliśmy się jakie dźwięki wydają instrumenty obój, fagot i pianino. W ich brzmieniu kryły się ciekawe zagadki muzyczne: odgłosy zwierząt, melodie z bajek i filmów oraz m.in. odgłos helikoptera. Ponadto, wspólnie nauczyliśmy się piosenki o jesiennej pogodzie oraz wspólnie odtworzyliśmy odgłos deszczu. Dziękujemy za kolejną wizytę w naszym Ośrodku. Jak zwykle były to niezwykle ciekawe chwile.

Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń

W dniu 02 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Ogród ten jest pierwszym sensorycznym parkiem edukacyjnym w Polsce. Znajduje się tam mnóstwo urządzeń, konstrukcji i modeli, pozwalających poznać prawa fizyki i świat przyrody. Uczniowie uczestniczyli w doświadczeniach i poznawali w praktyce prawa rządzące naturą. Każdy mógł eksperymentować i poznawać świat różnymi zmysłami. Uczniom najbardziej podobały się wózki na szynach, Kołyska Newtona, kamienne cymbały oraz lustra prezentujące efekt nieskończoności.

XXI Małopolski Konkurs „Bezpieczna Droga”

30 września 2019 roku  w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie ul. Zakątek 2 odbył się XXI Małopolski Konkurs „Bezpieczna Droga”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII szkoły podstawowej: Bartosz Kęsek i Szymon Świerczek. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszej części (teoretycznej) chłopcy wykazywali się znajomością wiedzy z przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy, odpowiadając na pytania w formie testu, a w drugiej umiejętnościami praktycznymi jazdy rowerem po torze przeszkód. Nasi chłopcy spisali się bardzo dobrze. Dopiero po  zaciętej dogrywce  przegrali miejsce na podium. Gratulujemy.

Spotkanie z … Misjonarką Katarzyną Jawor

27 września 2019 w naszej szkole odbyło się spotkanie ze świecką misjonarką panią Katarzyną Jawor, która od 9 lat przebywa na misjach w Peru w Ameryce Południowej. Swoim ciepłem i otwartością zauroczyła dzieci i młodzież , która z ogromnym zaciekawieniem słuchała co to są misje i czemu służą. Dzieci mogły poznać pracę misjonarzy , poświęcenie ich czasu i serca dla najbardziej potrzebujących! Kolorowe zdjęcia przedstawiały codzienne życie ludzi tam mieszkających. Dzieci nauczyły się kilku słów w języku hiszpańskim „buenos dias” , dzień dobry!, „gracias” dziękuję. Pani Kasia przekazała młodym motto swojego powołania: Jesteśmy tyle warci ile możemy być i służyć drugiemu człowiekowi!

Wycieczka do Niedzicy

W dniu 25 września uczniowie ośrodka byli na wycieczce w Niedzicy. W programie wycieczki było: zwiedzanie wozowni, zamku z przewodnikiem oraz spacer zaporą wodną. Uczniowie poznali historię zamku i legendy z nim związane. Mogli na chwilę przenieść się w czasy bardzo odległe i pełne tajemnic. Dowiedzieli się również, że na zamku były nagrywane sceny do kultowego serialu „Wakacje z duchami”. Z najwyższego miejsca na zamku mogli podziwiać piękno jesiennego krajobrazu wraz z ruinami zamku w Czorsztynie oraz zalew czorsztyńsko-niedzicki.

II spotkanie z Panią Melodią

18 września 2019 roku uczniowie uczestniczyli w kolejnym muzycznym spotkaniu z Panią Melodią. Natura jest i zawsze była natchnieniem dla twórców muzyki. Odgłosy wydawane przez zwierzęta, szum morskich fal, szum strumyka, odgłosy wiatru, czy burzy mogły ukoić nasze nerwy albo powodować poruszenie. Spotkanie z panią Melodią pozwoliło uczniom dostrzec jak odgłosy przyrody potrafią ukryć się w dźwiękach muzyki. Zebrani poznali tradycyjne instrumenty muzyczne: skrzypce i ksylofon oraz nietypowe jak na przykład burzowiec – instrument przypominający dźwięk burzy. Następne muzyczne spotkanie odbędzie się 2 października 2019 roku.

I spotkanie z Panią Melodią

Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczęliśmy z przytupem! 4 września 2019 roku odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z „Panią Melodią”. Muzycy Krakowskiej Filharmonii przybliżyli dzieciom instrumenty muzyczne. Miłośnicy muzyki mogli posłuchać dźwięków akordeonu, klarnetu i trąbki oraz poznać budowę tych instrumentów muzycznych. Lajkonik zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy z muzyką ludową. Piękny pokaz poloneza i krakowiaka wzbudził zachwyt u wszystkich. Koncert i zajęcia umuzykalniające realizowane przez Filharmonię im. K. Szymanowskiego w Krakowie w ramach programu „Kultura Dostępna” Narodowego Centrum Kultury.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019 roku
o godzinie 9:00 na sali gimnastycznej.
Po oficjalnym rozpoczęciu zapraszamy na spotkania z wychowawcami w klasach.
W związku z trwającą termomodernizacją Ośrodka w tym dniu nie ma opieki świetlicy szkolnej oraz nie działa internat.