Menu Zamknij

Rok szkolny 2020/2021


Świąteczne przygotowania

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą przygotowań do Świat Bożego Narodzenia w naszej szkole https://drive.google.com/…/1aDQAYZJH02YMGxdLpox…/view…

Obraz dekoracyjny

Mikołajki

4 grudnia do naszego Ośrodka zawitał święty Mikołaj. Na ten dzień wszyscy czekali z niecierpliwością. Prezenty, upominki, wspaniałe wrażenia i moc radości.

Na początku Mikołaj odczytał listy i życzenia od dzieci, później rozdawał prezenty uczniom w każdej klasie. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i szczęśliwi. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie wspaniałych paczek dla naszych uczniów.

Podziękowania składamy na ręce Dyrekcji, pań Katarzyny Szpunar i Violetty Madej oraz Uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Krakowie przy ul. Szablowskiego 1.


Andrzejkowe tradycje

30 listopada 2020 roku w naszym Ośrodku odbyły się Andrzejki. Były one zupełnie inne niż do tej pory! Wyjątkowe…., a jednocześnie zgodne z zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi COVID-19.

Wychowawcy każdej klasy zapoznali uczniów z tradycjami i zwyczajami andrzejkowymi, a także przeprowadzili z nimi tradycyjne wróżby m.in magiczne kubeczki, układanie butów przed progiem,  gry i zabawy multimedialne.

Na zakończenie dnia uczniowie mieli również okazję powróżyć sobie na świetlicy szkolnej: dowiedzieli się kim będą w przyszłości, kto będzie ich wybrankiem/ wybranką, co czeka ich w przyszłości oraz czy ich marzenia się spełnią.

Pomimo, iż te Andrzejki były inne niż do tej pory, wszyscy doskonale się bawili!


Otwórzmy serce na Święta – mały wolontariat

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, które większości z nas kojarzą się z  błogim czasem spędzanym w rodzinnym gronie.

Jednocześnie grudzień jest gorącym okresem, nie zgubmy po drodze prawdziwego sensu Bożego Narodzenia.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, obchodzimy 5 grudnia, to dzień, który przypomina światu, że każdy może być wolontariuszem. To także nasz moralny strażnik, który uświadamia nam, że nie każdy ma szczęście spędzać Święta z najbliższymi  w dostatku, ciesząc się domowym ciepłem.

W ten trudny czas pandemii przyłączamy się do działań Caritasu, proponujemy  upiec ciasteczka świąteczne, rogaliki, mufinki  dla samotnych.

Obraz Jill Wellington z Pixabay

Narodowe Święto Niepodległości

biały orzeł trzyma w pazurach biało - czerwona flagę

W tym roku, inaczej niż zazwyczaj, uczciliśmy Święto Niepodległości.
W dniu 10 listopada 2020 roku nasz Ośrodek włączył się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”, organizowanej z okazji Święta Niepodległości. W ramach akcji o symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie w grupach klasowych odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Zamiast uroczystego apelu wszyscy uczniowie obejrzeli prezentację dotyczą naszej Ojczyzny oraz napisali kartki dla Polski.


Laureaci konkursu plastycznego o Janie Pawle II

W październiku 2020 roku rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny, którego tematem była „100 rocznica urodzin Karola Wojtyły – Papieża Jana Pawła II”. Miło nam poinformować że:
I miejsce – Ewelina Łukasik z klasy 3a SPdP
II miejsce – Damian Golonka z klasy 3b SPdP
Natalia Gaździk z klasy 3b SPdP
Daniel Zając z klasy 2a BR
III miejsce – Anna Sroka z klasy 3b SPdP
Emilia Jasek z klasy 3b SPdP
Gratulujemy sukcesów artystycznych i zachęcamy do dalszego rozwoju talentu.


Obchody Dnia Tabliczki Mnożenia

2 października 2020 roku uczniowie Ośrodka uczestniczyli w X Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja była okazją do nadrobienia zaległości po wakacjach. Uczniowie chętnie rozwiązywali przygotowane zadania oraz quizy online. Najlepsi otrzymali dyplomy oraz imienne legitymacje Eksperta Tabliczki Mnożenia.


Ubezpieczenie

W dniu 18 września 2020 r. Rada Rodziców podjęła decyzję w sprawie wyboru oferty ubezpieczenia grupowego uczniów na rok szkolny 2020/2021:

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA NNW PZU EDUKACJA

Wybrano wariant ze składką roczną od osoby w kwocie 30 zł.


Laptop dla uczennicy

logo fundacja arp, czarne litery na białym tle

Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu w Warszawie fundatorem laptopa dla uczennicy Branżowej Szkoły I stopnia w SOSW w Myślenicach .

Dnia 01 września 2020 roku Pani Dyrektor Ośrodka  w imieniu Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu przekazała ufundowany laptop uczennicy rozpoczynającej naukę w klasie trzeciej Branżowej Szkoły I Stopnia w SOSW w Myślenicach .

Pani Dyrektor wręcza czarnego laptopa dziewczynie

Zakupiony laptop jest darowizną Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu w Warszawie , do której zwróciło się Małopolskie Kuratorium Oświaty z prośbą o wsparcie dla szkół na zakup komputerów przeznaczonych do zdalnej nauki dla uczniów znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej .

dwie dziewczynki siedzą przy ławce i patrzą na laptopa

Dziękujemy za dostrzeżenie potrzeb naszych uczniów i okazane wsparcie.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Zapraszamy serdecznie na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w dniu 1 września o godzinie 9:00

Procedury funkcjonowania Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Myślenicach na czas epidemii COVID-19 obowiązującej od 1 września 2020r.

Skip to content