Laboratorium Przyszłości w naszej szkole.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala naszym uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć innych zajęć rozwijających umiejętności oraz uatrakcyjni spędzanie czasu wolnego wychowankom naszego internatu.

Zgodnie z regulaminem projektu szkoła zakupiła wyposażenie podstawowe, w skład którego wchodzi m.in.: drukarka 3D z akcesoriami, sprzęt do nagrań, stacja lutownicza oraz mikrokontroler.

Dodatkowo szkoła zakupiła sprzęt, który odpowiada potrzebom naszych uczniów i będzie wykorzystywany w realizacji podstawy programowej, na innych zajęciach są to m.in.: roboty edukacyjne wraz z akcesoriami, mikroskop, wizualizer, zestawy konstrukcyjne STEAM, pomoce projektowe STEAM.

Na drewnianych ławkach leżą kolorowe pudełka. Pierwsze pudełko po lewej w kolorze czerwonym, następne niebieskie. Dalej kilka mniejszych pudełek. Na wprost czarna drukarka 3 D. Obok niej czerwony filament. Z prawej strony laptop oraz mikroskop.
Na drewnianych ławkach leżą obok siebie pudełka w różnych kolorach.  Od lewej białe pudełko, następnie dwa czarne. Na środku kilka pudełek różnokolorowych.  Po prawej stronie lezą 4 pudełka niebieskie. Przed nimi stoją 2 roboty.
Na pierwszym planie drukarka 3 D w kolorze czarnym. Po lewej stronie kilka pudełek w kolorze granatowym i niebieskim. Z przodu jedno białe pudełko. Po prawej stronie laptop, wizualizer oraz biały mikroskop. Obok czarny statyw fotograficzny.
Na ławkach leżą obok siebie kolorowe pudełka. Po lewej stronie duże białe pudełko z  żarówką. W środku  2  pudełka: w kolorze biały oraz szarym. Dalej kilka pudełek w kolorze niebieskim. Przed pudełkami 2 roboty.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Witaj szkoło!1 września 2022 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Uczniowie z radością witali się po wakacjach, najmłodszym z dumą towarzyszyli rodzice. Przed nami kolejny rok szkolny wypełniony nauką, zabawą, spotkaniami z kolegami i nauczycielami. Rok pełen nowych wyzwań i wrażeń. Podczas uroczystości powitano nową Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Myślenicach – Panią Agnieszkę Rozkrut.

Nominację na stanowisko Dyrektora, Pani Agnieszka Rozkrut otrzymała z rąk marszałka Województwa Małopolskiego Pana Witolda Kozłowskiego oraz Pani Marty Malec-Lech z zarządu województwa małopolskiego w dniu 10 sierpnia 2022 r. Serdecznie gratulujemy!

na sali gimnastycznej. na środku elegancko ubrana kobieta w szarej sukience stoi i przemawia do mikrofonu. Po lewej biało - czerwone flagi za kobietą napis witaj szkoło.
na sali gimnastycznej na tle napisu witaj szkoło po lewej kobieta w eleganckiej szarej sukience po prawej na przeciwko 2 kobiety i mężczyzna w garniturze trzymają piękne kwiaty.
Uroczyste wręczenie aktu powierzenia stanowiska dyrektora w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego – 10 sierpnia 2022 r.
Na zdjęciu Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Witold Kozłowski, Pani Marta Malec-Lech z zarządu województwa oraz
Pani Agnieszka Rozkrut Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Myślenicach.
/fotografia pochodzi ze strony małopolska.pl/

30 000 zł wsparcia finansowego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Logo programu. Po lewej stronie okrągła niebieska kolba, pochylona lekko w lęwą stronę. Kolba do połowy w kolorze niebieskim. W środku kolby 2 niebieskie gwiazdki. Z prawej strony niebieski napis Laboratoria przyszłości na białym tle. na środku niebieski cyfry 30 000

W ramach tego programu Laboratoria Przyszłości otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 30 000 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju praktycznych umiejętności naszych uczniów.

Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie oraz wzbogacenie dotychczasowego procesu nauczania a także umożliwi wychowankom osiągnięcie sukcesów rozwojowych w kreatywny i twórczy sposób.

Witaj Szkoło!

Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Czwartek 1 września 2022 roku godzina 9:00.

Sala gimnastyczna Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Myślenicach

Na czarnym tle chłopiec z megafonem w kraciastej koszuli. Na górze napis Witaj Szkoło!