Menu Zamknij

Dzień Tabliczki Mnożenia

Od kilku lat Nasza Szkoła bierze udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W tym roku ten dzień przypadł na 1 października. Uczniowie ze wszystkich klas utrwalali sobie tabliczkę mnożenia. Rozwiązywali różne zadania w formie zabawy, Między innymi dzielili ciasteczka i cukierki po równo na talerzyki. Dobierali rękawiczki do pary oraz znaczki do kopert zgodnie z wykonywanymi działaniami. Liczyli pieniądze, łączyli w pary balony z iloczynami i ich działaniami. Zadania były dostosowane do poziomu trudności każdej klasy. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w konkursie. Wszyscy uczestnicy otrzymali medal experta tabliczki mnożenia i słodką nagrodę. Młodsi uczniowie pytali starszych w myśl przewodniego hasła konkursu „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Grupa uczniów – 2 dziewczynki i trzech chłopców rozwiązują zadanie. Obok stoi nauczycielka. Uczniowie mają za zadanie dopasować kopertę do znaczka. Zadanie dotyczy tabliczki mnożenia.
Grupa starszych uczniów stoi przy tablicy. Są to 3 dziewczynki i 2 chłopców. Dwie dziewczynki wykonują obliczenia. Na ławce leżą banknoty. Obok uczennic stoi nauczycielka.
 Grupa starszych uczniów – 3 dziewczynki i 2 chłopców stoi na środku sali przy tablicy. Jeden z chłopców trzyma 2 balony, dwie dziewczynki trzymają po jednym balonie. Na tablicy przyklejony plakat. Między uczniami stoi nauczycielka.
Czwórka młodszych uczniów – 3 dziewczynki i jeden chłopiec stoją przy tablicy. Obok stoi nauczycielka. 2 dziewczynki przyczepiają do tablicy 5 zł monety. Zadanie polega na ułożeniu 4 takich monet i obliczeniu wyniku.

Wycieczka śladami Jana Pawła II

6 października 2021 r. dzieci i młodzież naszego Ośrodka wyruszyła na wycieczkę do Wadowic oraz Inwałdu. W Wadowicach zwiedzali Kościół, w którym został ochrzczony nasz Papież Polak, Jan Paweł II, oraz dom rodzinny Karola Wojtyły. Uczniowie byli zachwyceni prezentacją multimedialną, która przedstawiała miejsce narodzin i życia małego Karola. Jedliśmy również „kremówki papieskie”. Następnie udali się do Inwałdu. Po smacznym obiedzie, zwiedzili park rozrywki. Były różne atrakcje: gry zręcznościowe, kolorowe baseny kulkowe, park dinozaurów itp. Krajobraz z wieży widokowej z której widać na ” Ogród Papieski” zrobił na nas bardzo duże wrażenie. Pomimo pochmurnej pogody wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

Kościół : jest duży i biały. Jest wysoka wieża. Kościół chrztu św . Jana Pawła II
widać młodzież, która ogląda transparenty zawieszone nad głowami.
dużo kolorowych świateł , w tle jest widoczna młodzież. Jest to wnętrze muzeum papieskiego.
w oddali pochmurne niebo, drzewa. Stoją dzieci. W dłoniach trzymają luki i strzały aby trafić do celu. Jest to wspólna zabawa.
widać wnętrze kościoła . W ławkach siedzą dzieci. Słuchają opowieści o historii kościoła.
widać wnętrze domu. U góry jest szklany dach. Z lewej strony na ścianie zawieszone są zdjęcia z życia Karola Wojtyły. Widać młodzież , która ogląda zdjęcia zawieszone na ściśnie.
widać wnętrze restauracji. U góry jest dużo świateł. Przy stolikach dzieci siedzą i jedzą obiad.
widać wizerunek Jana Pawła II , Papieża ułożony z roślin. Z lewej strony zdjęcia jest uczeń który ogląda ten wizerunek z wieży widokowej
W górnej części widać napis „ Ogród Jana Pawła II” Pod napisem widać grupę 3 uczniów i 2 nauczycieli. Jedna osoba siedzi na wózku inwalidzkim. Wszyscy są radośni

Spotkanie z doradcą zawodowym z Urzędu Pracy

We wrześniu w naszym Ośrodku odbyły się warsztaty z Panem Mariuszem Michną doradcą zawodowym z Urzędu Pracy w Myślenicach. Wybór drogi zawodowej to jedna najważniejszych decyzji w życiu młodego człowieka. Nastolatek u progu dorosłości nie zawsze jednak potrafi w pełni określić, jaką ścieżkę kształcenia chce podjąć. W powiatowych urzędach pracy uzyskamy pomoc bezpłatnie. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości będą przydatne.

W sali trwają rozmowy. W jasno oświetlonym pomieszczeniu, ustawione stoliki i krzesła. W oddali znajduje się telewizor oraz półka z medalami. Czterech chłopców  i jedna dziewczynka z uwagą słucha odpowiedzi Pana Mariusza.
W jasnej sali przy stoliku stoi wysoki szczupły mężczyzna ubrany w szarą koszulę i czarne spodnie. W prawej ręce trzyma kartkę papieru. Grupa uczniów stoi twarzami zwróceni w jego stronę. W pobliżu drzwi stoi nauczycielka doradztwa. Na ścianach znajdują się półki i regały.


Zajęcia etnograficzne w Muzeum Niepodległości
w Myślenicach.

28 września 2021 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej odwiedzili Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Pierwsze zajęcia w których uczestniczyli to zajęcia etnograficzne „Dawna wieś czyli Krakowiacy i Górale ziemi myślenickiej”. Bogate zbiory Muzeum zobrazowały uczniom, życie ludzi na dawnej wsi i pozwoliły w pełniejszy sposób poznać historię regionu. Wiedza przekazana w formie spotkania z przewodnikiem była bardzo wartościowa dla naszych uczniów. Zajęcia w Muzeum Niepodległości są częścią Gminnego Projektu Edukacyjnego „Kulturalna Szkoła”, realizowanego w Ośrodku w roku szkolnym 2021/2022.

na tle budynku z betonu , na schodach siedzi grupa uczniów , świeci słonce, na budynku napis Muzeum Niepodległości i logo w biało czerwonym kolorze
zielone tło ściany , na nim powieszona żółto zielona spódnica przed ścianą przędzalnia obok manekiny ze strojami regionalnymi góralskimi
grupa uczniów na tle wystawy narzędzi rolniczych, w pierwszym rzędzie kuca pięcioro uczniów, z tyłu stoi grupa uczniów w rzędzie
po prawej eksponaty za szybą, obok po lewej pani przewodnik i grupa dziewczyn i chłopców oglądają wystawę eksponatów
w pomieszczeniu z kamienia przy barierce stoja chłopcy i dziewczęta, na środku wisi lampa
na pierwszym planie ekran tabletu, z tyłu stoi trójka chłopców wpatrują się w informacje wyświetlone na ekranie

Wizyta studyjna w Mrówce

28 września 2021 roku upłynął uczniom klasy I Szkoły Przysposabiającej do Pracy na wizycie studyjnej w markecie budowlanym PSB Mrówka Myślenice. Dzięki wspaniałym właścicielom i pracownikom uczniowie mogli zwiedzić halę sprzedaży oraz magazyny. To nie było jednak wszystko, bowiem na uczniów czekały trzy zadania. Było to: wycofywanie towaru, składanie i metkowanie sztucznych kwiatów oraz obsługa klientów przy kasie. Uczniowie świetnie sobie poradzili, co potwierdziła obsługa sklepu. Był to bardzo ciekawy i pouczający dzień. Dziękujemy za możliwość odwiedzin Panu v-ce prezesowi Kamilowi Brózda, Pani Jolancie Murzyn oraz Paniom: Beacie, Emilii, Jolancie i Andżelice. Dzięki Waszej otwartości, wiemy dużo więcej o specyfice pracy w markecie budowlanym. Dziękujemy z całego serca!

w lewym górnym rogu widać grupę dzieci w kolorowych ubraniach. Dziewczynka w okularach trzyma urządzenie. Przed dziećmi stoi Pani w zielono białym swetrze i patrzy na urządzenie. W lewym górnym ogu stoi grupa osób w kolorowych ubraniach. Trzymają w rękach torebki prezentowe. Na twarzach mają maski. Na dole zdjęcia widać dwie dziewczynki, które pracują na kasie. Obok nich stoi kasjerka w granatowej bluzce. Patrzy w ich kierunku. W tle widać kwiaty i regały.
w lewym górny rogu widać chłopca w niebieskiej koszulce, który trzyma urządzenie w dłoni. Obok niego stoi Pani w granatowej bluzce która pokazuje palcem coś na monitorze. W prawym górnym rogu widać dziewczynkę, która trzyma kwiat i naklejkę. Naprzeciwko niej stoi Pani w czarnej maseczce, która jej pomaga. Za dziewczynką stoi druga dziewczynka u chłopiec. Na dole zdjęcia widać troje dzieci oraz dwie panie. Dzieci nabijają na łodygi żółte słoneczniki. Po prawej stronie na rolę dziewczynka układa sztuczne kwiaty. Obok niej stoi Pani w okularach i granatowej bluzce.
w lewym górnym rogu widać Panią w granatowej bluzce oraz troje dzieci w kolorowych strojach. Stoją na tle regału z farbami. Po prawej stronie u góry widać troje dzieci stojących naprzeciwko Pani w zielono-białym sweterku. Stoi na tle regałów z farbami i dotyka dłonią lamp. Na dole zdjęcia widać grupę dzieci w kolorowych strojach. Chłopiec w niebieskiej koszulce odkleja naklejkę a dziewczynki oglądają wystawę w sklepie.

Muzyczne poranki w MOKIS

24 września 2021 roku uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w Muzycznym Poranku w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Orkiestra Polish Art Philharmonic zabrała wszystkich uczniów w podróż w KOSMOS. Podczas tego wydarzenia uczniowie zobaczyli „kosmiczny” wystrój sali. Uczestnictwo w koncercie na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.

występ na scenie, na pierwszym planie tyłem stoi dyrygent, za nim orkiestra , nad glowami wisza kolorowe planety dekoracje są w stylu kosmicznym
na pierwszym planie w sali kinowej na fotelach dziewczynka podnosi kciuki, obok siedzą inne dzieci, z tyłu w drugim rzędzie siedzi pani w beżowym swetrze obok niej dziewczynka

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

22 września 2021 roku uczniowie Ośrodka odwiedzili Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. W kameralnej przestrzeni stworzonej w specjalnym, rozkładanym samochodzie ciężarowym, ekrany i cyfrowe wizualizacje prezentowały najważniejsze informacje dotyczące historii Polski. Uczniowie odbyli podróż w czasie za sprawą cyfrowych wizualizacji i hologramów. Gospodarzem całej wystawy był cyfrowo zrekonstruowany Józef Piłsudski, którego głos witał i żegnał odwiedzających. Uczniowie odwiedzili również myślenicki Rynek i odczytali informacje umieszczone na Pomniku Niepodległości oraz zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej.

grupa uczniów stoi w dwóch rzędach przed ciężarówkom urządzoną w formie wirtualnego muzeum
grupa uczniów stoi na schodach przed drzwiami wejściowymi do kościoła
grupa uczniów stoi w dwóch rzędach przed ciężarówkom urządzoną w formie wirtualnego muzeum
po prawej replika budynku za szybą, po lewej dwóch chłopców dotyka monitor zawieszony na ścianie
grupa dzieci w dwóch rzędach, pierwszy kuca, drugi stoi, przed pomnikiem
troje chłopców kuca, po lewej i prawej stoją dziewczynki za nimi wisi monitor wyświetlający mapę

Sukcesy na Powiatowych Igrzyskach Dzieci w biegach.

21 września 2021 r na myślenickim Zarabiu odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Myślenice. Uczniowie naszej szkoły dzielnie reprezentowali nas wszystkich. Zdobyte medale i puchar były nagrodą za wytrwałość i ogromną wolę walki. Igrzyska były też okazją do poznania nowych kolegów i koleżanek z innych szkół. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do aktywnego udziału w zajęciach sportowych w myśl przysłowia „W zdrowym ciele zdrowy duch”!

Na zdjęciu przodem do aparatu na podium stoi troje dzieci. Na najwyższym pierwszym miejscu stoi chłopiec w zielonej kurtce z medalem na szyi. Po jego prawej stronie na drugim miejscu stoi chłopiec w ciemnym dresie i zielonym bezrękawniku, również z medalem na szyi. Na miejscu trzecim stoi chłopiec w zielonych spodniach i w granatowej kurtce. Na szyi ma medal. Obok chłopca w zielonym bezrękawniku po jego prawej stronie stoi mężczyzna w niebieskiej kurtce i w czapce kaszkietce na głowie. Obok chłopca w zielonych spodniach i granatowej kurtce,po jego lewej stronie stoi kobieta w kolorowych spodniach i kolorowej kurtce. Z lewej strony kobiety stoi mężczyzna w kurtce i czapce.
Na zdjęciu przodem do aparatu stoi dziewczynka w różowej kurtce,okularach, włosy ma związane w kucyk. Mężczyzna w czapce i czarnej kurtce stoi przodem do dziewczynki i zakłada jej na szyję medal.

Akcja odblaski !

15 września 2021 roku uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Akcja odblaski- dziecko bezpieczne na drodze. Akcja ma na celu edukowanie najmłodszych w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze. W ramach zajęć uczniowie przypomnieli sobie jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak prawidłowo przejść przez ulicę. W ramach ćwiczeń praktycznych dzieci udały się na pobliską „zebrę”, gdzie ćwiczyły jak poprawnie przejść przez pasy.

na pierwszym planie kobieta z ręką uniesioną w prawa stronę  za nią grupa dzieci w kamizelkach
dzieci ubrane w kamizelki machają i trzymają węża z materiału.

Absolwenci na medal!

Edukacja w Branżowej Szkole
I Stopnia zakończona sukcesem! Absolwentki naszego Ośrodka mogą się pochwalić świadectwem zdobycia kwalifikacji w zawodzie kucharz. Uczennice podeszły do egzaminu zawodowego w czerwcu 2021 roku. Pozytywnie zdały zarówno część pisemną jak i praktyczną egzaminu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!

w rzędzie przodem do aparatu stoją trzy młode dziewczyny. Na twarzach mają maseczki. S W rękach na wysokości klatki piersiowej prezentują dyplomy. Są zadowolone. Dziewczyna w środku ma ciemno brązowe włosy, ścięte do ramion, szarą bluzę i jasne spodnie. Dziewczyny po jej bokach mają jasne rozpuszczone włosy i ubrane są w sukienki

Wycieczka do Zatorlandu

03 września 2021 roku uczniowie Ośrodka uczestniczyli w wycieczce do Zatorlandu. Z okazji Dnia Uśmiechu mogliśmy nieodpłatnie korzystać z wszystkich atrakcji obiektu. Zwiedziliśmy wszystkie Parki Tematyczne. Duże wrażenie na uczniach zrobiły prehistoryczne ruchome – gady, wydające dźwięki dinozaury, rejs tramwajem wodnym po Parku Mitologii oraz gigantyczne owady. Najwięcej dobrych emocji i radości dostarczyły atrakcje w Lunaparku. Każdy uczestnik wycieczki dostał na pamiątkę prezent. Wizyta w Parku Rozrywki dała dzieciom mnóstwo frajdy i niezapomnianych wrażeń.

na pierwszym planie duża grupa dzieci, dwoje z nich kuca, z tyłu na grupą brama kolumnowa z napisem park mitologii
czterech chłopców siedzi na krzesełkach tramwaju wodnego
grupa dzieci i nauczycieli znajduje się w domku w którym wszystkie meble wiszą na suficie, po prawej stronie krzesło
na pierwszym planie zielony smok wagonik kolejki w lunaparku, siedzą z nim roześmiane dzieci
dziesięć osób stoi w rzędzie na pomoście, za nimi replika dinozaura
z przodu na schodach siedzą dzieci za nimi trzech chłopców, w trzeciej linii dzieci i repliki dinozaurów

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022, odbędzie się w środę 1 września 2021 roku o godzinie 9:00 na sali gimnastycznej.

po lewej czerwony plecak  obok inne przybory szkolne