Menu Zamknij

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Młodzież pożegnała uczniów – absolwentów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Wręczono nagrody i dyplomy za sukcesy sportowe i artystyczne dla uczniów oraz podziękowania dla rodziców.

Podczas uroczystości podziękowano i pożegnano Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Myślenicach – Panią Irenę Jamróz, która odchodzi na emeryturę po 38 latach pracy, w tym 31 latach na stanowisku Dyrektora Ośrodka. Oprócz uczniów, rodziców, rady pedagogicznej, pracowników administracji i obsługi Ośrodka za wieloletnią pracę dydaktyczno-wychowawczą na rzecz uczniów oraz kierowniczą na stanowisku Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Myślenicach podziękowania złożyli: Pan Robert Bylica – Radny Województwa Małopolskiego, Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, Pan Józef Tomal – Starosta Powiatu Myślenickiego, Pan Dariusz Styrna – Dyrektor Departamentu Edukacji UMWM, Pani Agata Tatara – Kierownik Zespołu ds. Szkolnictwa Regionalnego w Departamencie Edukacji UMWM, Pani Anna Grzegórzko – Piętak – Główny Specjalista Zespołu ds. Szkolnictwa Regionalnego w Departamencie Edukacji UMWM, Pani Agnieszka Szpilska – Główny Specjalista Zespołu ds. Szkolnictwa Regionalnego w Departamencie Edukacji UMWM, Pan Jacek Cienkosz – Inspektor Zespołu ds. Szkolnictwa.

Podczas uroczystości pożegnano również Panią Annę Janię – Kuczalską która po 38 latach pracy na stanowisku nauczyciela odchodzi na emeryturę.

Podziękowano również Pani Elizie Kądziołce – Pudełko za pełnie funkcji zastępcy Dyrektora Ośrodka.

Wzruszająca uroczystość rozpoczęła wakacyjny czas.

na sali gimnastycznej. Duża grupa dzieci ubranych w białe koszule i granatowe spodnie/spódnice stoi w 2 rzędach. Za nimi niebieski materiał i obrazki chmury, samolot oraz napis "udanych wakacji"
Na sali gimnastycznej. Po lewej kobieta w eleganckiej szarej garsonce, po prawej przed mikrofonem mężczyzna w garniturze z wielkim bukietem różowych kwiatów. Z tyłu w białych koszulach dzieci trzymają przed sobą złote balony litery Z I Eny
Przemawia Pan Józef Tomal – Starosta Powiatu Myślenickiego
Na środku w rzędzie obok siebie dwóch chłopców i w środku dziewczyna ubrani w biało-czarne stroje na szyi maja bordowe krawaty. Za nimi grupa dzieci.
Na sali gimnastycznej. Po lewej kobieta w czarnej sukience, obok kobieta przy mikrofonie w szarej eleganckiej garsonce za nią kobieta w bordowej sukience. Z tyłu dzieci.
na sali gimnastycznej. Po lewej kobieta w eleganckiej szarej garsonce. Na przeciwko troje dzieci z mikrofonami
Na sali gimnastycznej, na środku przy mikrofonie stoi mężczyzna w garniturze, za nim w rzędzie elegancko ubranii mężczyźni i kobiety 5 osób. Po prawej stronie dzieci ubrane na biało czarno trzymają złote litery EKUJEMY
Przemawia Pan Robert Bylica – Radny Województwa Małopolskiego
na sali gimnastycznej. Po lewej kobieta w eleganckiej szarej garsonce. Po prawej dwie kobiety i mężczyzna elegancko ubrani przemawiają do mikrofonu i trzymają bukiet kwiatów oraz ramkę ze zdjęciem. Z tyłu dzieci trzymają złote balony litery DZIEKUJEMY
na sali gimnastycznej. Po lewej kobieta w eleganckiej szarej garsonce. Po prawej dwie kobiety elegancko ubrane przemawiają do mikrofonu i trzymają bukiet kwiatów  białe pudełko. Z tyłu dzieci trzymają złote balony litery DZIEKUJEMY
Na sali gimnastycznej. Po lewej kobieta w czarnej sukience, obok kobieta przy mikrofonie w szarej eleganckiej garsonce za nią kobieta w bordowej sukience. Obok  elegancki mężczyzna i kobieta trzymają kwiaty i i ramkę ze zdjęciami
Na sali gimnastycznej. Dzieci ubrane na biało-czarno trzymają złote balony litery DZIĘKUJEMY

Wygrywanie przez pomaganie

20 czerwca 2022 roku nasi uczniowie mieli zapewnioną świetną atrakcję- dmuchaniec z Mrówka Myślenice. Pogoda była wręcz wymarzona. Wszystkie dzieci zjeżdżały i skakały i znowu zjeżdżały i skakały aż do utraty sił. Niektórzy po raz pierwszy mogli skorzystać z takiej formy zabawy. Wrażeń było co niemiara. Miło było patrzeć na wesołe, roześmiane i zrelaksowane dzieci. Uzyskaliśmy możliwość wypożyczenia Mrówkowej zjeżdżalni całkowicie za darmo, ponieważ Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Myślenicach jako jedna z trzech pierwszych szkół zadeklarował gotowość do zorganizowania zbiórki na leczenie Mateusza Chrobaka. Uczniowie, rodzice i nauczyciele aktywnie wsparli akcję pomocy. Gorąco i z całego serca dziękujemy Mrówka Myślenice.

Żółto niebieska dmuchana zjeżdżalnia z napisem Mrówka. na niej 3 dzieci uśmiechnięci
Żółto niebieska dmuchana zjeżdżalnia z napisem Mrówka. na niej 3 dzieci uśmiechnięci. tyłem stoi 5 kobiet w kolorowych ubraniach.

Dzień Godności

5 mają 2022 cała nasza szkoła w kolorze pomarańczowym włączyła się w obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Z radością i energią oczekiwaliśmy na uroczysty przejazd przed budynkiem szkoły. Co roku chętnie włączamy się w tą akcję razem z przyjaciółmi z innych stowarzyszeń z naszego powiatu. Wszyscy wesoło machaliśmy do przejeżdżających będąc dumni, że jesteśmy częścią takiej inicjatywy.

Słońce na niebie i słońce w naszych sercach rozgrzało nas dzisiaj i wywołało trwałe uśmiechy na naszych twarzach. Do zobaczenia za rok!

Na zdjęciu widać ulicę, po której jadą zabytkowe samochody. W tle widać żółty autobus. Po prawej stronie zdjęcia widać radosne dzieci, które machają pomarańczowymi balonami. W tle widać zielone drzewa. Niebo jest jasne, widać kilka chmur, pogoda jest słoneczna.
Na zdjęciu widać grupę osób w kolorowych ubraniach. Stoją na tle białego budynku i brązowego płotu. Po lewej stronie widać dwie dziewczyny na wózkach inwalidzkich. Grupa stoi na chodniku. Wszyscy są uśmiechnięci, trzymają w dłoniach balony. Dwóch chłopców w centrum zdjęcia trzyma pomarańczową planszę z napisem Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy.
Na zdjęciu widać grupę dzieci stojąca na chodniku. Są ubrani w kolorowe ubrania, trzymają w dłoniach pomarańczowe balony. Dzieci są radosne i uśmiechnięte. Niebo nad nimi jest przejrzyste i niebieskie.

Zaproszenie na Dzień Otwarty

Zapraszamy na Dzień Otwarty naszego Ośrodka!

żółty plakat na nim po lewej szary rekin, na dole złota rybka w wodzie

Konkurs kulinarny w Internacie Ośrodka

Jak wiecie, najlepiej uczymy się przez praktyczne działanie. W ramach zajęć z kucharstwa w internacie został zorganizowany kolejny konkurs kulinarny?‍??‍?. Pod czujnym okiem wychowawców, młodzież doskonali umiejętności niezbędne w pracy w gastronomii , uczy się pracy zespołowej, odpowiedzialności za powierzone zadania oraz precyzji w działaniu ?. W menu znalazła się sałatka jarzynowa, która zachwycała nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim smakiem ? ! Sami zobaczcie, jak kreatywni są nasi uczniowie!


Lekcje z Temidą

21 i 22 marca 2022 roku w Ośrodku odbyły się spotkania pn.: „Lekcje z Temidą”. Celem programu edukacyjnego „Lekcje z Temidą” jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia odbyły się w kilku grupach w formie spotkania online z prawnikiem, panią Pauliną Salomon. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się: Dlaczego ludzie stworzyli prawo? Gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa? Jakie prawa ma konsument? Czym jest stalking? Jak reagować na prześladowanie w szkole? Zajęcia zaciekawiły uczniów i dały ogrom wiedzy na tematy związane z prawem.

grupa uczniów stoi obok monitora na którym jest wyświetlone zielone logo
grupa uczniów siedzi tyłem do aparatu i patrzy na ekran na którym jest wyświetlany film
grupa dzieci stoi i kuca obok ekranu, na nim pani prowadząca
chłopcy i dziewczynki siedzą na krzesłach, wzrok skierowany na ekran , słuchają wykładu

Olimpiada zimowa drużyn Nieprzetartego Szlaku

W słoneczny dzień lutego harcerze z naszego Ośrodka wzięli udział w Zimowej Olimpiadzie drużyn Nieprzetartego Szlaku. Olimpiada odbyła się na stoku w Myślenicach. Harcerze rywalizowali w kategoriach indywidualnych oraz grupowych. Po zakończeniu Olimpiady każdy z uczestników otrzymał medal oraz drobny upominek.

Zwycięzcy stoją na podium. Wszyscy trzymają w rękach dyplomy i nagrody. Na szyi mają medal. Obok podium stoją organizatorzy.
Chłopcy ciągną linę. Są uśmiechnięci
Czterech uczniów stoi w rzędzie na śniegu. Wszyscy są uśmiechnięci. Świeci Słońce.
Grupa wszystkich uczestników Olimpiady wraz ze swoimi wychowawcami przy podium. Uczestnicy mają na szyi medale, a w rękach dyplomy.

Lekcja w Krakowskim Salonie Ekonomicznym

10 marca 2022 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej odwiedzili Krakowski Salon Ekonomicznych, placówkę edukacyjną Narodowy Bank Polski przy ul. Basztowej 20 w Krakowie W siedzibie NBP zwiedzili: Salę Polską, w której za pomocą infografik i prezentacji multimedialnych zostały przedstawione dzieje pieniądza od narodzin państwa polskiego do czasów współczesnych. Salę Narodowego Banku Polskiego, gdzie zostały zaprezentowane oryginalne monety okolicznościowe i obiegowe wraz z banknotami. Salę Krakowska, w której przedstawiono rody bankierów oraz historię krakowskiego oddziału NBP. Uczniom umożliwiono podniesienie 12,5 kilogramowej sztaby złota, zobaczyli przepiękne monety i banknoty kolekcjonerskie oraz poznali dzieje bankowości w Polsce.

po lewej siedzi dwóch chłopców, obok dwie dziewczynki przed nimi sztabka złota w gablocie
troje uczniów stoi na tle gabloty z monetami i banknotami,

V Festiwal Tańca w Chrzanowie

8 marca 2022 roku, sześcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w V Festiwalu Tańca „… Tańczyć każdy może..” w Chrzanowie. Na parkiecie hali sportowej zespół taneczny „Iskierki” zaprezentowali się w tańcu cygańskim. Piękne stroje, ciekawa choreografia, a przede wszystkim świetny występ naszych tancerzy wzbudził podziw wśród publiczności. Atmosfera trwająca w czasie festiwalu była bardzo radosna. Na uczestników czekało wiele atrakcji m.in.: loteria fantowa, pokaz tańca towarzyskiego. Uczniowie mogli obejrzeć wystawę fotograficzną.

Grupa 6 uczniów wraz z dwiema paniami stoi w pozach tanecznych. Dziewczyny mają na sobie czerwone bluzki oraz czarne spódnice. Chłopcy są w białych koszulach klęczą w pierwszym rzędzie. W rękach mają tamburyno.
Chłopcy tańczą w małym kółku z tamburynem w ręce. Dziewczęta w większym kole tańczą wokół nich.
Chłopcy tańczą w małym kółku z tamburynem w ręce. Dziewczęta w większym kole tańczą wokół nich.
Trzy dziewczyny pozują w fotobudce. Nad głowami dziewcząt wisi tabliczka „Festiwal Tańca”

Życzenia Marszałka Małopolski z okazji Świąt Bożego Narodzenia


Wizyta studyjna w firmie E.A Mattes

6 października 2021 roku, klasa 2a Szkoły Przysposabiającej do Pracy odwiedziła Firmę E.A.Mattes należącą do Państwa Barbary i Tomasza Majewskich. Uczniowie zobaczyli w jaki sposób produkowane są artykuły jeździeckie. Pani Barbara osobiście oprowadzała uczniów po zakładzie i bardzo interesująco opowiadała o technologii produkcji. Uczniowie mogli też samodzielnie przygotować ulotki informacyjne. Na zakończenie wszyscy zostali obdarowani przez kolorowymi szalikami ze swoimi imionami oraz breloczkami. Takie wizyty w różnych zakładach pracy przygotowują uczniów do aktywności zawodowej w dorosłym życiu po ukończeniu szkoły. Dziękujemy Pani Barbarze Majewskiej , że zaprosiła nas do swojej firmy i umożliwiła nam praktyczne poznawanie różnych zawodów.

przodem do aparatu przed budynkiem Firmy Mattes Polska  stoi pięcioro uczniów. Od lewej chłopiec w niebieskiej bluzie,obok niego dziewczynka w różowej bluzie,dalej chłopiec w niebieskiej kurtce,obok niego chłopiec w granatowej bluzie i okularach. Ostatnia stoi dziewczynka w czerwonej kurtce.
Uczennica nachyla się nad rozłożonym dużym kawałkaiem granatowego materiału. Przed nią leży biała forma. Uczennica odrysowuje formę na materiale.
Przy dużym stole przodem do aparatu stoi od lewej strony kobieta w czarnej bluzce i okularach. W ręce trzyma woreczek foliowy. Obok niej stoi dziewczynka w czerwonej bluzie, w maseczce i przygląda się pracy kobiety. Z lewej strony dziewczynki nad stołem pochyla się druga dziewczynka, która nakleja kod kreskowy na buteleczkę z płynem. Obok dziewczynki stoi pochylony nad stołem chłopiec w szarej bluzie , który również okleja butelkę kodem kreskowym.

Dzień Tabliczki Mnożenia

Od kilku lat Nasza Szkoła bierze udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. W tym roku ten dzień przypadł na 1 października. Uczniowie ze wszystkich klas utrwalali sobie tabliczkę mnożenia. Rozwiązywali różne zadania w formie zabawy, Między innymi dzielili ciasteczka i cukierki po równo na talerzyki. Dobierali rękawiczki do pary oraz znaczki do kopert zgodnie z wykonywanymi działaniami. Liczyli pieniądze, łączyli w pary balony z iloczynami i ich działaniami. Zadania były dostosowane do poziomu trudności każdej klasy. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w konkursie. Wszyscy uczestnicy otrzymali medal experta tabliczki mnożenia i słodką nagrodę. Młodsi uczniowie pytali starszych w myśl przewodniego hasła konkursu „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Grupa uczniów – 2 dziewczynki i trzech chłopców rozwiązują zadanie. Obok stoi nauczycielka. Uczniowie mają za zadanie dopasować kopertę do znaczka. Zadanie dotyczy tabliczki mnożenia.
Grupa starszych uczniów stoi przy tablicy. Są to 3 dziewczynki i 2 chłopców. Dwie dziewczynki wykonują obliczenia. Na ławce leżą banknoty. Obok uczennic stoi nauczycielka.
 Grupa starszych uczniów – 3 dziewczynki i 2 chłopców stoi na środku sali przy tablicy. Jeden z chłopców trzyma 2 balony, dwie dziewczynki trzymają po jednym balonie. Na tablicy przyklejony plakat. Między uczniami stoi nauczycielka.
Czwórka młodszych uczniów – 3 dziewczynki i jeden chłopiec stoją przy tablicy. Obok stoi nauczycielka. 2 dziewczynki przyczepiają do tablicy 5 zł monety. Zadanie polega na ułożeniu 4 takich monet i obliczeniu wyniku.

Wycieczka śladami Jana Pawła II

6 października 2021 r. dzieci i młodzież naszego Ośrodka wyruszyła na wycieczkę do Wadowic oraz Inwałdu. W Wadowicach zwiedzali Kościół, w którym został ochrzczony nasz Papież Polak, Jan Paweł II, oraz dom rodzinny Karola Wojtyły. Uczniowie byli zachwyceni prezentacją multimedialną, która przedstawiała miejsce narodzin i życia małego Karola. Jedliśmy również „kremówki papieskie”. Następnie udali się do Inwałdu. Po smacznym obiedzie, zwiedzili park rozrywki. Były różne atrakcje: gry zręcznościowe, kolorowe baseny kulkowe, park dinozaurów itp. Krajobraz z wieży widokowej z której widać na ” Ogród Papieski” zrobił na nas bardzo duże wrażenie. Pomimo pochmurnej pogody wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

Kościół : jest duży i biały. Jest wysoka wieża. Kościół chrztu św . Jana Pawła II
widać młodzież, która ogląda transparenty zawieszone nad głowami.
dużo kolorowych świateł , w tle jest widoczna młodzież. Jest to wnętrze muzeum papieskiego.
w oddali pochmurne niebo, drzewa. Stoją dzieci. W dłoniach trzymają luki i strzały aby trafić do celu. Jest to wspólna zabawa.
widać wnętrze kościoła . W ławkach siedzą dzieci. Słuchają opowieści o historii kościoła.
widać wnętrze domu. U góry jest szklany dach. Z lewej strony na ścianie zawieszone są zdjęcia z życia Karola Wojtyły. Widać młodzież , która ogląda zdjęcia zawieszone na ściśnie.
widać wnętrze restauracji. U góry jest dużo świateł. Przy stolikach dzieci siedzą i jedzą obiad.
widać wizerunek Jana Pawła II , Papieża ułożony z roślin. Z lewej strony zdjęcia jest uczeń który ogląda ten wizerunek z wieży widokowej
W górnej części widać napis „ Ogród Jana Pawła II” Pod napisem widać grupę 3 uczniów i 2 nauczycieli. Jedna osoba siedzi na wózku inwalidzkim. Wszyscy są radośni

Spotkanie z doradcą zawodowym z Urzędu Pracy

We wrześniu w naszym Ośrodku odbyły się warsztaty z Panem Mariuszem Michną doradcą zawodowym z Urzędu Pracy w Myślenicach. Wybór drogi zawodowej to jedna najważniejszych decyzji w życiu młodego człowieka. Nastolatek u progu dorosłości nie zawsze jednak potrafi w pełni określić, jaką ścieżkę kształcenia chce podjąć. W powiatowych urzędach pracy uzyskamy pomoc bezpłatnie. Mamy nadzieję, że zdobyte wiadomości będą przydatne.

W sali trwają rozmowy. W jasno oświetlonym pomieszczeniu, ustawione stoliki i krzesła. W oddali znajduje się telewizor oraz półka z medalami. Czterech chłopców  i jedna dziewczynka z uwagą słucha odpowiedzi Pana Mariusza.
W jasnej sali przy stoliku stoi wysoki szczupły mężczyzna ubrany w szarą koszulę i czarne spodnie. W prawej ręce trzyma kartkę papieru. Grupa uczniów stoi twarzami zwróceni w jego stronę. W pobliżu drzwi stoi nauczycielka doradztwa. Na ścianach znajdują się półki i regały.

Zajęcia etnograficzne w Muzeum Niepodległości
w Myślenicach.

28 września 2021 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej odwiedzili Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Pierwsze zajęcia w których uczestniczyli to zajęcia etnograficzne „Dawna wieś czyli Krakowiacy i Górale ziemi myślenickiej”. Bogate zbiory Muzeum zobrazowały uczniom, życie ludzi na dawnej wsi i pozwoliły w pełniejszy sposób poznać historię regionu. Wiedza przekazana w formie spotkania z przewodnikiem była bardzo wartościowa dla naszych uczniów. Zajęcia w Muzeum Niepodległości są częścią Gminnego Projektu Edukacyjnego „Kulturalna Szkoła”, realizowanego w Ośrodku w roku szkolnym 2021/2022.

na tle budynku z betonu , na schodach siedzi grupa uczniów , świeci słonce, na budynku napis Muzeum Niepodległości i logo w biało czerwonym kolorze
zielone tło ściany , na nim powieszona żółto zielona spódnica przed ścianą przędzalnia obok manekiny ze strojami regionalnymi góralskimi
grupa uczniów na tle wystawy narzędzi rolniczych, w pierwszym rzędzie kuca pięcioro uczniów, z tyłu stoi grupa uczniów w rzędzie
po prawej eksponaty za szybą, obok po lewej pani przewodnik i grupa dziewczyn i chłopców oglądają wystawę eksponatów
w pomieszczeniu z kamienia przy barierce stoja chłopcy i dziewczęta, na środku wisi lampa
na pierwszym planie ekran tabletu, z tyłu stoi trójka chłopców wpatrują się w informacje wyświetlone na ekranie

Wizyta studyjna w Mrówce

28 września 2021 roku upłynął uczniom klasy I Szkoły Przysposabiającej do Pracy na wizycie studyjnej w markecie budowlanym PSB Mrówka Myślenice. Dzięki wspaniałym właścicielom i pracownikom uczniowie mogli zwiedzić halę sprzedaży oraz magazyny. To nie było jednak wszystko, bowiem na uczniów czekały trzy zadania. Było to: wycofywanie towaru, składanie i metkowanie sztucznych kwiatów oraz obsługa klientów przy kasie. Uczniowie świetnie sobie poradzili, co potwierdziła obsługa sklepu. Był to bardzo ciekawy i pouczający dzień. Dziękujemy za możliwość odwiedzin Panu v-ce prezesowi Kamilowi Brózda, Pani Jolancie Murzyn oraz Paniom: Beacie, Emilii, Jolancie i Andżelice. Dzięki Waszej otwartości, wiemy dużo więcej o specyfice pracy w markecie budowlanym. Dziękujemy z całego serca!

w lewym górnym rogu widać grupę dzieci w kolorowych ubraniach. Dziewczynka w okularach trzyma urządzenie. Przed dziećmi stoi Pani w zielono białym swetrze i patrzy na urządzenie. W lewym górnym ogu stoi grupa osób w kolorowych ubraniach. Trzymają w rękach torebki prezentowe. Na twarzach mają maski. Na dole zdjęcia widać dwie dziewczynki, które pracują na kasie. Obok nich stoi kasjerka w granatowej bluzce. Patrzy w ich kierunku. W tle widać kwiaty i regały.
w lewym górny rogu widać chłopca w niebieskiej koszulce, który trzyma urządzenie w dłoni. Obok niego stoi Pani w granatowej bluzce która pokazuje palcem coś na monitorze. W prawym górnym rogu widać dziewczynkę, która trzyma kwiat i naklejkę. Naprzeciwko niej stoi Pani w czarnej maseczce, która jej pomaga. Za dziewczynką stoi druga dziewczynka u chłopiec. Na dole zdjęcia widać troje dzieci oraz dwie panie. Dzieci nabijają na łodygi żółte słoneczniki. Po prawej stronie na rolę dziewczynka układa sztuczne kwiaty. Obok niej stoi Pani w okularach i granatowej bluzce.
w lewym górnym rogu widać Panią w granatowej bluzce oraz troje dzieci w kolorowych strojach. Stoją na tle regału z farbami. Po prawej stronie u góry widać troje dzieci stojących naprzeciwko Pani w zielono-białym sweterku. Stoi na tle regałów z farbami i dotyka dłonią lamp. Na dole zdjęcia widać grupę dzieci w kolorowych strojach. Chłopiec w niebieskiej koszulce odkleja naklejkę a dziewczynki oglądają wystawę w sklepie.

Muzyczne poranki w MOKIS

24 września 2021 roku uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w Muzycznym Poranku w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Orkiestra Polish Art Philharmonic zabrała wszystkich uczniów w podróż w KOSMOS. Podczas tego wydarzenia uczniowie zobaczyli „kosmiczny” wystrój sali. Uczestnictwo w koncercie na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.

występ na scenie, na pierwszym planie tyłem stoi dyrygent, za nim orkiestra , nad glowami wisza kolorowe planety dekoracje są w stylu kosmicznym
na pierwszym planie w sali kinowej na fotelach dziewczynka podnosi kciuki, obok siedzą inne dzieci, z tyłu w drugim rzędzie siedzi pani w beżowym swetrze obok niej dziewczynka

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

22 września 2021 roku uczniowie Ośrodka odwiedzili Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. W kameralnej przestrzeni stworzonej w specjalnym, rozkładanym samochodzie ciężarowym, ekrany i cyfrowe wizualizacje prezentowały najważniejsze informacje dotyczące historii Polski. Uczniowie odbyli podróż w czasie za sprawą cyfrowych wizualizacji i hologramów. Gospodarzem całej wystawy był cyfrowo zrekonstruowany Józef Piłsudski, którego głos witał i żegnał odwiedzających. Uczniowie odwiedzili również myślenicki Rynek i odczytali informacje umieszczone na Pomniku Niepodległości oraz zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej.

grupa uczniów stoi w dwóch rzędach przed ciężarówkom urządzoną w formie wirtualnego muzeum
grupa uczniów stoi na schodach przed drzwiami wejściowymi do kościoła
grupa uczniów stoi w dwóch rzędach przed ciężarówkom urządzoną w formie wirtualnego muzeum
po prawej replika budynku za szybą, po lewej dwóch chłopców dotyka monitor zawieszony na ścianie
grupa dzieci w dwóch rzędach, pierwszy kuca, drugi stoi, przed pomnikiem
troje chłopców kuca, po lewej i prawej stoją dziewczynki za nimi wisi monitor wyświetlający mapę

Sukcesy na Powiatowych Igrzyskach Dzieci w biegach.

21 września 2021 r na myślenickim Zarabiu odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Myślenice. Uczniowie naszej szkoły dzielnie reprezentowali nas wszystkich. Zdobyte medale i puchar były nagrodą za wytrwałość i ogromną wolę walki. Igrzyska były też okazją do poznania nowych kolegów i koleżanek z innych szkół. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do aktywnego udziału w zajęciach sportowych w myśl przysłowia „W zdrowym ciele zdrowy duch”!

Na zdjęciu przodem do aparatu na podium stoi troje dzieci. Na najwyższym pierwszym miejscu stoi chłopiec w zielonej kurtce z medalem na szyi. Po jego prawej stronie na drugim miejscu stoi chłopiec w ciemnym dresie i zielonym bezrękawniku, również z medalem na szyi. Na miejscu trzecim stoi chłopiec w zielonych spodniach i w granatowej kurtce. Na szyi ma medal. Obok chłopca w zielonym bezrękawniku po jego prawej stronie stoi mężczyzna w niebieskiej kurtce i w czapce kaszkietce na głowie. Obok chłopca w zielonych spodniach i granatowej kurtce,po jego lewej stronie stoi kobieta w kolorowych spodniach i kolorowej kurtce. Z lewej strony kobiety stoi mężczyzna w kurtce i czapce.
Na zdjęciu przodem do aparatu stoi dziewczynka w różowej kurtce,okularach, włosy ma związane w kucyk. Mężczyzna w czapce i czarnej kurtce stoi przodem do dziewczynki i zakłada jej na szyję medal.

Akcja odblaski !

15 września 2021 roku uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Akcja odblaski- dziecko bezpieczne na drodze. Akcja ma na celu edukowanie najmłodszych w zakresie bezpiecznego poruszania się po drodze. W ramach zajęć uczniowie przypomnieli sobie jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak prawidłowo przejść przez ulicę. W ramach ćwiczeń praktycznych dzieci udały się na pobliską „zebrę”, gdzie ćwiczyły jak poprawnie przejść przez pasy.

na pierwszym planie kobieta z ręką uniesioną w prawa stronę  za nią grupa dzieci w kamizelkach
dzieci ubrane w kamizelki machają i trzymają węża z materiału.

Absolwenci na medal!

Edukacja w Branżowej Szkole
I Stopnia zakończona sukcesem! Absolwentki naszego Ośrodka mogą się pochwalić świadectwem zdobycia kwalifikacji w zawodzie kucharz. Uczennice podeszły do egzaminu zawodowego w czerwcu 2021 roku. Pozytywnie zdały zarówno część pisemną jak i praktyczną egzaminu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!

w rzędzie przodem do aparatu stoją trzy młode dziewczyny. Na twarzach mają maseczki. S W rękach na wysokości klatki piersiowej prezentują dyplomy. Są zadowolone. Dziewczyna w środku ma ciemno brązowe włosy, ścięte do ramion, szarą bluzę i jasne spodnie. Dziewczyny po jej bokach mają jasne rozpuszczone włosy i ubrane są w sukienki

Wycieczka do Zatorlandu

03 września 2021 roku uczniowie Ośrodka uczestniczyli w wycieczce do Zatorlandu. Z okazji Dnia Uśmiechu mogliśmy nieodpłatnie korzystać z wszystkich atrakcji obiektu. Zwiedziliśmy wszystkie Parki Tematyczne. Duże wrażenie na uczniach zrobiły prehistoryczne ruchome – gady, wydające dźwięki dinozaury, rejs tramwajem wodnym po Parku Mitologii oraz gigantyczne owady. Najwięcej dobrych emocji i radości dostarczyły atrakcje w Lunaparku. Każdy uczestnik wycieczki dostał na pamiątkę prezent. Wizyta w Parku Rozrywki dała dzieciom mnóstwo frajdy i niezapomnianych wrażeń.

na pierwszym planie duża grupa dzieci, dwoje z nich kuca, z tyłu na grupą brama kolumnowa z napisem park mitologii
czterech chłopców siedzi na krzesełkach tramwaju wodnego
grupa dzieci i nauczycieli znajduje się w domku w którym wszystkie meble wiszą na suficie, po prawej stronie krzesło
na pierwszym planie zielony smok wagonik kolejki w lunaparku, siedzą z nim roześmiane dzieci
dziesięć osób stoi w rzędzie na pomoście, za nimi replika dinozaura
z przodu na schodach siedzą dzieci za nimi trzech chłopców, w trzeciej linii dzieci i repliki dinozaurów

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022, odbędzie się w środę 1 września 2021 roku o godzinie 9:00 na sali gimnastycznej.

po lewej czerwony plecak  obok inne przybory szkolne